Pentagon naredio ustašama da se spremaju za šiptare!

VanZorich

Primećen član
Poruka
971
Izbjeglice s Kosova primit će Hrvatska

U Pentagonu kažu kako je mirno rješenje kosovske krize prioritet i kako će se sve pokušati da se izbjegne nasilje jer bi se sukob mogao prenijeti i na Albaniju i Makedoniju, što bi bilo pogubno za regiju


ZAGREB - Dok međunarodna diplomacija pokušava iznaći mirno rješenje kosovske krize, vojne strukture Sjedinjenih Država uveliko procjenjuju posljedice moguće obnove sukoba na Kosovu. Kako neslužbeno saznajemo, pomoćnik ministra obrane SAD-a za Europu Daniel P. Fata hrvatsko je izaslanstvo pitao može li Hrvatska u slučaju velike izbjegličke krize zaštititi granice prema članicama NATO-a. Odnosno, može li Hrvatska zadržati izbjeglički val s Kosova u Hrvatskoj.

SAD od Hrvatske očekuje jače angažiranje na prikupljanju obavještajnih podataka
Od hrvatskog izaslanstva dobili su pozitivan odgovor, tj. rečeno im je da Hrvatska ima iskustva u razmještaju izbjeglica te su preuzete određene obveze po pitanju razmještaja izbjeglica. Naravno, od Hrvatske se očekuje da u takvom razvoju događaja strogo nadzire granice kako izbjeglice ne bi prešle u Europsku Uniju.

No, kako nam je rečeno, na sastancima u Pentagonu se naglašavalo kako je mirno rješenje kosovske krize prioritet i kako će se sve pokušati da se izbjegne nasilje. Obje su se strane složile da bi se u tom slučaju sukob zasigurno prenio i na Albaniju i Makedoniju, što bi bilo pogubno za cjelokupnu regiju.

Osim eventualnog prihvata izbjeglica, u Pentagonu je hrvatskom vojnom izaslanstvu naznačeno da se od Hrvatske očekuje da se još jače angažira na prikupljanju obavještajnih podataka i potom ih razmjeni sa službama SAD-a.

O razrješavanju situacije na Kosovu i posljedicama eventualne obnove sukoba s vojnim časnicima u Pentagonu razgovaralo je visoko vojno izaslanstvo Oružanih snaga predvođeno zamjenikom načelnika Glavnog stožera, generalom Slavkom Barićem. Osim generala Barića, u SAD-u na poziv američke vojske od 10. do 19. rujna bili su i zapovjednik HRZ-a general Vlado Bagarić, načelnik Uprave za obuku i školstvo, brigadni general Drago Matanović i načelnik Uprave za logistiku, brigadni general Mate Ostović.

Da je veliki izbjeglički val jedna od realnih mogućnosti, govori i posljednja procjena Međunarodne krizne skupine (ICG). Do kraja godine lideri kosovskih Albanaca mogli bi pod iznimnim unutarnjim pritiskom da proglase neovisnost, bez obzira na potporu iz inozemstva.

Kosovo bi se moglo raspasti

Prema izvješću ICG-a, tvrdi se da bi se, ako se Albanci uistinu odluče proglasiti neovisnost a potpora izostane, Kosovo moglo raspasti. Srbija bi za sebe uzela komad zemlje sjeverno od Ibra, Srbi iz ostatka Kosova počeli bi bježati, a “osam godina građenja institucija pod međunarodnim vodstvom bilo bi izgubljeno”. To bi destabiliziralo susjedne zemlje i povećalo pritisak na daljnju podjelu po etničkim granicama.

U EU počele bi navirati izbjeglice, a taj kaos bi pomogao organiziranom kriminalu na Balkanu “koji već distribuira većinu europskog heroina, pomaže ilegalne migracije i odgovoran je za gotovo 30 posto traffickinga žena”, piše u izvješću ICG-a.
 
...pa mi smo ti drzava koju svi vole..zasto ne bi primili kosovare kao izbjeglice...samo pazi da se ne zaletis previse..ovo je 21 stoljece...moglo bi se desiti da Srbi budu izbjeglice.....kud onda..a?????...ali ajde..primit cemo mi i Vas...ali bez radikala ...svim forumasima politike ja osobno nalazim smjestaj preko veze..kad dodje vrijeme..oglasit cu broj moba samo bez panike....
 
