MATRIJARHAT ILI PATRIJARHAT?

Sta mislite, da li je doslo vreme za ponovno uspostavljanje matrijarhata ( nema veze sa feminizmom!) ili ste zadovoljni vekovnom vladavinom muskaraca u odnosu na svaki aspekt zivota?
Kako to misliš ponovno?
Nije dokazano da je ikada postojao matrijarhat, nije da me je
briga, samo radi informisanosti. Skorije sam čitao u vezi toga, u vezi pretpostvaki
da je nekada postojao-vladao matrijarhat, ali ne postoje nikakvi dokazi. Nije ni da sam
sitničar, ali vredi znati. :) A što se tiče odgovora, mislim da društvo sada polako, ali vrlo
sporo, ide ka tome. Samo nas ne'' da zakači.
 
Kako to misliš ponovno?
Nije dokazano da je ikada postojao matrijarhat, nije da me je
briga, samo radi informisanosti. Skorije sam čitao u vezi toga, u vezi pretpostvaki
da je nekada postojao-vladao matrijarhat, ali ne postoje nikakvi dokazi. Nije ni da sam
sitničar, ali vredi znati. :) A što se tiče odgovora, mislim da društvo sada polako, ali vrlo
sporo, ide ka tome. Samo nas ne'' da zakači.


E sad nije dokazano, pa to smo ucili jos u osnovnoj skoli.
A sto se tice da muskarce to ne zakaci mogu ti reci da ce vama to biti mnogo lepse, bolje i lakse, veruj mi.....
 
Sta mislite, da li je doslo vreme za ponovno uspostavljanje matrijarhata ( nema veze sa feminizmom!) ili ste zadovoljni vekovnom vladavinom muskaraca u odnosu na svaki aspekt zivota?



А шта мислиш, то се, као, може успоставити неком скупштинском одлуком или резолуцијом Уједињених нација?

А и питање је формулисано тако да испадне да ко није за ''успостављање матријархата'' (шта год то значило) аутоматски је задовољан ''вековном владавином мушкараца''?!
 
ajd sad si se uhvatio za rec ponovno i zakopao u mestu bilo je nije bilo
sto se mene tice apsolutno mi je svejedno kako se to zove,ali mi je smor ova danasnja postavka sveta(daleko od toga da bih se vratila u srednji vek)
Nisam nego samo odgovaram na postavljena pitanja. Kakav bih ja bio
džentlmen kad' bih isqlirao damu? :D A odgovorio sam na pitanje gore u nekom postu.
Valjda...Sad' više nisam siguran. Pa da evo ga:
A što se tiče odgovora, mislim da društvo sada polako, ali vrlo
sporo, ide ka tome. Samo nas ne'' da zakači.
 
А шта мислиш, то се, као, може успоставити неком скупштинском одлуком или резолуцијом Уједињених нација?

А и питање је формулисано тако да испадне да ко није за ''успостављање матријархата'' (шта год то значило) аутоматски је задовољан ''вековном владавином мушкараца''?!

A sto se ti odmah hvatas za skupstinu, Ujedinjene nacije? Da ne mislis da bi se i plavi slemovi trebalo umesati?
Polako, bez nervoze.
E sad kako to pitanje zvuci tebi i kako ga ti licno dozivljavas to je tvoja licna stvar.
 
Kako to mislis, da muskarcima oduzmemo pravo glasa, da pokrivaju lice kad izlaze na ulicu?
moram priznati da me ova ideja zabavlja
vec se zamisljam kao gospodaricu svog muskarca,naravno ja ga izdrzavam ali to mi ne pada tesko jer sam u ovom zivotu dobro placena,on me ceka veseo sa gibanicom i pecenim piletom,jedem ustajem i stavljam noge na sto dok tonem u popodnevni dremez
onda odem s drugaricama u obliznji pab(da popijemo pivo i pogledamo najnoviji fesn vik-hehe niste valjda pomislili na utakmicu)

 
moram priznati da me ova ideja zabavlja
vec se zamisljam kao gospodaricu svog muskarca,naravno ja ga izdrzavam ali to mi ne pada tesko jer sam u ovom zivotu dobro placena,on me ceka veseo sa gibanicom i pecenim piletom,jedem ustajem i stavljam noge na sto dok tonem u popodnevni dremez
onda odem s drugaricama u obliznji pab(da popijemo pivo i pogledamo najnoviji fesn vik-hehe niste valjda pomislili na utakmicu)



A sta mislis o pip-show? Kao u onom filmu DO GOLE KOZE?:lol::lol::lol:
 
A sto se ti odmah hvatas za skupstinu, Ujedinjene nacije? Da ne mislis da bi se i plavi slemovi trebalo umesati?
Polako, bez nervoze.
E sad kako to pitanje zvuci tebi i kako ga ti licno dozivljavas to je tvoja licna stvar.


