Uklanjanje ciste

A

AnaM

Gost
Dali neko ima iskustvo vezano za otklanjanje ciste sa jajnika? Receno mi je da to nije hitna operacija odnosno intervencija, ali kako bih volela da to odradim pre nego sto zatrudnim drugi put, resila sam da to uskoro uradim. Ginekolog mi je rekao da ce mi dati kratku anasteziju (IV), u trajanju od 20 minuta i da ce se to brzo obaviti. Mene interesuje koliko traje oporavak, dali je problem sedeti nakon operacije, itd. Ako neko ima iskustva sa ovim problemom, neka mi se javi.:cry:
 
Oporavak posle takve operacije ne draje dugo (daleko kraće od klasične operacije, a ovo je čini mi se laparoskopska čim je pomenuta tako kratka anestezija). Sedeti nije nikakav problem, pa ni stajati. Nemaš se čega plašiti (čemu :cry: ?), jer je rez izuzetno mali i nećeš ga skoro ni primećivati.
 
Mislim da nece biti laproskopska intervencija nego bas vaginalna pa me zbog toga brine kako cu sedeti, i koliko ce mi trebati da se oporavim.
No, u svakom slucaju hvala na utesnim recima.
 
AnaM:
Mislim da nece biti laproskopska intervencija nego bas vaginalna pa me zbog toga brine kako cu sedeti, i koliko ce mi trebati da se oporavim.
No, u svakom slucaju hvala na utesnim recima.


Ovako, intervencija koju će tebi uraditi je jako kratka i jeste u pitanju je vaginalna intervencija ili medicinski rečeno radiće ti vaginalnu punkciju. Ta intervencija nije komplikovana i oporavak je daleko kraći nego kod klasične operacije. Što se tiče sedenja moći ćeš odmah da sedneš normalno znači nemoj da se brineš. Ja sam imala četiri operacije jajnika i dve punkcije od kojih je jedna bila vaginalna. Nije ništa strašno i daleko se manje leži u bolnici nego posle klasične operacije! Jedino mi reci gde ćeš raditi tu intervenciju i kako se zove doktor koji će te operisati?
Pozdrav
 
Ovako, intervencija koju će tebi uraditi je jako kratka i jeste u pitanju je vaginalna intervencija ili medicinski rečeno radiće ti vaginalnu punkciju. Ta intervencija nije komplikovana i oporavak je daleko kraći nego kod klasične operacije. Što se tiče sedenja moći ćeš odmah da sedneš normalno znači nemoj da se brineš. Ja sam imala četiri operacije jajnika i dve punkcije od kojih je jedna bila vaginalna. Nije ništa strašno i daleko se manje leži u bolnici nego posle klasične operacije! Jedino mi reci gde ćeš raditi tu intervenciju i kako se zove doktor koji će te operisati?
Pozdrav[/quote]

Mnogo mi znaci, ovo sto si mi ti napisala jer ne znam nikoga ko je to prosao. Definitivno mi je sada lakse. Inace jos uvek ne znam dali cu se operisati u u drzavnoj klinici ili cu se oprediliti za privatnu ordinaciju. Imam jos malo vremena da se odlucim. U privatnoj ordinaciji se naravno placa i jos ne znam koliko, a u drzavnoj se ne placa ali i uslovi su skoro nikakvi. u dilemi sam.
 
Anonymous:
Ovako, intervencija koju će tebi uraditi je jako kratka i jeste u pitanju je vaginalna intervencija ili medicinski rečeno radiće ti vaginalnu punkciju. Ta intervencija nije komplikovana i oporavak je daleko kraći nego kod klasične operacije. Što se tiče sedenja moći ćeš odmah da sedneš normalno znači nemoj da se brineš. Ja sam imala četiri operacije jajnika i dve punkcije od kojih je jedna bila vaginalna. Nije ništa strašno i daleko se manje leži u bolnici nego posle klasične operacije! Jedino mi reci gde ćeš raditi tu intervenciju i kako se zove doktor koji će te operisati?
Pozdrav