Pa ako ce po ovom tekstu bezati Srbi sa juznog "albanskog "dela Kosova nisam siguran da ce bezati u Hrvatsku pored cele Srbije i severnog "srpskog" dela Kosova :?Sa druge strane siptari sa severa ce bezati u juzni deo ili u albaniju ,makedoniju ili cg a nece sigurno ici do Hrvatske bar ne u pocetku, a posle mozda i zavrse tamo ionako svaku drugu posljasticarnicu i pekaru na dalmatinskoj obali drze oni pa bi imali i gde da odu.:mrgreen:
 
Pa ako ce po ovom tekstu bezati Srbi sa juznog "albanskog "dela Kosova nisam siguran da ce bezati u Hrvatsku pored cele Srbije i severnog "srpskog" dela Kosova :?Sa druge strane siptari sa severa ce bezati u juzni deo ili u albaniju ,makedoniju ili cg a nece sigurno ici do Hrvatske bar ne u pocetku, a posle mozda i zavrse tamo ionako svaku drugu posljasticarnicu i pekaru na dalmatinskoj obali drze oni pa bi imali i gde da odu.:mrgreen:
Korekcija : pekare ne drže šiptari...to je isključivo domaći obrt
poslastičarnice su po principu 30%šiptari 30 %makedonjerosi 40%ostali
 
a ne drze na tvom hvaru al u vecim gradovima cujem da ih ima i u toj delatnosti ,a o Istri da ne govorim

moram i ja urgirati...pekarnice ne drže, slastičarnice negdje i do 50 posto da a negdje znatno manje

da ne bi iblo zabune....

eto tu u Varaždinu i Međimurju ni jednu pekarnicu oni ne drže (dobro tu kod nas je to jedan od kult poslova jer ovdje naprosto ljudi vole pekarske proizvode i to je tradicija već jako dugo

gdje god sam bio po Hrvatskoj nema takvih pekarskih delicija kao u Međimurju i Varaždinu....a ono što purgeri jedu od pekarskih proizvoda u Zg je totalni shit...i sramota za velegrad, Dalmacija također (da ne bi bilo zabune...)
 
moram i ja urgirati...pekarnice ne drže, slastičarnice negdje i do 50 posto da a negdje znatno manje

da ne bi iblo zabune....

eto tu u Varaždinu i Međimurju ni jednu pekarnicu oni ne drže (dobro tu kod nas je to jedan od kult poslova jer ovdje naprosto ljudi vole pekarske proizvode i to je tradicija već jako dugo

gdje god sam bio po Hrvatskoj nema takvih pekarskih delicija kao u Međimurju i Varaždinu....a ono što purgeri jedu od pekarskih proizvoda u Zg je totalni shit...i sramota za velegrad, Dalmacija također (da ne bi bilo zabune...)
Pošalji koju deliciju da se i ja pravog kruha najedem :)
 
moram i ja urgirati...pekarnice ne drže, slastičarnice negdje i do 50 posto da a negdje znatno manje

da ne bi iblo zabune....

eto tu u Varaždinu i Međimurju ni jednu pekarnicu oni ne drže (dobro tu kod nas je to jedan od kult poslova jer ovdje naprosto ljudi vole pekarske proizvode i to je tradicija već jako dugo

gdje god sam bio po Hrvatskoj nema takvih pekarskih delicija kao u Međimurju i Varaždinu....a ono što purgeri jedu od pekarskih proizvoda u Zg je totalni shit...i sramota za velegrad, Dalmacija također (da ne bi bilo zabune...)
A ne moze Medjumurec napraviti burek i pitu guzvaru ko Bosanac ,Siptar ili juznosrbijanac da ga hebes :lol::lol:mada dobre su im one krempite ili kremsnite kako ih vec zovete
 
Pa ako ce po ovom tekstu bezati Srbi sa juznog "albanskog "dela Kosova nisam siguran da ce bezati u Hrvatsku pored cele Srbije i severnog "srpskog" dela Kosova :?Sa druge strane siptari sa severa ce bezati u juzni deo ili u albaniju ,makedoniju ili cg a nece sigurno ici do Hrvatske bar ne u pocetku, a posle mozda i zavrse tamo ionako svaku drugu posljasticarnicu i pekaru na dalmatinskoj obali drze oni pa bi imali i gde da odu.:mrgreen:

na tom sjevernom djelu ima par familija i to je to...
 

Back
Top