Ukrajina za resenje u UN i protiv otcepljenja Kosova

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
Završnog dana redovnog godšinjeg zasedanja Generalne skupštine, ukrajinski ministar inostranih poslova Arsenij Jacenuk je u svom govoru upozorio da se status Kosova ne sme rešavati na brzinu:

"Želeo bih da naglasim nedvosmislenu podršku Ukrajine trajnom rešenju kosovskog pitanja. Taj cilj ne može se ostvariti zaobilaženjem Ujedinjenih nacija. Ishitreno rešenje može samo da destabilizuje situaciju u regionu i da ima negativne implikacije po celokupni sistem medjunarodnih odnosa, pošto bi separatistički entiteti u drugim regionima sledili slične scenarije", rekao je on.
 
tacno je da su slicniji jer su ukrajinci u tsvari svi rusi poreklom kao recimo crnogorci nacijom.


Prva ruska drzava zvala se Kijevska Rusija i formirana je na podrucju danasnjeg glavnog grada Ukrajine - Kijeva.

no poenta je da skoro cela istocna ukrajina se izjasnjavaju kao rusi ili su proruski orijentisani pa bi sebe radije da vide kao deo ruske federacije kao bogatije drzave a ne raspale ukrajine koja je vec 20 godina u krizi.

drugi deo cele price su Krimski Rusi, jer krim nikada pre SSSR-a nije bio deo Ukrajine vec deo Rusije.
 
E sad kad im je Ukrajina rekla, na konju smo.

ako, ako, znas kako se kaze- zrno po zrno pogaca, kamen po kamen palaca...

drzava po drzava, kosovo ;-)

Nije samo Ukrajina...

Rusija, Kina, Indonezija, Grcka, Rumunija,Slovacka, Ukrajina, Kipar, Malta, Juznoafricka republika,Gruzija...

I Ceska i Spanija na primer ne kazu otvoreno da su protiv nezavisnosti, ali su za resenje u SB UN, a zna se da tamo ne moze nezavisnost da prodje,a i ne bi priznale samoproglasenu nezavisnost...
 
ako, ako, znas kako se kaze- zrno po zrno pogaca, kamen po kamen palaca...

drzava po drzava, kosovo ;-)

Nije samo Ukrajina...

Rusija, Kina, Indonezija, Grcka, Rumunija,Slovacka, Ukrajina, Kipar, Malta, Juznoafricka republika,Gruzija...

I Ceska i Spanija na primer ne kazu otvoreno da su protiv nezavisnosti, ali su za resenje u SB UN, a zna se da tamo ne moze nezavisnost da prodje,a i ne bi priznale samoproglasenu nezavisnost...

dodaj tu i indiju koja takodje podrzava stav srbije.

zemlje koje podrzavaju srbiju imaju ukupno oko 3 milijarde stanovnika. zemlje koje su protiv srbije kao sto su USA i neke zemlje EU nemaju skupa ni 400 miliona stanovnika.

Zakljucak: vecina svetske populacije podrzava stav Srbije.
 
zemlje koje podrzavaju srbiju imaju ukupno oko 3 milijarde stanovnika. zemlje koje su protiv srbije kao sto su USA i neke zemlje EU nemaju skupa ni 400 miliona stanovnika.

Zakljucak: vecina svetske populacije podrzava stav Srbije.

Treba uzeti u obzir da milijardu i trista milijuna Kineza vrijedi samo
jedan glas u UN-u. :)
Čisto bih volio znati informaciju ali znam da je nemoguće
koliko od njih 3 milijarde zna za Kosovo?...
 
Zakljucak: vecina svetske populacije nema ni pribliznu finansijsku, politicku i vojnu moc kao USA i EU.

pa sta? vecina svetske populacije podrzava srbiju i to je cinjenica.

necemo da dozvolimo da pravo i pravda ustuknu pred silom, zlom i nasiljem.

necemo barem mi hrabri srbi - za vas srpske kukavice odgovor unapred znam.

vi skidate gace bez i da vas pitaju.
 
Treba uzeti u obzir da milijardu i trista milijuna Kineza vrijedi samo
jedan glas u UN-u. :)
Čisto bih volio znati informaciju ali znam da je nemoguće
koliko od njih 3 milijarde zna za Kosovo?...


tacno je vredi 1 glas. i 150 miliona rusa vredi jedan glas al taj glas ima pravo veta tako da se zbog ruske podrske Srbiji, u SB UN ne moze izglasati nista sto ide na stetu interesa Srbije 8-)
 
Treba uzeti u obzir da milijardu i trista milijuna Kineza vrijedi samo
jedan glas u UN-u. :)
Čisto bih volio znati informaciju ali znam da je nemoguće
koliko od njih 3 milijarde zna za Kosovo?...

