VASA OMILJENA RASA PSA

Jevdjo

Ističe se
Poruka
2.995
Na jednom Hrvatskom forumu naleteh na jednu ovakvu temu i stvarno mi se svidela,pa pomislih da i ovde kod nas postavim nesto slicno.
Uz rase koje vam se dopadaju i koje bi ste zeleli da imate lepo bi bilo i neki komentar da postavite zasto bas oni?
Od molosa najvise volim
1.Sop
2.Boerboel
Obe pasmine su nepriznate i dosta su slicni i izgledom i karakterom.
Od dugodlakih
1.Malinois Tervueren
2.Aljaski malamut
3.Tornjak
4.Sarplaninac

Sad nemam vremena da pisem duze vec je pola dvanaest pa moj komentar o ovim rasama stize sutra.
 
Kad su rasni psi u pitanju sad najvise volim zlatne retrivere (iz logicnih razloga), a volela bih da imam (a nada se da cu i imati) rota.
Obozavam i mesance, pogotovo one koji su izuzetno neobicni, mada ih u stvari sve volim jer su mi svi nekako posebno slatki.
 
1.Azawakh
2.Borzoi
3. Saluki
Obozavam hrtove, mislim da bih mogla da ih gledam po ceo dan, svaki njihov pokret je remek-delo, svaka poza vrhunac dostojanstvenosti i elegancije... ali takvi psi moraju da imaju gde da se posteno istrche. Zato, realnije
4. velika pudla
veci spektakl od psa ne postoji.
 
1.Mesanci svih boja i oblika
2.Kangal
3.Srednje-azijski ovcar
4.Sop
5.Alano espagnol
6.Irski vucji hrt
7.Dzek Rasel terijer
8.Nemacki lovni terijer
9.Americki pit bul terijer
10.Veliki snaucer

Nisam mogla da smanjim listu, jedva sam uspela i samo ove rase da izdvojim. :roll: :D :-P
 
Ja volim sve rase pasa koje imaju preko 30 kg. Ritrivere, labradore, boksere, rotove, mesance ( ako su veliki ), sarplanince, bernardince...
Sorry, bez uvrede ali civave, pekinezere, jazavicare i ostale malisane volim ali ne u mojoj kuci.
 

Back
Top