ZAŠTO ............????????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Taisa

Domaćin
Poruka
3.239
Recimo da ja znam objašnjenje i da bi isto izazvalo možda i zatvaranje teme,
molim ateiste i ostale za naučno objašnjenje (uz sve poštovanje nauke), zašto je svaki čovek različit, tj. zašto je unikat........zar je moguće da je evolucijom došlo do takvog savršenstva da ne postoje isti otisci prstiju čak ni među blizancima? I čemu različiti otisci prstiju?????

Svaki čovek je neponovljiva ličnost, a ličnost nije samo ime i prezime, već nešto svesveobuhvatno!
 
Tebi je neponovljivost svakog čoveka dokaz da ga je stvorila viša sila? Isto pitanje može da se postavi i teistima - ako je viša sila stvorila čoveka po svom liku, po jednom modelu, kako to da postoji toliko raznih lica?

Moj odgovor na tvoje pitanje je da je čovek genetska osnova (unikatna kod svakog) + uticaji sredine koji je oblikujuju.
 
Tebi je neponovljivost svakog čoveka dokaz da ga je stvorila viša sila? Isto pitanje može da se postavi i teistima - ako je viša sila stvorila čoveka po svom liku, po jednom modelu, kako to da postoji toliko raznih lica?

Moj odgovor na tvoje pitanje je da je čovek genetska osnova (unikatna kod svakog) + uticaji sredine koji je oblikujuju.

Zašto unikatna kod svakog, čemu to?!

P.S.1.) Nemoj pisati u moje ime, tipa šta ja mislim. To ti ne znaš.
2.) Rekla sam ateiste i ostale
 
Kako misliš - čemu to? Zar sve mora imati neku svrhu, cilj? Prosto, zakoni genetskog kombinovanja, koji dovode do rezultata do kojih dovode - unikatnog genotipa kod svakog čoveka (ali, ne sa ciljem da dovedu do toga).

1) Na kraju rečenice je upitnik, pogledaj malo bolje - naravno da ne znam šta misliš, niti sam pisala u tvoje ime, nego sam te pitala da li to misliš.
2) Dobro.
 
Kako misliš - čemu to? Zar sve mora imati neku svrhu, cilj? Prosto, zakoni genetskog kombinovanja, koji dovode do rezultata do kojih dovode - unikatnog genotipa kod svakog čoveka (ali, ne sa ciljem da dovedu do toga).

Naravno da sve mora imati svrhu. Zar toliko kombinatorike u prazno i zar ti nije čudno da ista nije iscrpljena već rezultira savršenim. Da li misliš da je to tako reda radi? Nije baš ozbiljno tvoje razmatranje.:D

P.S. 1.) OK.
 
to je zakon prirode.......prosto evoloocija.....samo se primitivna živa bića razmnožavaju prostom deobom.....a sisari i ptice su davno preskočili taj stepenik.......zašto samo ljoodi?.....ni svi tigrovi nisu isti....ni svi goloobovi....svi arheopterixi su se razlikovali i svaki brontosaoorus ponaosob......
 
U pravu si lopta koja se bez cilja kotrlja i ličnost neponovljiva, to su zaista različita polazišta.
Nisi me razumela, pokušala sam da ilustrujem momenat učitavanja svrhe. Odgovor vrlo lako može da bude da lopta ima neki cilj. Ok, nema veze. E, hajde malo ti razradi svoje stanovište, da i mi komentarišemo i postavljamo podpitanja.

Zakoni prirode, proces genetskog kombinovanja je čista biohemija. Kako pripisati svrhu tome, u kom momentu se uključuje viša sila da bi odredila nizove nukleotida?
 
Муњо, ти не правиш разлику између узрока и сврхе.

Девојка пита за сврху целог процеса (ако сам ја добро схватила).

У чему је сврха све те разноликости, у чему је циљ? Куда то води та еволуција? Шта би требало да буде крај, односно круна тог процеса?
 
to je zakon prirode.......prosto evoloocija.....samo se primitivna živa bića razmnožavaju prostom deobom.....a sisari i ptice su davno preskočili taj stepenik.......zašto samo ljoodi?.....ni svi tigrovi nisu isti....ni svi goloobovi....svi arheopterixi su se razlikovali i svaki brontosaoorus ponaosob......

Pitanje je, čemu to služi? Proceni sam, ako misliš da si odgovorio, u redu.
Nije valjda, zato da bi policija lakše uhvatila kriminalca koji narušava zakon, da čudo bude veće, recimo zakon prirode.:D
 
Nisi me razumela, pokušala sam da ilustrujem momenat učitavanja svrhe. Odgovor vrlo lako može da bude da lopta ima neki cilj. Ok, nema veze. E, hajde malo ti razradi svoje stanovište, da i mi komentarišemo i postavljamo podpitanja.

