zena i 21. vek (na forumu i u rl)

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
ne znam kako vi,ali osecam ogroman pritisak drustva
nije da me to previse obavezuje,ali vidim ponekad i moja bliska okolina izbaci po biser
pljuju se zene jer
-obracaju paznju na sebe,svoj progres u bilo kom smislu
-ne zele da nauce da kuvaju
-nece da rode decu
-nece da rode dete
-nece da cekaju brizne dragog iz kafane nego odu u neku svoju kafanu
-nece da lome nokte na ribanje nego iznajme nekoga
-goje se i zapustaju svoj fizicki izgled
-paze na svoj fizicki izgled
zasto ljudi imaju bilo kakva ocekivanja od mene(svih zena).ako mi se ne kuva,ako to meni odgovara kao i mom muzu i detetu zasto to uznemirava bilo koga(pogledati ljis antizena teme,vidi se da ima kome smeta),zasto se ljudi USUDJUJU DA OSUDJUJU neke druge,razlicite od sebe?
 
Ја се са таквим људима и таквим ставовима срећем искључиво на Форуму... Или се у стварном животу крећем у другачијем кругу људи, или се такви вешто камуфлирају...али сем на Форуму, нигде другде не наилазим на такве приче...или ја можда не обраћам пажњу на њих, не реагујем...не знам...:roll:
 
da,na forumu to bas izgleda glasno,ne znam da li se ne usudju u rl da tako nesto kazu,jer ne susrecemo se samo sa istomisljenicima
secam se jednom,sedela sam u kuhinji dok je muz spremao rucak.ja sam tu sedela da mu pravim drustvo.normalna situacija.nailazi njegov brat i kaze
"eeee normalno zene kuvaju a muskarci idu u lov" (odgovorila sam mu tako da je 2 min gledao ovako :shock: ali nebitno)
mislim what a f.u.c.k:x
 
e ja sam danas bila ozbiljno iznervirana onom antizenskom temom doticnog koji je postavio.
to sam mu i rekla.
ali sam posle razmislila i shvatila da se ti hard kor slucajevi uglavnom javljaju nna forumu a u rl su manji od makovog zrna.
jos ispade da zena obrni okreni,bas kao sto si ti rekla ne valja ni kad je emancipovana,ni kad nije,ni kad se sminka ni kad se ne sminka,ni kad pere sudove a ni kad nece da ih redja u masinu za sudje :shock: ne valja nikako,ni za brak jer rodi dete pa se ugoji pa nije vise zgodna ko sto je nekad bila,ne valja ni kad nece dete onda je sebicna kucketina itd...ebote nadjite momke onda vi kojima zene toliko smetaju :roll:
 
e ja sam danas bila ozbiljno iznervirana onom antizenskom temom doticnog koji je postavio.
to sam mu i rekla.
ali sam posle razmislila i shvatila da se ti hard kor slucajevi uglavnom javljaju nna forumu a u rl su manji od makovog zrna.
jos ispade da zena obrni okreni,bas kao sto si ti rekla ne valja ni kad je emancipovana,ni kad nije,ni kad se sminka ni kad se ne sminka,ni kad pere sudove a ni kad nece da ih redja u masinu za sudje :shock: ne valja nikako,ni za brak jer rodi dete pa se ugoji pa nije vise zgodna ko sto je nekad bila,ne valja ni kad nece dete onda je sebicna kucketina itd...ebote nadjite momke onda vi kojima zene toliko smetaju :roll:

