Dunjo moja

Enki

Obećava
Poruka
51
Dajte mi neki recept za zimnicu od dunja. Imam ih u poprilicnim kolicinama, a sve sto procitah, ispada da ti treba mnogo vremena za kuvanje, barenje, pecenje, seckanje, reckanje, itd...
 
Od narendanih dunja skuvaš slatko.Nema mnogo muke, samo narendaš.Da, i ono klasično, kilogram šećera na kilogram voća. Negde pred kraj, ako imaš, možeš da ubaciš šaku krupno seckanih oraha. Možeš da ih seckaš i na kockice, al onda valjda treba da se prvo probare? Od kožice i onog dela sa semenkicama skuvaš sulc. Najjednostavnije, iseckaš na kockice, kesa,pa u zamrzivač, zimi za kompot.
A, najbolja je - rakija...:wink:

P.S. Hm...zaboravih, poslažeš ih u pleh i ispečeš! Super su...:wink:
 
A mozes i da ih pece u mikrotalasnoj... pa napravis pire ili uz malo dodataka ukusan krem...
Ako imas strpljenja, moj predlog je kitnkes-zele od dunja. I to sa aromom lorbera, njam!
 
ove godine nije bilo mnogo dunja kod nas na pijacama...
i odjednom se pojavile neke vise van sezone, ali ispale su dobre...
najvise volim da pravim kompot od njih (pored onog, da se strpaju u rernu i zapeku)
recept mi je preporucila komsinica...
dosta je jednostavan...

iseckane dunje redjati u tegle, po ukusu dodati kasiku secera...ja stavim jednu, onda se jos uvek oseti ukus dunja...neki vole mnogo slatko, pa stave vise...
elem, kad napunite tegle, zatvorite...(dunje ste stavili sveze..."sirove"...)
sad ide fazon da se uviju u novine (samo okolo...), i poredjaju u veci lonac, sipa vode odgore, i pustite da provri i tako kuvate oko 20-30minuta...
najbolji deo je sto je bez konzervansa, a moze da stoji jako dugo, jako je ukusno, i sve zdravo ostaje unutra...i sok i voce...
kad ih skuvate, okrenete tegle naopacke, da se zadihtuju...
 
Od narendanih dunja skuvaš slatko.Nema mnogo muke, samo narendaš.Da, i ono klasično, kilogram šećera na kilogram voća. Negde pred kraj, ako imaš, možeš da ubaciš šaku krupno seckanih oraha. Možeš da ih seckaš i na kockice, al onda valjda treba da se prvo probare? Od kožice i onog dela sa semenkicama skuvaš sulc. Najjednostavnije, iseckaš na kockice, kesa,pa u zamrzivač, zimi za kompot.
A, najbolja je - rakija...:wink:

P.S. Hm...zaboravih, poslažeš ih u pleh i ispečeš! Super su...:wink:

i ja znam tako
 

Back
Top