Уф, чим неко одговори ван очекиваног одма му се приписује нервоза...:lol:

Све што пишемо овде је наша лична ствар, и како схватамо туђе речи је такође наша лична ствар, али ипак разговарамо и размењујемо те наше личне ствари, зар не?
:wink:

Прокоментарисала сам начин на који је постављено питање:''или сте за увођење матријархата или сте задовољни патријархатом''! Мој коментар је да то нису једине опције. Можемо ли да не будемо за ''увођење матријархата'' а да нисмо задовољне патријархатом? Мислим, ако дозволиш ја бих се изјаснила за ту опцију.

Волела бих да нам предочиш и како замишљаш то ''увођење матријархата'', ако ће то да заобиђе ''институције система''. Ко би то увео и којим путем? Ја сам конкретна особа, волим конкретне ствари.
 
Уф, чим неко одговори ван очекиваног одма му се приписује нервоза...:lol:

Све што пишемо овде је наша лична ствар, и како схватамо туђе речи је такође наша лична ствар, али ипак разговарамо и размењујемо те наше личне ствари, зар не?
:wink:

Прокоментарисала сам начин на који је постављено питање:''или сте за увођење матријархата или сте задовољни патријархатом''! Мој коментар је да то нису једине опције. Можемо ли да не будемо за ''увођење матријархата'' а да не будмео задовољне патријархатом? Мислим, ако дозволиш ја бих се изјаснила за ту опцију.

Волела бих да нам предочиш и како замишљаш то ''увођење матријархата'', ако ће то да заобиђе ''институције система''. Ко би то увео и којим путем? Ја сам конкретна особа, волим конкретне ствари.

I ja volim konkretene stvari, sto je ok. A pravo da ti kazem ja ne "zamisljam" uvodjenje matrijarhata to nije ni bila poenta pitanja, mada je to interesantna tema za razmisljanje....
 
A otkud ti sad pa to? Ne boj se oni ce uvek biti glasovno jaci (kada se dokazuju na bilo koji nacin) a sto se tice pokrivanja lica jedino ako to tebe pali ;-)

Pitanje je bilo sta za tebe znaci matrijarhat.Ponavljam, pitanje.
Da li to znaci vise zena na vaznim funkcijama ili potpuno odsustvo muskaraca na istim. Tj, da muskarcima oduzmemo sva prava, da prva i poslednja bude zenska rec.
Moras nauciti da jasnije postavljas teme. Ovako niko ne zna sta si ti mislila pod tim matrijarhatom.
Ili treba da nagadjamo?
 
e ,, ja ne volim onaj deo istorije kada se žene borile za svoja prava ,, tada se znalo muškarci rade -- žene formiraju svoj stil života shodno mašti (ako je mašta peri peglaj pushi,,onda yebiga) qrvi je bilo po javnim kućama i strogo tako ,, a sada u borbi za mesta položaj i ostala srranja žene se daju budzašto ---videla na par primera !!
e sad ,, za šta sam ja ---patrijarhat je bolesna varijanta jer ni jedan muškarac nije dosledan očuvanja potomstva -- a to je svrha ove teme --porodica koja ima idejnog vodju lidera ili kako je već definicija patri. matrija--rhata ,, svidja mi se jedna utopijska --- recimo ,, žene se pitaju, muškarci obezbedjuju --- da ja sam za sponzorijarhat ---
izvinte --nešto sam pukla ! mada ne znam koji filosof daje ideju o savršenoj državi ,, žene na okupu , muškarci u nabavci (po šumi valjda) , vojska i mislioci -- recimo tako bi bilo najbolje da se dvoje ne spajaju već da to bude grupa kao --roj stado jato ---
 

Back
Top