banshee, ti si meni uvijek super...ljubim te u nositj:D
 
Tudji izbor tudja stvar. NEmam nista protiv tzv savremnih zena. Svako sebi uredjuje zivot.
Ono sto mi smeta je veliki broj tzv savremenih zena koje kategoricno odbijaju da spremaju ili da pomuce malo svoju guzicu za svoje dete, pa makar dete ne jelo. NA decu sam slaba. Ali me tada nervira nemogucnost da reagujem. Za ostalo me boli uvce.
Ne volim kada mi neko implicira kako bih ja trebala da se ponasam. KAo jel' te moja svekrva koja mi je rekla da se ponizavam tako sto sam drugacija od tih emancipovanih zena, zato sto kuvam i peglam itd.
Ponizenje nije zato sto to radim za svoju porodicu i to je moja svojevrsna zrtva. Oduzima mi vremena koje bih ja iskoristila na kreativniji nacin, ali i moj sapatnik se zrtvuje za nas rintajuci ceo dan npr. To je meni normalna zrtva za moju tj nasu porodicu i oboje delimo sve moguce obaveze u kuci (samo nemoj da on pegla neeee, ali moze da kuva njam:)). Kako ce ko da se organizuje sta koga boli guza. Neka se ti balkanoidi drze svojih predrasuda i stereotipa srpske mucenice (koja ce da bude i u kuci i na polju).
Lepo da su neke civilizacije malo evoluirale, lepo je
 
mene izuzetno nervira sve to...ruzni izrazi, sve se servira na podmukao nacin da se istakne sopstveno nepripadanje takvom sloju. u masi zena istih godina - neke su agresivne, dosadne, neke nedoyebane polovnjace, neke zapustene - takve uglavnom postuju na krstarici sa jedinim ciljem da se bogato udaju, da bi posle postale brkate i debele, ruzne su vec bile. udate zene su dzangrizave, a ako su slucajno lepe i sredjene to je zato sto su sujetne i glupe. pre toga su verovatno bile sponzoruse, inace ne bi imale vremena da se lickaju. siroka shvatanja prevedi kao qrva, i eto ti kompletne krstarice. neukusno, jer svaka spada bar u neku grupu.
ne razumem i iskreno ne zelim da razumem. valjda osnovna komunikacija podrazumeva minimum postovanja prema zenama koji dele ovaj virtuelni prostor. toliko pljuvanje ne mogu da svarim.
 
takodje-kad mi neko iznese slican stav pomislim:jbt pa nadji decka,nijedna nije dobra?ok,ozeni se mamom svojom.
ovo danas,sav taj antizenski pokret sam nekako dozivela kao agresiju,a nisam osetljiva na to(jer se osecam dovoljno samouvereno),i onda se pitam s kim to delim planetu
onako,gorak ukus posle cele pljuvacine
i sponzoruse(zagusise forum teme),i prljave udate zene,i ocajne udavace,a tu su i one krive za belu kugu medju hriscanskim svetom:sad::sad::sad: otkud tolika zennomrznja?
je l u danasnjem svetu ne postoji nijedan dante?
 
Na lepe i doterane i uspesne su ljubomorni.
Na brkate i nedoterane su ljuti zato sto ne nose dekolte i sto ne mogu da gledaju sisace i guzace.
Na ove sto nece da kuvaju su besni zato sto oni sami ne znaju da kuvaju, nesposobni su da ocuvaju sopstvenu egzistenciju.
Na ove sto nece da radjaju su ljubomorni zato sto je smela da izjavi i prizna.
Zar jos i oko takvih da razbijam glavu. To je bar jasno neka pokvarena namera, motiv, neispunjena zelja, ljubomora, trulez krije iza izjave.
Boli me uvce za primitivce koji ne priznaju razlike
 
ne znam kako vi,ali osecam ogroman pritisak drustva
nije da me to previse obavezuje,ali vidim ponekad i moja bliska okolina izbaci po biser
pljuju se zene jer
-obracaju paznju na sebe,svoj progres u bilo kom smislu
-ne zele da nauce da kuvaju
-nece da rode decu
-nece da rode dete
-nece da cekaju brizne dragog iz kafane nego odu u neku svoju kafanu
-nece da lome nokte na ribanje nego iznajme nekoga
-goje se i zapustaju svoj fizicki izgled
-paze na svoj fizicki izgled
zasto ljudi imaju bilo kakva ocekivanja od mene(svih zena).ako mi se ne kuva,ako to meni odgovara kao i mom muzu i detetu zasto to uznemirava bilo koga(pogledati ljis antizena teme,vidi se da ima kome smeta),zasto se ljudi USUDJUJU DA OSUDJUJU neke druge,razlicite od sebe?

