Oi!

Skoro sam cula za ovaj izraz pa bih mnogo volela da me prosvetlite sta tacno znaci,valjda je neki muzicki pravac u pitanju...?!
Unapred vam zavaljujem:-D

Oi! muzika nastala je kao mesavina punk-a i HC-a pocetkom 80-ih,mahom medju skinheadima.Nastala je kao odgovor na nazi skihead muziku RAC(Rock against communism).

Oi! su poceli prvi da slusaju SHARP(Skinheadi protiv rasnih predrasuda) i RASH(Crveni i anarho skinsi) pokazujuci da muzika ne poznaje boju koze ili nacionalnost.Tipicne Oi! grupe su:The Business,The Oppressed,Red London,Red Alert,Angelic Upstarts,PTTB.

Ima gore tema o jednoj Oi! grupi The Oppressed koju sam postavio i imas spot tamo,pa mozes da poslusas.

Inace Oi! na engleskom znaci "ej bre!";-)
 
Skoro sam cula za ovaj izraz pa bih mnogo volela da me prosvetlite sta tacno znaci,valjda je neki muzicki pravac u pitanju...?!
Unapred vam zavaljujem:-D

To nije samo muzika.To je POKRET običnih seronja po meni koji nisu mogli ništa pametnije da smisle.Bože,više mi se svidja Black metal od toga.Priznajem da mi se muzika po malo i svidja s obzirom da slušam HC i malo Punka.Ne preporučujem da išta više tražiš u ovoj sferi.
 
To nije samo muzika.To je POKRET običnih seronja po meni koji nisu mogli ništa pametnije da smisle.Bože,više mi se svidja Black metal od toga.Priznajem da mi se muzika po malo i svidja s obzirom da slušam HC i malo Punka.Ne preporučujem da išta više tražiš u ovoj sferi.
Da tacno je da je Oi! ceo jedan pokret,a ne samo muzika.Ali se ja pitam sta je privlacno u metalu?!:confused:

1.Pevanje o vesticama i nadprirodnim pojavama
2.Magiji i vracevima
3.Trolovima,patuljcima,tami i djavolu
4.Ili pesme sa ljubavnom tematikom


Meni se ovo nimalo ne dopada sem poslednjeg.Kome se dopada svaka cast.:roll:
 
@ SSSR
Covece, to sto si ti opisao su samo neki pravci metala,
kao npr. viking, power i epic metal,
i ne mozes svakom metal zanru pripisati te osobine
 
Demiourgos, upravo tako... mada je bolje reci, pod-pravci... posto je metal pravac...
Da ne nabrajamo sada koliko ih ima... a ima ih...
 
@ SSSR
Covece, to sto si ti opisao su samo neki pravci metala,
kao npr. viking, power i epic metal,
i ne mozes svakom metal zanru pripisati te osobine

Pa dovoljno je da vidim naslov jedne od pesama Iron Maiden-a "Fear of the dark",pa da i sam shvatim o cemu pevaju.8-)

Dobro ajde maideni i metallica su kao i dobri...ali ovi stali sto pevaju o zvoncicama i drakulama...:roll:

Malo brate tu ima zdravog bunta...
 
Pa dovoljno je da vidim naslov jedne od pesama Iron Maiden-a "Fear of the dark",pa da i sam shvatim o cemu pevaju.8-)

Dobro ajde maideni i metallica su kao i dobri...ali ovi stali sto pevaju o zvoncicama i drakulama...:roll:

Malo brate tu ima zdravog bunta...

Ne bih bas rekao da u metalu nema bunta, posebno u heavy i thrash.
Ove novokomponovane bendove naravno ne racunam, niti ih slusam.
Ali opet ti govorim, vrsis generalizaciju na osnovu nekoliko pesama koje si cuo.
 
Da tacno je da je Oi! ceo jedan pokret,a ne samo muzika.Ali se ja pitam sta je privlacno u metalu?!:confused:

1.Pevanje o vesticama i nadprirodnim pojavama
2.Magiji i vracevima
3.Trolovima,patuljcima,tami i djavolu
4.Ili pesme sa ljubavnom tematikom


Meni se ovo nimalo ne dopada sem poslednjeg.Kome se dopada svaka cast.:roll:

Drugar,bio sam sarkastičan u vezi metala!:smile:
 
Ne bih bas rekao da u metalu nema bunta, posebno u heavy i thrash.
Ove novokomponovane bendove naravno ne racunam, niti ih slusam.
Ali opet ti govorim, vrsis generalizaciju na osnovu nekoliko pesama koje si cuo.

Konkretno meni se ne dopada tvoj avatar! ;) Sta bre on predstavlja?! Ok ima par metal grupa koje ja slusam ali....***** ga...

Protektor:
Drugar,bio sam sarkastičan u vezi metala!
Meni tako nije izgledalo...:wink:

E momci da vas ja ne bi mnogo kritikovao jer je tema Oi!Istoga evo jednog spota...


NACIDOS DEL ODIO

 

Back
Top