VASA OMILJENA RASA PSA

Pudle su genijane, steta sto ih shishaju, farbaju pa ih tako bije neki glas psa za usedelice, penzionere.
Ona kraljevska pudla nekada je bila i radni pas.
Meni se ( za mene) ne svidjaju jer ja ne volim pse sa dugackom njuskom, vise one njuske tipa bokser, engleski ili francusko buldog.
Ali sad, svako ima svoj ukus, svako ima svoj kupus;)
 
Kraljevske nisu ni danas za "potcenjivanje" , jer sam pre desetak godina citao da je jedan par Kraljevskih "pridavio" zenku pit bula , a i ne treba zaboraviti i na to da su oni i lovacki psi i da se ti atavisticki nagoni zadrzavaju kod predatora bez obzira na velicinu rase ili njihovu "modernu primenu" .
Naravno mnogo toga zavisi i od individue i od socijalizacije sa sopstvenim coporom :) , a to su svi iz neposrednog okruzenja :) , ali i sa spoljnjim svetom ...

:)

Prethodni "mmaher" - ov video spot i to pokazuje .
 
5154687-black-doberman-and-german-sheepdog-laying-together-on-the-green-grass-Stock-Photo.jpg
 
Njufaundlendski pas je masivan i snažan pas, ali vrlo nežne naravi. Smiren je, društven, velikodušan, inteligentan i hrabar. Takođe je jako privržen gospodaru i vrlo brzo uči bez prevelikog napora. Nikad ne reaguje nervozno, svima se javlja s veseljem, ako je posetilac dobronameran.

Vrlo su vezani za svog prvog vlasnika i kuću, tako da ne vole promene i teško im pada promena vlasnika. Vole decu, izrazito su nežni prema njima. Odlično se slažu s domaćim životinjama i prijateljski su nastrojeni gotovo prema svakoj, pa ih često pozivaju na igru.
http://www.newfoundland.rs/o-rasi.html
 

Back
Top