Pitanje za eksperte .

Ajd' da se pravim da sam ekspert (mada mi je ta rec prilicno vulgarizovana kad pogledam sve ove sto se kod nas nazivaju ekspertima)... Imas 2 opcije:

1) Ukljuci ga umesto cd-rom-a, i onako DVD citaci odlicno citaju i CD-ove
2) Kupi dodatni IDE kontroler (preporucujem Promise-ove kontrolere) kao i napajanje. Zameni napajanje, ubodi karticu (kontroler) i zakaci DVD na istu.

Treceg (korisnog) resenja nema...

Poz.
 
tako je ja sam expert!!!!!!

:twisted: :twisted: :twisted:

Po jednom IDE kanalu mozes da povezes samo DVA uredjaja a posto svaki racunar ima 2 IDE kontrolera dolazi se do jednostavnog matematickog proracuna da je to ukupno 4 uredjaja bilo da su HDD,CD ROM,DVD ROM ILI PAKKKKKKKK CD-RW (2+2=???????????).....

tako je ja sam expert!!!!

:twisted: :twisted: :twisted:
 
Y račva može da se stavi pošto to ne iziskuje nikakvo ekstra napajanje. Drugim rečima PEAK vrednost napajanja je daleko viša od ta četiri diska, tako da, ako nemaš svih 6 punih PCI slotova i ne opteretiš mašinu maksimalno (da u teoriji sve funkcioniše pri maksimalnom opterećenju istovremeno, što je naravno nemoguće), sve će raditi OK. Kod mene sve to funkcioniše na napajanju od samo 235w već duže vreme.
 
Incognito:
Backy:
U drugom slučaju poslužiće i Y razvodnik.

Za napajanje, da... ako njegovo napajanje moze da izdrzi jos jedan HDD zakacen na isto. Ali IDE kontroleri na ploci podrzavaju 4 IDE uredjaja i tacka... nema teorije da nesto sredis s' kablovima i da to radi.

Poz.

[irony]Ne, ne. Pomenuti Y je dobar za sve. Ja sam tako vezao dva CPUa.[/irony]

Jeste da sam zaboravio da napišem ali mislim da se podrazumeva da samo struja(u ovom slučaju) može da se razdvoji.
 
OK strucnjaci, imam problem i nadam se da mi mozete pomoci.
Koristim XP service pack 1, version 2... AMD 1,3 duron, maxtor 30gb, matsonic VIA chipset, GeForce4 MX 440, intel ambient, LG RW 52x24x52x...
A problem nastaje kada pokusam da iskljucim racunar, ne uvek i nepostoji sablon po kom se to desava, kada potvrdim opciju Turn off racunar se jednostavno resetuje. Isto kao da sam ga ja resetovao, znaci ponovo pocne da podize sistem. Menjao sam plocu i napajanje ali nista se nije promenilo, nekoliko puta reinstalirao operativni sistem ali bezuspesno.
Zamolio bih vas za pomoc ukoliko je to moguce.

Pozdrav i hvala
 
Hvala na pomoci ali nisam uspeo da pronadjem tu opciju u BIOS-u. Nasao sam u Power Managemante Setup Option, ACPI function koji je bio ukljucen (ako je to opcija koju je potrebno potvrditi). Pored toga i opcija ACPI suspend tape koja je cekirana na s1(pos) ...
Jednom sam cak izvadio modem (iz SLOT-a u kom je bio) i racunar je radio tako 2 dana bez resetovanja... posto sam pomislio da je samo modem u pitanju zamenio sam ga ali ni to nije pomoglo.
Postoji li resenje za moju "kanticu" ?

Pozdrav
 
Kad već pominjete BIOS, šta znači ona opcija AGP size for mapped memory( ili tako nešto). šta treba da se tu stavi? Pošto je AGP znači da ima veze sa grafičkom. Moja grafička je GF2 MX 400/64MB rama, a trenutno mi je namješteno podešavanje "32"
 
Jes da nije tema ali...
To ti je koliko sistemskog RAMa ce koristiti graficka pri radu.
Znaci najvise sto moze/sto neznaci da ce.Kapis.
Sto vise rama na grafickoj ,treba manje iz sistemske a to mu odredjuje limit.
 
Oggy:
Jes da nije tema ali...
To ti je koliko sistemskog RAMa ce koristiti graficka pri radu.
Znaci najvise sto moze/sto neznaci da ce.Kapis.
Sto vise rama na grafickoj ,treba manje iz sistemske a to mu odredjuje limit.
Ne kapiram, to je valjda za integrisane kartice? Šta će to koji đavo Grafičkoj koja već ima svoju memoriju još dodatne memorije?
 

Back
Top