Srpski super-heroj

savicss

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
215
Ima li,ili da li je iko napravio strip sa superherojem iz Beograda,ili bilo kog srpskog mesta,po cemu bi Srbija bila prepoznatljiva u odnosu na Tor-a,srebrnog letaca,rahana,celicne ruke itd.
 
Osim kratkih serijala sto su izlazili,vidim da je oko dikana skoro nesto bilo,ali ne secam se sta,valjda su neki crtani radili,pa sad hoce i po njemu,tako nesto nisam siguran,nego da li bi moglo kod nas da zazivi na duge staze strip sa nasim super-herojem,koji bi naravno sadrzao sto i svi ostali.
 
Ovo bi bilo dobro napraviti,ali kao da nema interesovanja kod nas za stvaranjem neceg novog po cemu bi bili prepoznatljivi za kratko vreme,a iako napravimo nesto dobro skloni smo destrukciji takvih stvari,tako da zaista bih voleo da se takav strip napravi,ali se bojim da ce ga nasa posla unistiti.
 
Ne znam mozda mada je kod nas sve to neozbiljno,evo Miki Manojlovic glumi stripovanog junaka u francuskom filmu Largo Vinc koji je radjen po istoimenom stripu,izgleda da imamo glumce za stripovane filmove,ali nemamo nikako dobar prepoznatljiv strip.
 
E vala u to da je Bond bio srbin ne da ne verujem nego je to notorna glupost,a i junaci iz epskih pesama nisu vezani za ovu temu jer da jesu sigurno su i spermen i spajdermen,mandrak,rip kirbi i mnogi drugi opevani u desetercu pa ih zato prepoznajemo,daj sprdacine nikad dosta kod nas.
 
Ja odvajkada znam da je ovaj momak nashe gore list :lol:

Srbin.gif
 
Da li Vam je poznato kako se radi strip? Koliko vremena, prostora i novca je potrebno da se napravi osam strana stripa? Da li Vam je poznato da tek tada, kad uradite strip, nastaju problemi - naći izdavača!!! Za svo to vreme Vi morate imati stan hranu, džeparac...
 

Back
Top