kako napraviti sliku na cd-u pomocu cd rezaca

Postoje tzv. CD-Printeri od kojih sam imao prilike da radim sa jednim.To je bilo otprilike pre 4-5 god. Meni se licno nisu svideli jer tada su kertridzi za isti bili skupi i veoma se tesko nalazili.Pored svega ovoga kvalitet nije bio bas na nivou. Sa obilicnim rezacem jedino sto mozes je da kupis nalepnice ...
 
stormbringer:
cekajte, ako ja razumem decko oce da stampa na onoj strani gde se u stvari narezuje..to bi bilo nesto kao ono da je disk tamniji gde je narezan, a svetliji gde nije..
to nije toliko glupo, procitao sam negde da tako prave bar-kodove, softverski, koriste se konvencionalni rezaci.
Rekao je prednje strane, znači one strane gdje se upisuje ime cd, a ne strane koju laserski čitač čita
 
Rezač koji je sposoban da "crta" (doslovno) po bilo kojoj od obe strane diska je Yamaha G bla, bla (G od "gravier"). Ne znam kako se tačno model zove. To radi tako što za crtanje koristi drugi laser na različitoj talasnoj dužini rezanja, tako da ne ugrožava čitljivost diska.

Manji problem je cena, koja iznosi nekih 220$ od drugog koji je daleko ozbiljniji - ako unajmiš Hudinija ili Dejvida Koperfilda, oni bi MOŽDA mogli da ti uvezu jedan. A Taj problem se još pojačava činjenicom da je Yamaha skoro prestala da proizvodi optičke mass storage uređaje. Šteta.

Koliko je znam, kod nas NIKO i NIKAD nije dovozio Yamahu. Bilo je tu sporadičnih slučajeva, ali nijedna isporuka veća od 2 primerka. Razlog je verovatno što se glavni pogoni nalaze samo u Americi i Japanu. Naći ću negde tačan naziv modela, pa ću ti napisati (ako možda možeš da ga nađeš). Inače, stvačicu samo lično video, tako da ne prepričavam tračarije. 8)
 

Back
Top