Neprimjereno oblacenje

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Otkazan koncert Beyonce zbog neprimjernog oblačenja
Američka pjevačica i seks simbol Beyonce Knowles otkazala je koncert u Kuala Lumpuru jer se nije htjela podvrgnuti cenzuri kakvu su joj nametali. Prema zahtjevima muslimanske grupe u Maleziji, Beyonce je trebala na scenu izaći pokrivena od vrata do članaka.


071003057.jpg



Muslimanske grupe u Maleziji zatražile su od državnih vlasti da zahtjevaju od Beyonce "pristojnije" oblačenje, nakon što je pjevačica objavila da želi održati koncert u Kuala Lumpuru.

Hip hop diva Beyonce nije htjela podvrgnuti se nametnutim pravilima te je otkazala koncert. Muslimanske grupe su tražile da Beyonce tokom nastupa bude pokrivena od vrata do članaka, prenio je Andpop.com.

Muslimanske grupe su rekle kako su pokreti koje Beyonce izvodi te njeno oblačenje protiv muslimanskih moralnih načela.

Isti zahtjev postavljen je i pred Gwen Stefani koja je koncert održala u augustu. Ona se, za razliku od Beyonce, odlučila održati koncert i obući prema pravilima koja su joj postavljena.

(Sarajevo-x.com)
 
Ovo ima veze sa politikom jer se radi o tome da su muslimani zeljeli da ih Beyonce ispostuje, muslimanskim nacinom oblacenja. Svaka cast za Gwen Stefani iz No Doubta, jer njoj nije bilo tesko a ni ponizenje, da se obuce po muslimanskim pravilima.
To sve govori o razlicitim karakterima osoba.
Ipak Englezi imaju smisla za toleranciju razlicitih kultura.
 
Ovo ima veze sa politikom jer se radi o tome da su muslimani zeljeli da ih Beyonce ispostuje, muslimanskim nacinom oblacenja. Svaka cast za Gwen Stefani iz No Doubta, jer njoj nije bilo tesko a ni ponizenje, da se obuce po muslimanskim pravilima.
To sve govori o razlicitim karakterima osoba.
Ipak Englezi imaju smisla za toleranciju razlicitih kultura.
Valjda poštovanje kultura treba da je obostrano.

Ali Muslimani su tu rigidaši neprikosnoveni.
Meni su za neku razmenu ( za Egipat) poslali pravilnik oblačenja, sa sve priloženim slikama.
Naravno, ništa iznad članaka, rukavi moraju biti dugi, ni slučajno bez rukava....ali nisam otišla, sad mi žao...:(
 
Cek, cek...pozoves nekoga ko nesto radi zato sto radi to bas tako i nikako drugacije a onda mu kazes, e nemoj to da radis vise tako nego kako mi kazemo?? i to je svaka cast??
u tom slucaju bas bih voleo da budem prisutan kada neka od njih bude pevala negde u Africi gde nose samo krpice oko struka ;)
 
interesantna bi bila obratna situacija,
da jedna pjevačica iz Kuala Lumpura
nastupi u Londonu primjerice i da se
od nje zatraži da nastupi slobodnije obučena :-D

Svaka muslimanka bi se obukla u Engleskoj na primjer kraljevskoj nosnji, jer je to Engleski identitet.
Minici i slobodnija nosnja ne predstavljaju niciji identitet jer je to internacionalna odjeca.
 
Ovo ima veze sa politikom jer se radi o tome da su muslimani zeljeli da ih Beyonce ispostuje, muslimanskim nacinom oblacenja. Svaka cast za Gwen Stefani iz No Doubta, jer njoj nije bilo tesko a ni ponizenje, da se obuce po muslimanskim pravilima.
To sve govori o razlicitim karakterima osoba.
Ipak Englezi imaju smisla za toleranciju razlicitih kultura.
postovanje mora da bude obostrano.
muslimanske zene u sred beograda setaju u feredzama i onim njihovim haljinama,bem li ga kako se zove.
a ja da se pojavim u avganistanu u majici na bretele i suknji,odma bi mi odsekli ruku ili kamenovali.
nemoj mi taj kvazi moral i postovanje leba ti.
nema demokratije za nedemokraticne kao ni tolerancije za netolerantne.
smatram da ne treba da se namece nikome nacin oblacenja,jer po mom misljenju treba onda uvesti i obrnuto,po reciprocitetu.

a muslimani se mnogo kurce sa svojim laznim moralom i oblacenjem.mos misliti nekoga ugrozava...sta tacno,zensko telo? :shock:

ne bih da budem gruba,ali tupite mnogo sinko...nemam ja nista protiv vase religije,radite sta vam volja al da namecete drugima ne moze.
 
Postoji tu jedan problem!
Postoji ono sto je trazeno i pozeljno u jednoj kulturi, ali postoji i ono sto je zabranjeno!
Problem je sto u evropskim civilizacijama nema dress-codea , vec je sve liberalizovano!
Zato ovde nema dobrih i losih, jer je ona ipak njih ispostovala i iskoristila svoje suvereno pravo da odustane od tog koncerta, a razlog moze biti i to sto misli da joj lepo ne stoji!

A gde je problem, problem je u tome sto kada evropske zemlje koje imaju tradiciju u skolskom oblacenju djaka zabrane malim muslimanima da nose chalme na glavi, oni se bune, iako su oni dosljaci u tu zemlju koj im je pruzila sve uslove, a koja sa druge strane ima drustvenim konsenzusom uskladjene zakone! U isto vreme takav reciprocitet, tamo gde ga moze biti, ne postoji!
E to je ono licemerje muslimana!
Zar vrhunac njihove religije nije odrubljivanje glave za prelazak u drugu veru!
O cemu dalje pricati!
Mozda u osnovi dobra religija, ali uropascena rigidnim amandmanima!
 
A koliko su ti muslimani zatucani dovboljno govori to shto je ona Indfijka dopsela u zatvor jer se grlila sa Richardom Girom pred TV kamerama...missim koliko glup i ogranichen morash da budesh u 21.veku za to?
 
Nije to ništa, mislim to sa neprimerenim oblačenjem. Kad čujem neke stvari (tj. pravila) iako znam da je u pitanju druga vera, ne mogu da povežem i razumem. Nemerljivo u prostoru i vremenu. Recimo, žena ne sme ni po koju cenu biti maljava, po rukama naročito (nema šanse da joj muškarac uzme nešto iz ruke). Pa onda ono, on može sa stotinu žena, a ona mora da gleda dole, ne sme da podigne pogled. I svašta nešto. To je druga vera, druga kultura i tradicija. Ova situacija iz teme je predvidiva. Znači, radi se o estradi, tu takodje postoje pravila, može-ne može, molim lepo! A valja znati gde gostuješ i šta te tamo čeka.

PS Ja sam imala jednu situaciju kada mi je zarad eventualnih izlazaka, druženja i ostalog (kao ,,par,,) odmah prilikom prvog izlaska rečeno:,,Ja sam iz plemena tog i tog, ti ako misliš... moraš da gledaš dole, da ćutiš dok ja govorim, da produžiš suknju, da zakopčaš još jedno dugme na bluzi itd.itd. Nisam verovala da takvih ,,primeraka,, još ima. Pa još visoko obrazovan. Ali, eto, probao je.

Zato, neka je ona otkazala koncert, ako već nije mogla da prihvati i shvati gde je došla...
 

Back
Top