***ZaBluDe***

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.766
Za početak ja ću navesti par zabluda...

1. Jedite svež kvasac, on je zdrav, pun je vitamina B. Da, ali...
Tačno je da je svež kvasac pun vitamina B, ali, šta se dešava kad pojedemo kvasac? On dospeva u tanko crevo. "Dobre" bakterije koje ima kvasac koristiće vitamine B komplexa za sebe! (zbog čega uostalom i postoji kvasac)...kada bakterije potroše vitamine B, počinju da uzimaju vitamine iz hrane, a kada i te vitamine iskoriste, počinju da uzimaju vitamine iz zidova creva...i na kraju kada više nema vitamina B, bakterije umiru. A mi smo kao pojeli kvasac da bi uneli u organizam vitamine B.
Da se ovo ne bi dešavalo, ako neko baš hoće da jede kvasac zbog vitamina B, mada može da ih unosii na druge načine, al ako baš hoće iz kvasca...onda ga treba pripremiti. Rerna se zagreje na 60 stepeni, kvasac se iseče na tanje kriške, na pleh, u rernu i 15 minuta nek bleji u rerni. Tako ćemo uništiti bakterije, a sačuvati vitamine. I onda kada pojedemo tako pripremljen kvasac, dobijemo vitamine mi, a ne bakterije.

2. Francuzi imaju nisku stopu srčanih udara, bolesti srca i krvnih sudova, zato što piju vino. Vino, u umerenim količinama je zdravo. Juče!
Ne samo među običnim svetom, nego i među lekarima, čak se i u stručnoj medicinskoj literaturi pisalo o vinu kao nešto što je dobro. Danas se pouzadno zna da ne postoji ni jedan koristan razlog da se pije ne samo vino nego apsolutno bilo koji drugi alkohol. Sve vrste alkohola, uključujući i vino i pivo, a o žestinama da ne govorim, štete našem organizmu i ne postoje tzv. "umerene" količine. Ali da se vratim na francuze. Niko ne pominje, da su ti isti francuzi, među prvima po broju obolelih od ciroze i bolesti jetere. Francuzi se hrane mediteranskom, zdravom hranom (pričam u globalu), bogatom maslinama, morskim plodovima i uopšte kultura njihove ishrane je na zavidnom nivou...otuda je njihov kardiovaskularni sistem takav kakav je. Grožđe je čudo, ima oko 20 antioksidanasa...Da li ste znali da za jedan kilogram grožđa koji pojedete, da bi uneli istu količinu korisnih materija, morate da popijete oko 50 litara vina.

Kafa, pogotovu ona jutarnja, me razbudi, daje mi snagu da radim, učim i sl. užitak koji pruža kafa s cigaretom je još bolji. Užas.
O tome koliko je kafa zlo, drugom prilikom, ovde samo par rečenica čisto da je malo pobliže upoznate. Kafa je jedna prilično lepa biljka. Zasadiš je i ona krene da raste...Na ovoj planeti postoje biljke koje su otrovne, pa ispod njih ne raste ništa, čak ni korov. To je slučaj i sa kafom. Ako neko zna običaj naših baka, koje su oko cveća prosipale soc kafe, da ne bi rastao korov u njihovoj bašti. Ali..biljka kafe je po nečemu još zanimljivija. Znači kafa je zasađena i krenula da raste...u jednom momentu, plod/bobica kafe padne na zemlju. Biljka kafe kreće da se suši i na kraju "umre" osuši se. Zašto? Otrovi iz ploda, NJENOG ploda, koji je pao na zemlju, preko te iste zemlje dospeo je u njen koren, ona ga je unela i umrla. Da li neka biljka koja umire od sopstvenih otrova, može na bilo koji način da bude korisna za bilo koga drugog? Ali tu nije kraj. Da li bi neko jeo zagoreli hleb? U zagoreloj hrani baš ima što šta korisnog...Mi plodove kafe još i pržimo i tako dobijamo bajni napitak, koji pravi havariju u organizmu.
Kafa uništava jednu vrstu srčanih ćelija. Remeti rad srca. Oštećuje sluzokožu želudca. Oslabljuje kosti, pospešuje osteoporozu. Kafa je diuretik, onoliko koliko ste popili 2-4 puta ćete ispišati. Slabi koncentraciju, pa je baš preporučljivo da se pije dok se uči. Da li ste znali da kafa pokupi dosta magnezijuma, klacijuma itd...tako da neki ljudi presipaju iz šupljeg u prazno. S jedne strane se kljukaju faslifikatima (u prevodu vitaminima i mineralima iz apoteke), a sa druge strane piju kafu, koja dosta toga pokupi i čovek tolke pare dao na tablete, a jedna šoljica kafe mu sjebala to. Jedna šoljica kafe ostaje u organizmu 72 sata.
Kafa i cigara, pa 'de ćeš bolje. Kako ubiti pacova? Ako mu staviš 2% otrova u mišolovku on pojede i ne bude mu ništa. Ako mu staviš više otrova, on oseti i neće da jede. Kako ga ubiti? Samo se u 2% otrova doda i malo kafe. Pacov neće ništa osetiti, poješće i uginuće. Sranje koje cigareta pravi našem organizmu, kafa ga višestruko pojačava. Naravno, nećemo umreti od jedne cigarete i jedne šoljice kafe, ali dan za danom, sranje ovde sranje onde, kašalj vamo, bolme stomak ovde, a ono onde i na kraju dođemo do žita pre vremena.
Ostavite kafu. Raskinite sa njom. Ako vam je potrebno ono jutarnje razbuđivanje koje kafa pruža, umesto kafe isto će vas razbuditi i čaša sveže ceđenog soka.