Toliko puta sam u zivotu cula predavanja o tome kakva zena treba da bude... i ne prepoznajem se ni u jednom tipu. Ta predavanja i ta propaganda je vec prestala da me nervira. Naravno da me svaki put zaprepasti drskost onih koji se usudjuju da popuju - a na internetu bogami i otvoreno napadaju i vredjaju. Zapanjena sam kolicinom mrznje koju su neki ljudi u stanju da bljuju - samo zbog toga sto ne vole zene. Ali moram da priznam da sam prestala da analiziram takve pojave... jer me to smara. Mislim, sta me briga zasto je neko primitivni kreten? Mnogo je bolje da razmisljam o sebi - i o tome kako sam u svakom pogledu do yaya. :)

Jao sto sam srecna sto sam zena :lol:
 
Češće sam se susretala sa osudama (ne usmereniih licno ka meni vec uopste) zena nego muskaraca ... Tacnije, ne znam ni jednog muskarca koji je u tom fazonu. ...
Nemam pojma koja te je tema isprovocirala da pokrenes ovo pitanje, nisam ni na forumu primetila zenomrsce kao neku masovnu pojavu... Ili ne citam takve teme...
 
Češće sam se susretala sa osudama (ne usmereniih licno ka meni vec uopste) zena nego muskaraca ... Tacnije, ne znam ni jednog muskarca koji je u tom fazonu. ...
Nemam pojma koja te je tema isprovocirala da pokrenes ovo pitanje, nisam ni na forumu primetila zenomrsce kao neku masovnu pojavu... Ili ne citam takve teme...

... ili nemas izostreno culo za takve individue :)
 
Zivi i pusti drugima da zive. I gledaj svoja posla.

Ne opterecujem se time, da li neko misi da sam riba 21. veka ili sam zaostala negde u 18. veku, da o ostalim zivotnim stvarima ne pricam. Ja sam ja, takva kakva sam i ako se nekome ne svidjam, neka se ne druzi samnom. Nemam nameru ni da se menjam ni da se opterecujem zbog necijeg misljenja.
 
Meni je skroz zabavno kad se javi tako neka persona,koja sebe inace shvata ozbiljno, i nazove celulit posledicom nehigijene. Pa ima i onih koji veruju da se glad koja se javlja u trudnoci zene, moze kontrolisati. Secam se cak da je jedna persona pretila jednoj forumasici da ce je isamarati ako je vidi neizdepiliranu na plazi...To su sve stvari koje zabavljaju, jer su ljudi sa takvim izjavama diskvalifikovani da ih shvatis ozbiljno, a samim tim i da te takve izjave "pogode".
U rl, problem je sasvim drugaciji.
Dobijes otkaz kad zatrudnis. Ako u cv stavis stavku da imas dete, ne uzimaju te u razmatranje za posao na koji konkurises. To ume da dotakne, da utice na zivot i stvori utisak da postoji "pritisak" drustva.
 
Secam se cak da je jedna persona pretila jednoj forumasici da ce je isamarati ako je vidi neizdepiliranu na plazi...To su sve stvari koje zabavljaju, jer su ljudi sa takvim izjavama diskvalifikovani da ih shvatis ozbiljno, a samim tim i da te takve izjave "pogode".

jeste bio tezak udarac za sujetu te neobrijane osobe. toliki da ga pamti vec pet meseci, a uopste se ne seca konteksta u kom je ta izjava bila napisana. a napisala sam je ja, bila je upucena ratatat, nakon sto je doticna izjavila da bi se muvalo "sokirala kada bi je videla na plazi"... na sta je muvalo reklO da bi je najverovatnije isamaralo. Sa smajlijem. Da zavrsim ovaj mali offtopik: pa obrij se, kad si toliko sujetna! ne moze i jare i pare, kao bas te briga, a mrzis me -virtuelnog lika- i dan danas zbog toga.
 