Što se tiče državnih ustanova ja bih ti preporučila GAK Klinički centar i doktora koji radi na odeljenju 6b a zove se Milan Dokić on je najbolji za te stvari i veruj mi uslovi su normalni nije onako kako se priča osoblje je super i stvarno vode računa o tebi. Ja sam tamo ležala dva meseca i veruj mi sad kad bi morala da ležim u bolnici a da mogu da biram gde ću ja bi izabrala tu bolnicu i odeljenje na kome radi taj doktor. Najbolji su! A što se tiče privatnih klinika ja ti to iskreno ne bi preporučila iskreno nemam iskustva sa njima znam da je bilo kakav tretman u privatnoj klinici jako skup a pritom privatnici i nisu tako dobri kao doktori koji rade u državnim klinikama! Poznajem dosta ljudi koji su se trako prevarili mislili su da će im biti bolje u privatnoj bolnici a ono nije tako. Oni imaju dobre uslove ali oni i nisu tako stručni. Doktori u državnoj bolnici se svaki dan sreću sa takvim problemima oni urade po pet do šest operacija u toku dana i tako svaki dan dok ovi u privatnim to odrade jednom u nedelju dana i sigurno nemogu biti stručniji. To je moje mišljenje koje ne mora da se prihvati ja samo pričam svoja iskustva. Za GAK mogu sa sigurnošću da kažem da su dobri i jako stručni što je najbitnije od svega! Ti kako hoćeš izaberi sama!

Pozdrav

Mnogo mi znaci, ovo sto si mi ti napisala jer ne znam nikoga ko je to prosao. Definitivno mi je sada lakse. Inace jos uvek ne znam dali cu se operisati u u drzavnoj klinici ili cu se oprediliti za privatnu ordinaciju. Imam jos malo vremena da se odlucim. U privatnoj ordinaciji se naravno placa i jos ne znam koliko, a u drzavnoj se ne placa ali i uslovi su skoro nikakvi. u dilemi sam.[/quote]
 
Što se tiče državnih ustanova ja bih ti preporučila GAK Klinički centar i doktora koji radi na odeljenju 6b a zove se Milan Dokić on je najbolji za te stvari i veruj mi uslovi su normalni nije onako kako se priča osoblje je super i stvarno vode računa o tebi. Ja sam tamo ležala dva meseca i veruj mi sad kad bi morala da ležim u bolnici a da mogu da biram gde ću ja bi izabrala tu bolnicu i odeljenje na kome radi taj doktor. Najbolji su! A što se tiče privatnih klinika ja ti to iskreno ne bi preporučila iskreno nemam iskustva sa njima znam da je bilo kakav tretman u privatnoj klinici jako skup a pritom privatnici i nisu tako dobri kao doktori koji rade u državnim klinikama! Poznajem dosta ljudi koji su se trako prevarili mislili su da će im biti bolje u privatnoj bolnici a ono nije tako. Oni imaju dobre uslove ali oni i nisu tako stručni. Doktori u državnoj bolnici se svaki dan sreću sa takvim problemima oni urade po pet do šest operacija u toku dana i tako svaki dan dok ovi u privatnim to odrade jednom u nedelju dana i sigurno nemogu biti stručniji. To je moje mišljenje koje ne mora da se prihvati ja samo pričam svoja iskustva. Za GAK mogu sa sigurnošću da kažem da su dobri i jako stručni što je najbitnije od svega! Ti kako hoćeš izaberi sama!

Zaboravila sam da naglasim da sam iz Novog Sada,tako da GAK ne moze da udje u kombinaciju. A sto se tice Doktora, mislim da imam odlicnog doktora, pa cu se najverovatnije i odluciti za drzavnu bolnicu, iako su kod nas uslovi dosta losi, ali opet je, bas kao sto i ti pominjes, tamo ta intervencija mnogo cesca pa samim tim i rutinska. Sto se tice osoblja, doktori su ok i starije sestre, ali ima dosta mladih sestara (18-19 godina) koje su jako neodgovorne i nemarne. Ostaje mi samo da se nadam da cu zapasti u smenu kada su one starije sestre tamo i da se nadam da ce mi tih par dana na klinici sto pre proci.
 
