VANDALIZAM u Zadru: Demolirano 6 kuca Srba povratnika

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
u zadru demolirane kuće srba povratnika
Politika - Pre 3 sata i 59 minuta

ZAGREB - Nepoznati počinioci tokom vikenda demolirali su u Hrvatskojh šest obnovljenih kuća u vlasništvu Srba, u selima Pristeg i Ceranje Donje kod Zadra, rodnom selu predsednika Srpskog narodnog vijeća Milorada Pupovca.

Prema rečima Gojka Drče, predsednika Vijeća srpske nacionalne manjine u Zadru, počinioci su, najverovatnije u noći između subote i nedelje, demolirali skoro sav inventar - prozore, vrata, sanitarije.

Kao razlog za taj vandalizam, Drča navodi slavu Svetog Mihovila (Mihajla), kada su se počinioci možda napili, ali i nezadovoljstvo povodom presude Haškog tribunala za Vukovar.

Drča je rekao da u selu i nema Srba povratnika, osim Pupovčeve majke, dok u selu živi nekoliko hrvatskih porodica.

Načelnik zadarske policijske uprave Anton Dražina potvrdio je Drčinu izjavu i rekao da policija istražuje ovaj vandalizam.

Sutra bi u Ceranje trebalo da dođu i saborski poslanik Samostalne demokratske srpske stranke Ratko Gajica i predstavnici MUP-a.

U selima u Ravnim kotarima kod Zadra, koja se nalaze u području grada Benkovca, bili su česti napadi na povratnike i njihovu imovinu, a severna Dalmacija je i kraj u kome je zabeležena najmanja stopa povratka, jer su i pored obnovljenih kuća još česte uzurpacije zemlje, koja je vrlo rodna i kvalitetna.
 
ja ću samo reći da se slažem s gospođom Biserko

presuda vukovarskoj trojici je zbilja štetna kako i za Srbiju tako i za Hrvatsku...
Zašto?
zato jer srpske patriote nikad neće doživjeti katarzu uvidjevši da ono što se dešavalo 90ih pod Slobom nije bilo u redu i da generale koji su sukrivci za počinjene ratne zločine nisu adekvatno kažnjeni,
s druge strane i hrvatske patriote koji će iz frustriranosti s činjenicom da netko ko je naložio deportaciju 200njak ranjenih i njihovo pogublenje dobije samo 20, tj.5 i 0 godina zatvora...zbilja je poražavajuće...

naravno to nikome ne daje za prao da se pali i uništava kuća....al samo kažem da NA ŽALOST to će se i dalje dešavati upravo zbog manjka katarze kako s jedne strane tako i s druge....

inaće danas sam bio dosta po gradu i pričao baš s ljudima o svemu tome al i o tome ko će za kog glasati na predstojećim izborima...frapiran sam bio činjenicom da su neki rekli da će glasat za HSP upravo zbog tako sramne odluke međ. suda "pravde" u svezi vukovarske trojice

inaće HSP je trenutno jedina stranka u hrvatskoj koja se zalaže za prekid suradnje s Haagom...što je ako želimo u EU i NATO nož u leđa našem pregovaračkom timu..

i šta sad imamo svi od tog Srbija ide u desno od prošlih izbora, a eto ni par mjeseci nakon nje i Hrvatska također krenula tim putem:roll:

samo si moglu misliti šta će tek da bude ako Kosovo kojim slučajem dobije nezavisnost...

mada i da ne dobije... Balkanu i dalje prijete veoma zategnuta situacija...
 
Тако је, Токјо, ево дођите и код мене у Зрењанин да и моју кућу сравните са земљом, а мене и остале укућане покољете у свом крвавом лудилу, јер нас све заболе патка и за ваша трабуњања о Домовинском рату, и за просеравања о српској агресији, и што никада ни на какву "катарзу" нећемо ни помислити.
 
upravo tako...

ista stvar i za Srbe vrijedi

ko će meni garantirati da mi neće slupat auto u Srbiji hrvatskih registracija kad će na suđenju za srpske žrtve u Oluji i Medačkom džepu počinioc dobiti 5 godina zatvora?...
ha?
da vas čujem?patriote:roll:



Znaš kad je meni više muka od tog vašeg patriotskog navijanja i osude te čuvene presude.

Ajde sad lepo, to malo Srba što je ostalo, proterajte, pa uživajte u etnički čistoj zemlji, e onda se stvarno zapitajte zašto vas ljudi ovde ne doživaljavaju kao prijatelje.

Ako ti tako reaguješ, šta je ostalo za one extremne slučajeve?
 
upravo tako...

ista stvar i za Srbe vrijedi

ko će meni garantirati da mi neće slupat auto u Srbiji hrvatskih registracija kad će na suđenju za srpske žrtve u Oluji i Medačkom džepu počinioc dobiti 5 godina zatvora?...
ha?
da vas čujem?patriote:roll:

Ево код мене испред зграде редовно стоји Ситроен баш Задарских таблица и нико на њега не обраћа ни најмању пажњу а камо ли да га излупа!
Ми Срби бре нисмо такви к'о ви, вечито ће те живети у нашој сенци и насиљем покушавати да излечите своје комплексе!
 
