UHAPŠEN MAJOR VOJSKE SRBIJE

tacy

Aktivan član
Poruka
1.132
Neko će reći, imaš temu pod ,,hobi,, avijacija i vojska,,-ali ovo nije hobi, čoveče. Ovo je ozbiljna stvar.

U pitanju je zloupotreba službenog položaja, vezano za isplaćivanje dnevnica rezervistima.
Inače, ukratko-posao Direkcije za imovninsko/pravne poslove je da ocenjuje pravnu valjanost nacrta ugovora i ostalih akata vezanih za funkcionisanje Vojske.

Ne znam šta da mislim, neko dobio dnevnice koje mu ne sleduju, a neko nije dobio ništa, ili je dobio deo. Znači, neko je skroz patriota, neko samo delimično, a neko nikako.

Istraga je u toku.
 
Yebi ga .........od odbrane vekovnih ognjista , i granica kod Kavlobaga, ostade samo svadja oko patriJotskih dnevnica.......

Ja se nasmejah, što bi reko Radovan Treći (ili neki lik iz Kovačevićevog dela), jer volim tvoj smisao za duhovitu komiku. Pa se uozbiljnih. Neprijatno mi da se opustim kod ove teme, ljudi štrajkuju gladju, a ja se kliberim tvojoj konstataciji.

Nešto drugo me muči. Jeste da su počele reforme u Vojsci. Civilni nadzor, demokratska kontola. Jeste da svugde imaš kvarnih ljudi i ljudi koji su skloni kriminalu. Tačno je i to da mnogi ne bivaju kažnjeni, iako su uhvaćeni na delu.

Sve je za ljude. Ali kad čujem za neke stvari u policiji i vosjci-ja se nešto smrznem. To mi je nešto najkrvavije. Kad tu ne štima-onda yebi ga...
 
Kakoj reče ona grčki filozof: EGO sum victus in Serbia sic EGO sum in valetudo (bidni u Srbiju da znaš za kuj si živeo). Eve baba Višnja da rekne odmah da je uznula šes dnevnica jerbo sam bila u blizinu pa da odnesem komšijama. Zatoj kod baba Višnju ima šes dnevnica, nije major ništa kriv samo ubrzo svršavanje posla.
 
zato sto je tada vegase bila zajednicka...pa se nije smelo....sada..ko sta hoce,tako i radi :)
jest nekad bilo u vase vreme..u moje i ne bas,i slovenaca i hrvata i makedonaca i srba...jbt,kapetan musliman,vodnik madjar
bilo je to ok...mozda i bolje, ko ce ga znati
 
zato sto je tada vegase bila zajednicka...pa se nije smelo....sada..ko sta hoce,tako i radi :)
jest nekad bilo u vase vreme..u moje i ne bas,i slovenaca i hrvata i makedonaca i srba...jbt,kapetan musliman,vodnik madjar
bilo je to ok...mozda i bolje, ko ce ga znati

.....nekad bilo .....znas ja sam bio plavac u JNA...spavao u Srbiji a dezurao na KiM..bio sam na Kopaoniku...V.O.J.I.N...radio po smjenama...jedino nam bilo gadno preko zime...bio neki zastavnik I.kl...Karadžić...drzao magacin..krao čarape i gorivo nama vojnicima..a dole u podnozju bio vešeraj..das novu kosulju a dobijes iskidanu..ma bilo super u toj JNA...jedino mi zao onih pasa...bila su dva bernadinca i nj.ovčar....zvao se rex..i ja danas imam nj.ovcara...cuo sam da su ovi iz Nato-a..zbombali u prvom valu Kopaonik...
 
Ma, nije loša varijanta ,,plaćenička vojska,,. Plati, pa klati, što bi se reklo. Ovako, kad zagusti, kupiš po kućama, pa koga navataš. Plus, deca koja su tek postala punoletna. Kombinacija strava. Plaćenik je nešto drugo. Ne znam što mi nešto zaziremo od toga, nema više partizanštine... Sagradiš jednu do dve dobre vojne baze, pokupiš plaćenike, obuka i te fore, pa udri. Nema tu mnogo mudrovanja. Naši oficiri su profesionalna vojna lica, vazda se bave nekim analizama i tabelama, a kad zapuca, mnogi od njih se pogube, kao da su išli na balet, a ne na vojnu akademiju. Ispada da rezervisti vode situacije. Ne kažem, bilo je svetlih primera, ali prošlo je vreme junaka i guslanja. Vidi sad ovo, policija imala kule i gradove, a vojska ne može da dobije ni dnevnice posle nekoliko godina. Nemam reči.
 
Ma, nije loša varijanta ,,plaćenička vojska,,. Plati, pa klati, što bi se reklo. Ovako, kad zagusti, kupiš po kućama, pa koga navataš. Plus, deca koja su tek postala punoletna. Kombinacija strava. Plaćenik je nešto drugo. Ne znam što mi nešto zaziremo od toga, nema više partizanštine... Sagradiš jednu do dve dobre vojne baze, pokupiš plaćenike, obuka i te fore, pa udri. Nema tu mnogo mudrovanja. Naši oficiri su profesionalna vojna lica, vazda se bave nekim analizama i tabelama, a kad zapuca, mnogi od njih se pogube, kao da su išli na balet, a ne na vojnu akademiju. Ispada da rezervisti vode situacije. Ne kažem, bilo je svetlih primera, ali prošlo je vreme junaka i guslanja. Vidi sad ovo, policija imala kule i gradove, a vojska ne može da dobije ni dnevnice posle nekoliko godina. Nemam reči.

Чини ми се је хапшење овог мајора само жртвовање још једног јарца,
и наставак кампање против ВС.......
Замисли делимичну мобилизацију после 10.12......
А што се тиче професионализације ВС- то је празна реторика. Једини начин да опстанемо је да направимо модел војске као у Израелу, а не као у Норвешкој....

policija imala kule i gradove, a vojska ne može da dobije ni dnevnice posle nekoliko godina. Nemam reči.- Ко што рече друг СТАРИ " пЛАВО ГОРЕ ПЛАВО ДОЛЕ -БОГ ТЕ **БО ШТО МЕ ВОЛЕ" - тј сви наши политичари су Титова деца и сви воле полицијску државу.....
 

Back
Top