AnaM:
Što se tiče državnih ustanova ja bih ti preporučila GAK Klinički centar i doktora koji radi na odeljenju 6b a zove se Milan Dokić on je najbolji za te stvari i veruj mi uslovi su normalni nije onako kako se priča osoblje je super i stvarno vode računa o tebi. Ja sam tamo ležala dva meseca i veruj mi sad kad bi morala da ležim u bolnici a da mogu da biram gde ću ja bi izabrala tu bolnicu i odeljenje na kome radi taj doktor. Najbolji su! A što se tiče privatnih klinika ja ti to iskreno ne bi preporučila iskreno nemam iskustva sa njima znam da je bilo kakav tretman u privatnoj klinici jako skup a pritom privatnici i nisu tako dobri kao doktori koji rade u državnim klinikama! Poznajem dosta ljudi koji su se trako prevarili mislili su da će im biti bolje u privatnoj bolnici a ono nije tako. Oni imaju dobre uslove ali oni i nisu tako stručni. Doktori u državnoj bolnici se svaki dan sreću sa takvim problemima oni urade po pet do šest operacija u toku dana i tako svaki dan dok ovi u privatnim to odrade jednom u nedelju dana i sigurno nemogu biti stručniji. To je moje mišljenje koje ne mora da se prihvati ja samo pričam svoja iskustva. Za GAK mogu sa sigurnošću da kažem da su dobri i jako stručni što je najbitnije od svega! Ti kako hoćeš izaberi sama!

Zaboravila sam da naglasim da sam iz Novog Sada,tako da GAK ne moze da udje u kombinaciju. A sto se tice Doktora, mislim da imam odlicnog doktora, pa cu se najverovatnije i odluciti za drzavnu bolnicu, iako su kod nas uslovi dosta losi, ali opet je, bas kao sto i ti pominjes, tamo ta intervencija mnogo cesca pa samim tim i rutinska. Sto se tice osoblja, doktori su ok i starije sestre, ali ima dosta mladih sestara (18-19 godina) koje su jako neodgovorne i nemarne. Ostaje mi samo da se nadam da cu zapasti u smenu kada su one starije sestre tamo i da se nadam da ce mi tih par dana na klinici sto pre proci.


Ništa se ti ne sekiraj i te sestre od 18,19 godina su dobre samo da znaš one umeju da budu pažljivije nego ove starije. Veruj mi neće ti bitiloše u koju god smenu zapala. Da znaš još nešto sve intervencije se rade prepodne do dvanaest sati uglavnom eventualno ako je nešto hitno onda se radi i u popodnevnoj smeni ali tada takve intervencije ili operacije rade doktori koji su u dežurstvu oni koji dežuraju taj dan a to najčešće nije tvoj doktor koji te je pregledao i zakazao intervenciju. Može da se desi i da on bude dežuran taj dan ali da te ne plašim da je to nešto hitno ne bi on čekao da se to prvo zakaže pa da se ti pripremiš nego bi radio odmah tako da ovo što sam ti rekla neka te ne plaši mnogo.
 
Može da se desi i da on bude dežuran taj dan ali da te ne plašim da je to nešto hitno ne bi on čekao da se to prvo zakaže pa da se ti pripremiš nego bi radio odmah tako da ovo što sam ti rekla neka te ne plaši mnogo.[/quote]

Hvala ti jos jednom na utesnim recima i mogu ti reci da sam vec smirenija. Ti si jedina koja je sa mnom podelila svoje iskustvo. Sto se tice te moje ciste, znam ja da to nije nista hitno, ali sam ja resila uz konsultaciju sa Dr, da to odstranim sto pre, posto planiram drugo dete (imam vec devojcicu od 4 godine)i ne bih volela da u toku druge trudnoce ili jos gore nakon porodjaja (kada budem imala bebu) budem morala da mislim o tome. Ne kazem da se to ne moze ponovo pojaviti, ali valjda nisam bas tako baksuz. Ovako sada to uradim, onda malo odmorim, zaboravim, pa se potrudim da postanem mama po drugi put.
Pozdrav iz Ns.
 