Ево код мене испред зграде редовно стоји Ситроен баш Задарских таблица и нико на њега не обраћа ни најмању пажњу а камо ли да га излупа!
Ми Срби бре нисмо такви к'о ви, вечито ће те живети у нашој сенци и насиљем покушавати да излечите своје комплексе!
ma jasno i potpuno očekivano od radikala...:roll:

a da se ti spustiš malo na zemlju i da ne živiš u oblacima?

u senci to debeloj živi kako Hrvatska tako i Srbija....ako je tebi kojim slučajem dobro jer su ti ćale i keva sedili na nekom finijem radnom mestu kao i moji pa imaju pristojnu platu ne znači da i svi tako dobro žive oko tebe

neznam za tebe al ja sam dosta proputovao i koliko sam vidio bjede u Beogradu to nisam vidio nigde, od jednog kupio novčanik na kolodbvoru u Bg jer me maltene molio da kupim jer živi od toga što proda na cesti a čim sam došao u Beograd i popio prvu kafu podno Beograđanke jedna žena me molila za 100 dinara jer nema za kartu za trolejbus gradski a nije bila romkinja već naprotiv lijepo obućena žena srednjih godina i vidno njegovanog lica... kao da sam joj na licu pročitao da je žrtva ove nesretne tranzicije...bilo bi sigurno kasnije još takvih situacija da nisam stavio na uši mp3 player i potpuno se isključio od okoline i obračao pažnju jedino na arhitekturu zgrada oko sebe..

a da ne kažem u kakvoj senci žive ove dvije naše napaćene zemlje po pitanju šovinizma i nacionalizma...tuga brale....a ti i dalje živi u oblacima....i ja bih al ne mogu...previše me pogađaju ovakve stvari pa da ostajem mrtav hladan...znaš
 
ma jasno i potpuno očekivano od radikala...:roll:

a da se ti spustiš malo na zemlju i da ne živiš u oblacima?

u senci to debeloj živi kako Hrvatska tako i Srbija....ako je tebi kojim slučajem dobro jer su ti ćale i keva sedili na nekom finijem radnom mestu kao i moji pa imaju pristojnu platu ne znači da i svi tako dobro žive oko tebe

neznam za tebe al ja sam dosta proputovao i koliko sam vidio bjede u Beogradu to nisam vidio nigde, od jednog kupio novčanik na kolodbvoru u Bg jer me maltene molio da kupim jer živi od toga što proda na cesti a čim sam došao u Beograd i popio prvu kafu podno Beograđanke jedna žena me molila za 100 dinara jer nema za kartu za trolejbus gradski a nije bila romkinja već naprotiv lijepo obućena žena srednjih godina i vidno njegovanog lica... kao da sam joj na licu pročitao da je žrtva ove nesretne tranzicije...bilo bi sigurno kasnije još takvih situacija da nisam stavio na uši mp3 player i potpuno se isključio od okoline i obračao pažnju jedino na arhitekturu zgrada oko sebe..

a da ne kažem u kakvoj senci žive ove dvije naše napaćene zemlje po pitanju šovinizma i nacionalizma...tuga brale....a ti i dalje živi u oblacima....i ja bih al ne mogu...previše me pogađaju ovakve stvari pa da ostajem mrtav hladan...znaš


Ако још увек не знаш ево да ти кажем: просци и ваљатори су од свега тога направили бизнис и тако је свуда у свету, просперитетна Америка по најновијем истраживању одмах иза Бразила има највише тих ''Картон Сити грађана'' и просаца! Био сам и у Прагу и у Италији и има их бре свуда! Само што у Риму рецимо не ваљају новчанике док пијеш кафу него руже, ето можда су промоћурнији, али можда и ту има неке симболике, што би ваљали новчанике ако је у Србији све сама сиротиња, довољни су им џепови за ситниш!
 
Ако још увек не знаш ево да ти кажем: просци и ваљатори су од свега тога направили бизнис и тако је свуда у свету, просперитетна Америка по најновијем истраживању одмах иза Бразила има највише тих ''Картон Сити грађана'' и просаца! Био сам и у Прагу и у Италији и има их бре свуда! Само што у Риму рецимо не ваљају новчанике док пијеш кафу него руже, ето можда су промоћурнији, али можда и ту има неке симболике, што би ваљали новчанике ако је у Србији све сама сиротиња, довољни су им џепови за ситниш!

jesam li ja to rekao da samo postoji u Beogradu...NISAM al sam zato rekao koliko sam bednih ljudi vidio i to mahom građana za koje ne bih rekao da su oduvek siromašni već da su žrtve tranzicije...pusti ameriku
Ako mi se išta gadi na ovom svetu onda je to USA
 
jesam li ja to rekao da samo postoji u Beogradu...NISAM al sam zato rekao koliko sam bednih ljudi vidio i to mahom građana za koje ne bih rekao da su oduvek siromašni već da su žrtve tranzicije...pusti ameriku
Ako mi se išta gadi na ovom svetu onda je to USA




Koliko si bednih ljudi video u Beogradu??:confused: Kyo, nemoj više da se vadiš. :lol:

Naravno da ima bednih ljudi, najbedniji su tradicionalno Romi, a za njima izbeglice iz BiH i Hrvatske.
 
A sto se tice lupanja hrvatskih automobila u Srbiji, toga ima mnoooogo manje nego obrnute situacije... evo u mojoj ulici vec par dana stoji jedan ZG audi i jedan golf VU i niko ih nije ni pipnuo.

pa vjerojatno Srbi iz Hrvatske...al pričekajmo presudu za Medački džep i za Oluju nećemo dugo čekat da ne izazovemo potrebu nekih radikala da se uhvate posla:roll:
 
baj d vej za vreme Špancir festa i Baroknih večeri u Varaždinu bili su automobili i autobusi iz Srbije jer je gostovalo Novosadska filharmonija i niko im ništa nije napravio još imali odličnu posjećenost, veliki aplauz, pare dobili od grada i lijepo su se proveli kao i svi ostali gosti ni jednog jedinog incidenta a bili ljudi iz gotovo svih država Balkana i srednje Evrope
 

Back
Top