Zakoni prirode, proces genetskog kombinovanja je čista biohemija. Kako pripisati svrhu tome, u kom momentu se uključuje viša sila da bi odredila nizove nukleotida?

Odgovor se krije u LIČNOSTI NEPONOVLJIVOJ. Razradićemo zajedno, ima vremena.:D
 
Муњо, ти не правиш разлику између узрока и сврхе.

Девојка пита за сврху целог процеса (ако сам ја добро схватила).

У чему је сврха све те разноликости, у чему је циљ? Куда то води та еволуција? Шта би требало да буде крај, односно круна тог процеса?

Dobro si shvatila, sem što kraja nema.:D
 
- чему је сврха све те разноликости, у чему је циљ? Куда то води та еволуција? Шта би требало да буде крај, односно круна тог процеса?

-Dobro si shvatila, sem što kraja nema


tako si odgovorila modrooni na pitanje koja je svrha raznolikosti....
zašto polaziš od osnovnih bioloških postoolata i govoriš o ličnosti....ličnost ne nastaje rođenjem...postoje fenotipi i genotipi....potencijali........ako je prirodna zakonitost da se sve na svetu što postoji rađa i nastaje drookčije...to važi za sva bića.......ako hoćemo da pričamo o ličnosti......recimo...antičko shvatanje je bilo da je cilj potraga za ravnotežom...da se postigne ravnoteža između razooma i strasti... droogo...da ne širim....vidi da li ćeš da pričaš o biologiji, psihologiji.....ili na slobodnu temu..ali nekako da te razoomeju...evo, modroona je razumela ali ti nije odgvorila...
 
- чему је сврха све те разноликости, у чему је циљ? Куда то води та еволуција? Шта би требало да буде крај, односно круна тог процеса?

-Dobro si shvatila, sem što kraja nema


tako si odgovorila modrooni na pitanje koja je svrha raznolikosti....
zašto polaziš od osnovnih bioloških postoolata i govoriš o ličnosti....ličnost ne nastaje rođenjem...postoje fenotipi i genotipi....potencijali........ako je prirodna zakonitost da se sve na svetu što postoji rađa i nastaje drookčije...to važi za sva bića.......ako hoćemo da pričamo o ličnosti......recimo...antičko shvatanje je bilo da je cilj potraga za ravnotežom...da se postigne ravnoteža između razooma i strasti... droogo...da ne širim....vidi da li ćeš da pričaš o biologiji, psihologiji.....ili na slobodnu temu..ali nekako da te razoomeju...evo, modroona je razumela ali ti nije odgvorila...

Ne, ne, priča je o neponovljivoj ličnosti kao takvoj, ali OTKUDA I ZAŠTO NEPONOVLJIVA (unikatna)????? Kažeš priroda stvorila, evolucijom..., za šta će prirodi svako (mislim na čoveka), različit??????:D
Fakat, da je različit, ali čemu to služi???????? Kome je to potrebno i zašto?????????

P.S. Nisam odgovorila na Modrunino pitanje, nego sam potvrdila da je pravilno shvatila moje pitanje, odnosno postavljenu temu.
 
pa nije modroona tebi odg. na pit......... možda će kasnije....... ( :


mislim da je tvoja greška što govoriš o neponovljivom čoveku.....o njegovoj fiziološkoj različitosti.....a misliš na ličnost.....
ličnost je kompleksan DINAMIČKI sistem psiholoških elemenata koji su u interakciji jedan sa droogim.... ne može se razoometi pomoću jednostavnog lanca uzroka i efekta...ne može se predvideti bez determinanata... . faktora koji uzročno doprinose psihološkom foonkcionisanju ličnosti... najprostije rečeno.....ljudi imaju potencijal...kad god posmatramo ličnost.........ne možemo se, ako hoćemo da razumemo tu ličnost zadržati samo na ličnim karakteristikama ....moraju se uzeti u obzir dinamičke transakcije osobe i situacije...relacije..njegov aktivan odnos prema situaciji.......... ljudi se ne razvijaju po ustaljenim životnim pootanjama......fiksiranim rasporedom....oni sami razvijaju te životnje pootanje.... u skladu sa uticajem raznih pritisaka....socioloških...istorijskih....kulturnih pritisaka........zbog toga se ličnosti razlikuju..... potencijal je mogućnost da aktivno doprinose svom razvoju.........pitanje...zašto svi ljoodi nisu isti..... zbog različitih potencijala i determinanti...determinanata? :::: (:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top