Ja sam u tom istom GAK-u cekala na laparaskopiju mesec dana, mesec dana gledanja u plafon dok ne dodjes na red. Kakav crni red, na kraju je moj muz, preko veze, dao koverat i ja napokon stigoh na red. Kakva slucajnost!!!
A za doktore i sestrice koje rade tamo, samo najgore mogu da kazem.
Ako imas para i mogucnosti ja ti svim srcem preporucujem privatnika.
Ja se sad lecim kod jednog. Do duse placa se PAPRENO ali sam se bar dusevno smirila. Na zalost ja nemam iskustva sa cistama tako da ti tu ne mogu pomoci ali sam lezala u GAK-u, na ENDOKRINOLOGIJI, sa jednom devojkom koja je cekala da joj operisu ciste, kad sam ja stigla ona je cekala vec mesec dana, posle dva meseca su je tek operisali.
Toliko od mene. Izvinjavam se na tako crnim recima, ali da sam znala sta me ceka u bolnici nikada ne bi ni ulazila u nju. Inace na GAK-u pacijentkinje, barem na mom odeljenju, stalno govore:
"Kada izadjes iz bolnice, baci kamen da se vise nikada tu ne vratis."
I ja sam to i uradila.
 
Jeca_:
Ja sam u tom istom GAK-u cekala na laparaskopiju mesec dana, mesec dana gledanja u plafon dok ne dodjes na red. Kakav crni red, na kraju je moj muz, preko veze, dao koverat i ja napokon stigoh na red. Kakva slucajnost!!!
A za doktore i sestrice koje rade tamo, samo najgore mogu da kazem.
Ako imas para i mogucnosti ja ti svim srcem preporucujem privatnika.
Ja se sad lecim kod jednog. Do duse placa se PAPRENO ali sam se bar dusevno smirila. Na zalost ja nemam iskustva sa cistama tako da ti tu ne mogu pomoci ali sam lezala u GAK-u, na ENDOKRINOLOGIJI, sa jednom devojkom koja je cekala da joj operisu ciste, kad sam ja stigla ona je cekala vec mesec dana, posle dva meseca su je tek operisali.
Toliko od mene. Izvinjavam se na tako crnim recima, ali da sam znala sta me ceka u bolnici nikada ne bi ni ulazila u nju. Inace na GAK-u pacijentkinje, barem na mom odeljenju, stalno govore:
"Kada izadjes iz bolnice, baci kamen da se vise nikada tu ne vratis."
I ja sam to i uradila.


Žao mi je što si ti imala takvo iskustvo moje je totalno drugačije od tvog mene su operisali odmah posle dva dana a nisam imala nikakvu vezu ali stvarno. A što se tiče doktora i sestrica kako ti kažeš ja isto nemam iskustvo kao ti baš naprotiv znači imam najbolje iskustvo do sada sa njima. Kažem do sada zato što sam ležala 11 puta po dva meseca po raznim bolnicama. Bila sam na Institutu za majku i dete, na GAK-u, na internoj A, na I hirurškoj klinici i Kliničkom centru, u Narodnom frontu, pa opet na GAK-u i na kraju na hirurgiji II isto na Kliničkom. I zato kažem da sam najbolje iskustvo imala sa njima i kažem kad bi ne daj Bože morala nekim slučajem da opet ležim u bolnici tražila bi da to bude GAK. Imala sam pet operacija ostala sam bez desnog i pola levog jajnika a imam samo 20 godina takođe pored toga imam problema sa debelim crevom i trebala sam da pre mesec dana imam i šestu operaciju ali sam je nekako izbegla. Tako da najbolji tretman sam imala na GAK-u pa onda na hirurgiji II.
Pozdrav
 
Zelim samo nesto da pitam tu devojku sto je lezala u Klinickom centru i sto je bila na laparaskopsku operaciju da li je nesto platila ili ne????
У међувремену, многе такозване ванстандардне услуге су постале стандардне, укључујући и одређене лапароскопске интервенције. Треба проверити у здравственој установи где се то обавља или у надлежној филијали РЗЗО која уговара такву врсту услуге...:)
 

Back
Top