Nemoj da piješ vodu sada, pokvarićeš ručak. Onda ću posle jela da pijem vodu, da pokvarim stomak.
Radna temperatura želudca je oko 37 stepeni. Da bi mogli da varimo hranu veoma moćna želudačna kiselina se izluči u momentu kada krenemo da jedemo. Jeli smo. E sad da popijem vode, ladne vode, uh. E to ne valja. Zašto? Kada posle jela popijemo vodu, mi razblažimo našu želudačnu kiselinu pa ona više nije tako efikasna; pa još i ako je ta voda ladna smanjimo joj temperaturu...stavljamo želudac na muke. On sad mora da pojača želudačnu kiselinu, a nema kako kad je svu kiselinu izlučio. Plus mora da se zagreje (a želudac nema grejače) i tu kreće ono nadimanje, podrigivanje, bolovi...i tako dan za danom...u našoj zemlji ogroman broj ljudi ima gastritis. Zašto ovako banalnim stvarima da prijuštimo sebi gastritis? Kažu kako srbin do 30te godine muči stomak, a od 30te stomak muči srbina.
Pijte vodu pre jela! Mlaku vodu!

Kad smo kod vode...
O tome koliko je voda ultra lekovita pišu se knjige, a ja hoću ovde da napomenem par stvari. Prvo da se razjasnimo odmah oko jedne stvari. Konkretno za Beograd (podatke o drugim gradskim vodama nemam, pa bih na Bg da se ograničim). Elem, gradska beogradska voda aka česmovača je APSOLUTNO ZDRAVA. O profilu ljudi i iz kojih interesa prosipaju priče da je beogradska gradska voda loša, drugom prilikom. Ona se svakodnevno kontroliše. Ima puno hlora (da bi bila ispravna) to je tačno. Kako upotrebljavati česmovaču? Napunite staklenu flašu vode, poklopite je papirnom maramicom i ostavite da prenoći. Ujutro ćete imati zdravu kvalitetnu mlaku vodu bez hlora.
Prvo što bi trebalo da uradite ujutro je da popijete (dakle na prazan stomak) čašu mlake vode. Voda će se u želudcu zadržati 5-10 sekundi, a onda kreće crevima i čini čuda. Spira, zapira, čisti, pita creva kako ste, dobro smo...ujutro je krv najgušća...pijte vodu ujutro i smanjite rizik od srčanog i mošdanog udara. Voda postepeno reguliše pritisak. Znači 101 razlog zašto treba ujutro popiti čašu mlake vode. U toku dana trebalo bi popiti još 5 čaša, dakle ukupno 6 čaša dnevno. Ako ne možete da pijete toliko vode, probajte da napravite limunad'cu. Time što ćete piti 6 čaša vode dnevno, niste ni svesni koliko i u čemu sve pomažete vašem organizmu.

Surove zablude dijeta za mršavljenje...
Ovde bi spadale sve idiotske (od boga pitaj kakvih sve idiota od ljudi) preporučene idiotske dijete za mršavljenje. Od žene do žene, sa papirća na papirić, iz ovog ili onog časopisa...super dijeta, garantovano mršaviš za kratko vreme. Meni ne pomažu dijete, ali ova ti pomaže 100%, moja komćinica spala sa 215 kila na 70, za tri dana ej. Veruj mi.

Debakl.

Ovde nema mnogo priče. Ako hoćeš da smršaš, odeš fino kod nutricioniste - tačka. Najbezbednije za organizam. Ako ipak nećeš kod nutricioniste, onda samo razmisli malo. Nemoj da jedeš hranu koja goji.FIZIČKA AKTIVNOST! Ne, najbolje da se toviš, kupiš u apoteci ultra ekstra havarija histerija super turbo tablete za mršavljenje i sediš kući, u školi, na poslu...Fizička aktivnost je veoma bitna (ne samo za mršavljenje, nego uopšte za sve). Prema tome, ako ipak hoćeš da primenjuješ dijetu sa sirćetom, jer je tvoja drugarica smršala 20 kila (a pritom je tim istim otrovom-sirćetom, sjebala organizam) razmisli koja je cena toga. Svaki čovek je svoja priča. Nutricionista se školovao da prilagodi regulisanu ishranu u cilju postizanja idelane težine baš za tvoj organizam. Ili uopšteno zdrava ishrana+fizička aktivnost.
 
Svasta nesto interesantno... Sve sami otrovi. Doduse, i seks je opasan po zdravlje (rizik od srcanog udara pa od side do raznih drugih bolestina) ali ga ljudi i dalje upraznjavaju.

'Bes ga, od neceg se mora umreti... Nisam za preterivanje ali gadno je kad covek bas o svemu vodi racuna, svega se odrekne (a ono sto nam cini zadovoljstvo ili goji ili je zakonom kaznjivo) i pregazi ga klinac dok je spokojno prelazio ulicu na zeleno na pesackom...
 
ja sam ubeđen da je sve stvar navike. ne odričeš se svega, odričeš se onih stvari koje tebi štete. uopšte nije 3p da živiš pod staklenim zvonom. poneta cele priče je da utičeš na one stvari na koje možeš. a možeš da prestaneš da pušiš, piješ kafu-alkohol, stvaljaš kondom i slično.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top