Problem sa ATI x1650 pro

Lord Of Midnight

Primećen član
Poruka
887
Uzeo sam x1650pro za agp instalirao drayvere i kad ocu da igram GTA San Andreas ili Gothic III texture mi brljave. Na Gothic III restartuje komp posle 3 minuta igranja. Testirao sam graficku na 3DMARK 2006 izvukao sam 1660 sa 2GHz AMD sa 1024mb rama. Imam agp slot x4. Da li je trebala vise da postigne i gde mogu da skinem najnovije drajvere za karticu.
 
Za agp slot trebalo bi da ima dodatno napajanje mozda zaboravio da prikljuci il mu napajanje ne moze da progura karticu. A moguce je jos da kartica ne radi u agp4.
Lord Of Midnight - pogledaj na sajtu proizvodjaca kartice dal radi u agp 4 ili mu treba agp 8 ili na kutuji :D
 
Provereno mu treba 8x. De moze tako jaku graficku da gura u 4x slotu. Mislim realno. Al moze i da bude to sa napajanjem da ga nije ukljucio mada onda ne bi dobijao uopste sliku. A da li ti ostale igre rade dobro ili ne? @PABLO ajde molim te klikni na www.ati.com . Automatski ces biti preusmeren na www.ati.amd.com tako da nema apsolutno nikakve razlike. Al ajde.
 
Graficka ima dodatno napajanje koje je ukljuceno. Brljave mi i druge igrice ali veoma malo dok Gothic i prvi i drugi deo brljave zestoko. Ja licno mislim da je to zbog drajvera jer su mi oni sa grafickom dali drajvere 1.0.0.1 dok sam na saju nasao drajvere 7.8
 
Mozda brljavi zato sto imam samo 512mb rama. Na grafickoj imam 256mb rama ali DDR2 dok su ovih 512mb DDR1 i rade na 400 MHz, da li mozda zbog toga koci. Za koji dan bi trebalo da uzmem jos giga rama.
Evo sta sam nasao na www.ati.com:
System Requirements:
-PC with one 8X/4X AGP graphics slot available on the motherboard
-350-Watt power supply or greater (assumes fully loaded system)
-512MB of system memory
-Installation software requires CD-ROM drive
-DVD playback requires DVD drive and decoder software (not included)

Kao sto vidite graficka trazi 350W kojih ja imam. E sad imam jedno pitanje? Kabal koji sam dobio za dodatno napajanje ima tri kraja. Jeden sa ugura u graficku a dva su za napajanje. Pitao sam u servisu da li treba da prikljucim oba kabla na napajanje reklisu da treba samo jedno. Da li da ukljucim i drugo ili da ostane samo ovo jedno.
Probao sam stalker i on brljavi!
Da li je to zbog rama?
 
Da naravno. Ukljcuci i drugi molex. Nije zbog sistemskog rama. I naravno skini nove drajvere. @korisnik2007a nije rekao koju plocu ima, tako da ne znam da li je starija ili ne. Posto su prve 4x ploce bile nekompatibilne sa 8x karticama.
 
Ukljucio sam i drugi kabal i sad malo manje brljavi. Nego imam neki drugi problem pa da nebi otvarao novu temu pitacu ovde. Instalirao sam Two Worlds radi ko podmazan jedino ne mogu da promenim rezoluciju. Komp mi je stavio rezoluciju 1024x8xx, kada probam da promenim rezoluciju pocrni mi ekran i u pozadini se cuje zvuk ali ali je ekran non-stop crn. Kako da promenim rezoluciju van igre?
 
Skinuo sam drajvere i radi jos gore nego sto je radilo. Provalio sam da sto vecu rezoluciju stavim to mi manje brljave texture, i takodje sto je starija igra vise mi brljave texture. Npr. Two Worlds mi slabo brljavi dok mafija jedva da radi, u mafiji kad udjem zgrade se ni nevide vec se vide neki sareni objekti. Tockovi su kockasti i jedva da lice na tockove. Stvarno ne znam sta da radim! A sto se tice rezolucije uspeo sam da je promenim.
 
@ PABLO Ne zovu se sve nVidie GeForce vec su postojale/postoje i TNT i Quadro itd, a ATi imas jos kartice sa nazivom Rage, Mach, FireGL, FireMV. @ Lorde mogao bi da vratis karticu ako imas garanciju. Ako ne, koje napajanje imas? Koja kompanija, koliko Watti i koliko Ampera na +12v?
 
E ljdi namestio sam karticu, bilo je potrebno samo da udjem u BIOS i stavim na best performance sto sam i uradio. Prebacio mi je agp slot na 2x i ukljucio da graficka radi na 128mb. Kad sam usao u GTA nista nije brljavilo. Usao sam ponovo u BIOS i vratio agp na x4 i 256mb i dalje je radila ok. Upravo sam igrao Gothic III na medium siba ko ludo.
 

Back
Top