Dobijes otkaz kad zatrudnis. Ako u cv stavis stavku da imas dete, ne uzimaju te u razmatranje za posao na koji konkurises. To ume da dotakne, da utice na zivot i stvori utisak da postoji "pritisak" drustva.

da, ovo su STVARNI pritisci... a sta dokoni malogradjanin misli i prica, stvarno me ne zanima.
u RL nemam iskustva da mi neko komentarise zivotne izbore negativno i nedobronamerno.

a na forumu... hm, pa ne secam se da mi je neko nesto bas ruzno rekao na tu temu...nalepe mi etiketu tu i tamo, ali boze moj... ne znamo se, a ovde je i situacija drugacija zato sto ljudi dodju, izloze svoju situaciju ili problem i tako te na neki nacin pozovu da komentarises... ne osecam pritisak na forumu.

sto se tice tipova koji prozivaju zene generalno ovde... ma dajte, ko to jos shvata ozbiljno... klasicna muska provokacija da se privuce malo paznje i zapodene prica... kad mi je dosadno odgovraram, kad mi nije dosadno zaobidjem. ali nikad to ne shvatam ozbiljno.
 
Češće sam se susretala sa osudama (ne usmereniih licno ka meni vec uopste) zena nego muskaraca ... Tacnije, ne znam ni jednog muskarca koji je u tom fazonu. ...
Nemam pojma koja te je tema isprovocirala da pokrenes ovo pitanje, nisam ni na forumu primetila zenomrsce kao neku masovnu pojavu... Ili ne citam takve teme...

I ja isto.
Cak sam procitala jednog dana u novinama, clanak je bio o jedinoj zeni koja vozi autobus, i negde u sred teksta je pitaju da li je nekome smetalo sto zena vozi autobus, a ona kaze kako joj se samo jednom desilo da je neka gospodja usla na prva vrata i kad je videla da je zena za volanom trazila je da zaustavi bas da ona moze da izadje.:roll:
 
Ljudi, tj. žene zašto se time opterećujete, ova žena iz prethodnog posta je toliko
zatucana da je to žalosno, ali zaista žalosno... Zapitajte se kome može smetati
šta neko drugi pravi od sebe ili svog života. Mada meni je ponekad glupo kada vidim
devojku koja uopšte ne liči na devojku, ali glupo mi je iz sebičnog razloga zato što
volim da gledam lepe devojke, a ne zato što kao ona 'ne zna kako treba...' ili sl.
Ti ljudi neamju ni trunke empatije, nego samo gledaju svoj doživlaj sveta oko sebe,
a s tim se ovde svi mi srećemo svakodnevno, na različitim nivoima postojanja. Postoji
jedna izreka? koja kaže da ko ne voli životinje ne voli ni ljude, a mislim da je tu samo
u pitanju to što ne vole ljude koji ne liče na njih, plaše se različitosti. 'Esam omašio temu?
Opet. Nema veze važno da se piše. :D
 
Ja volim da kuvam, ne volim izlaske i bucna mesta.
Pitanje: Uf kako ovo da napisem a da me dobro razumes.
.....Recimo, ti si osoba koja ne voli da kuva, voli izlaske....itd.
Hoces li me "osuditi" (glupa rec, ali u nasem jeziku ne postoji prikladnija) sto sam drugacija od tebe?
Mislim da to nije pitanje; da li neko nesto treba da radi ako to i vecina radi, a ako ne radi treba li ga "osuditi". Pre bih rekla da je u pitanju opsta netolerancija, koje na zalost ima svuda.
 
Sta god drugi mislili ja "teram" svoje..koliko god bilo kome moje odluke i postupci deluju na prvi pogled..cudno( hmm..masovnost i osrednjost me izludjuje) ja opet "teram" svoje ..gledajuci im zavist u ocima i nemanja snage za iste ili slicne poduhvate i odluke..
 

Back
Top