ne znam za kineze , indijce i ostale al znam da je u vreme nacisticke anglo-americke agresije na nasu zemlju u Americi sprovedena anketa sa pitanjem da li znate gde je kosovo i vecina anketiranih je rekla da je kosovo pobunjena pokrajina u iraku :mrgreen:
 
ne znam za kineze , indijce i ostale al znam da je u vreme nacisticke anglo-americke agresije na nasu zemlju u Americi sprovedena anketa sa pitanjem da li znate gde je kosovo i vecina anketiranih je rekla da je kosovo pobunjena pokrajina u iraku :mrgreen:

Tacno; onih miljardu Indijaca verovatno misli da je Kosovo zabacena ulica u Brahmaputri, pa ih cisto zabole.I, Jerry, ne pita se narod, vec vlade.
 
Jel?A sad mi, krajnje ozbiljno, reci da li ce Rusija rizikovati dalje pogorsanje odnosa sa EU i USA, zbog male i beznacajne Srbije?

putin je vec rekao da je Kosovo jedno od 5 najvaznijih spoljnopolitickih pitanja Rusije.


Rusiji Srbija nije mala i beznacajna vec veoma velika i veoma znacajna. Interes i zelja Rusije je da kontrolise prostor Balkana isto tako kao sto jeto interes Nemacke i Amerike.

Interes Rusije je da se sacuva teritorijalni integritet Srbije jer se tako cuva i teritorijalni integritet Rusije. Jer po istom receptu na koji se danas cepa Srbija sutra ce se cepati Rusija.

Tako da je odgovor - da hoce .

Drugo Rusija od Amerike i EU ne zavisi ni na koji nacin. Dok EU ekonomski rast totalno zavisi od cene ruskih energenata.
 
ti ili si glup kao konj ili si prespavao zadnjih 7 godina i upravo si se vratio iz zimskog sna ili 7 godina duge kome.

za tvoju informaciju rusija je vratila kredite sve zapadu jos pre 4-5 godina i vise im ne duguje zute banke.

plus ruske devizne rezerve iznose vise od 425 milijardi dolara i vece su od americkih. tako da rusiji ne trebaju nista zapadni krediti.

ALO CETIRISTO DVADESET I PET MILIJARDI DOLARA? $425.000.000.000 ?!?!?

Jel si ti svestan koja je to lova? Rusija je bogatija nego ikada u celoj svojoj istoriji.

Evo pogledaj top 10 drzava po nivou deviznih rezervi i videces sledece:

1 Kina, 2. Japan, 3. EU zemlje 4. Rusija.

Najbrze rastu ruske devizne rezerve . Prosle godine su imali 260 milijardi dolara a ove godine 450! Nafta i cene energenata i metala rastu tako da ce Rusija najverovatnije do kraja godine biti bogatija nego cela EU a do kraja decenije najbogatija zemlja na svetu - uz Kinu!

Vise informacija na:

http://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_exchange_reserves
 
koja bre busenja i istrazivanja ? :lol:

Pa gde to EU busi i gde EU moze da iskopa tu naftu i gas , eto prosvetli me? 8-)

Jedino sto EU moze jeste da kupuje naftu/gas od Rusije ili da je nema.

Pa sama EU bi najvise volela da ne zavisi od Rusije al ipak zavisi i oni nemaju resenje za to. Pa procitaj neki clanak o tome , u njihovim medijima recimo u Financial Timesu, Economistu, Bildu - nemoj da si pajser.

Zapadnjaci a pre svega Englezi i Nemci mrze Rusiju i smatraju Ruse tj Slovene generalno nizom rasom i nema im sta gore sto njihove ekonomije i rast istih zavise od cene ruske nafte i gasa :lol:

Englezi se kurce, pljuju i psuju, a Nemci su pametniji, cute i pridrzavaju se one krilatice "ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se" 8-)

A Amerika moze jedino jos da otme naftu Iracanima i Irancima.

Mislis da amerika ne bi ulozila 500 milijardi dolara u istrazivanja i busenje novih nalazista , da ih ima, mesto sto je do sada sprcala preko 1500 milijardi u rat u Iraku?
 
ma izbuseno jetamo sve sto se moglo izbusiti i sadasnje rezerve ce trajati najvise jos 50 godina. severno mor eje na izmaku i jedino gde jos ima nafte koja nije potrosena je u iraku, iranu i rusiji.

protiv rusije ne mogu sem ako nece da ih rusija unisti u nuklearnom ratu, zato im jedino ostaju irak i iran.

saudi arabiju vec kontrolisu i eksploatisu, meksicki zaliv, severno more, grenland - takodje. al ni to im nije dovoljno. vidis da cena nafti raste i da je najveca u istoriji.
 

Back
Top