Sakrij babi ličnu kartu

boogie wogie

Ističe se
Poruka
2.357
Skoro čuh vest da su (mislim Poljaci) pod ovim geslom pokrenuli nekakvu kampanju oko izbora i glasanja..
Svejednod a li je vest tačni ili nije, mišljenja sam da bi zaista trebalo uvesti nekakav glasački cenzus: ko ima pravo da glasa, a ko nema.

Koliko puta smo došli u situaciju da sudbinu zemlje svojim glasovima određuje nepismeno, polupismeno, lakoverno, krezavo stanovništvo koje ne ume da potrefi dve ruke dok aplaudira svojim liderima.

da skratim: Test, popuniš, položiš - izvoli glasaj. Padneš - žao nam je, niste ispunili dovoljan broj bodova za pravo glasa.

test ne bi trebalo da bude ne znam kako rigorozan..recimo da glasač zna koja je razlika između ustava i zakona, ili da može da izgovori reč revalorizacija bez problema isl...

šta mislite?
 
Skoro čuh vest da su (mislim Poljaci) pod ovim geslom pokrenuli nekakvu kampanju oko izbora i glasanja..
Svejednod a li je vest tačni ili nije, mišljenja sam da bi zaista trebalo uvesti nekakav glasački cenzus: ko ima pravo da glasa, a ko nema.

Koliko puta smo došli u situaciju da sudbinu zemlje svojim glasovima određuje nepismeno, polupismeno, lakoverno, krezavo stanovništvo koje ne ume da potrefi dve ruke dok aplaudira svojim liderima.

da skratim: Test, popuniš, položiš - izvoli glasaj. Padneš - žao nam je, niste ispunili dovoljan broj bodova za pravo glasa.

test ne bi trebalo da bude ne znam kako rigorozan..recimo da glasač zna koja je razlika između ustava i zakona, ili da može da izgovori reč revalorizacija bez problema isl...

šta mislite?

У је6оте... па после кажу Давидовић нациста, а он мала маца за овога!
 
Skoro čuh vest da su (mislim Poljaci) pod ovim geslom pokrenuli nekakvu kampanju oko izbora i glasanja..
Svejednod a li je vest tačni ili nije, mišljenja sam da bi zaista trebalo uvesti nekakav glasački cenzus: ko ima pravo da glasa, a ko nema.

Koliko puta smo došli u situaciju da sudbinu zemlje svojim glasovima određuje nepismeno, polupismeno, lakoverno, krezavo stanovništvo koje ne ume da potrefi dve ruke dok aplaudira svojim liderima.

da skratim: Test, popuniš, položiš - izvoli glasaj. Padneš - žao nam je, niste ispunili dovoljan broj bodova za pravo glasa.

test ne bi trebalo da bude ne znam kako rigorozan..recimo da glasač zna koja je razlika između ustava i zakona, ili da može da izgovori reč revalorizacija bez problema isl...

šta mislite?

Ma slazem se ja, ali kako da pismenim testom, pokazem da znam da izgovorim "dezoksiribonukleinska kiselina"....?
 
eto, ovakvi na primer ne bi imali pravo glasa jer ne znaju šta je nacija..

Наравно само најпослушнији/најподобнији биороботи би имали право гласа. Ко год укључи мозак одмах би га требало послати у лудару на репрограмирање. :lol:
Е то би био савршен свет... :lol:
 
Skoro čuh vest da su (mislim Poljaci) pod ovim geslom pokrenuli nekakvu kampanju oko izbora i glasanja..
Svejednod a li je vest tačni ili nije, mišljenja sam da bi zaista trebalo uvesti nekakav glasački cenzus: ko ima pravo da glasa, a ko nema.

Koliko puta smo došli u situaciju da sudbinu zemlje svojim glasovima određuje nepismeno, polupismeno, lakoverno, krezavo stanovništvo koje ne ume da potrefi dve ruke dok aplaudira svojim liderima.

da skratim: Test, popuniš, položiš - izvoli glasaj. Padneš - žao nam je, niste ispunili dovoljan broj bodova za pravo glasa.

test ne bi trebalo da bude ne znam kako rigorozan..recimo da glasač zna koja je razlika između ustava i zakona, ili da može da izgovori reč revalorizacija bez problema isl...

šta mislite?

Odlicna ideja!
Mislim da kada bi to uveli kod nas radikali ne bi imali ni 5 % glasova!:grin:
 
radi se dakle o krajnje tehničkom, zanatskom rešenju, koje bi imalo za cilj da o državi odlučuju oni koji imaju aktivnu glasačku sposobnost i koji su sposobni da odlučuju.

U Srbiji, (prema svim mogućim popisima do sada) ima mnogo nepismenog i polupismenog stanovništva.
Pod nepismenim stanovnikom smatra se lice koje ne ume samostalno da popuni formular (što ga na žalost ne diskvalifikuje kao nekoga ko ume da zaokruži određeni broj ).

Za učestvovanje u izborima treba malo više od veštine pisanja hemijskom olovkom u vidu iscrtavanja kruga oko određene brojke..
 
Naslov teme je odličan, nema šta :lol:
Nego ozbiljno: mogla bih eventualno da podržim oduzimanje prava glasa stanovništvu starijem od 70god

(moja baba od 81 svaki put dovodi do ludila svoj izborni punkt, jer prvo ne da da je "ozrače", onda ne da da je "zaprašuju kao da je smrdibuba", onda traži da joj neko pročita sve kandidate više puta, onda pita gde je Milošević, pa joj objašnjavaju pola sata, uglavnom na kraju zgužva papir i gađa one mučenike tamo, sve psujući "majku ustašku i izdajničku")
 
Skoro čuh vest da su (mislim Poljaci) pod ovim geslom pokrenuli nekakvu kampanju oko izbora i glasanja..
Svejednod a li je vest tačni ili nije, mišljenja sam da bi zaista trebalo uvesti nekakav glasački cenzus: ko ima pravo da glasa, a ko nema.

Koliko puta smo došli u situaciju da sudbinu zemlje svojim glasovima određuje nepismeno, polupismeno, lakoverno, krezavo stanovništvo koje ne ume da potrefi dve ruke dok aplaudira svojim liderima.

da skratim: Test, popuniš, položiš - izvoli glasaj. Padneš - žao nam je, niste ispunili dovoljan broj bodova za pravo glasa.

test ne bi trebalo da bude ne znam kako rigorozan..recimo da glasač zna koja je razlika između ustava i zakona, ili da može da izgovori reč revalorizacija bez problema isl...

šta mislite?
Mislim da je predlog odličan. Izuzetno demokratski. Treba oduzeti prava glasa svima koji glasaju onako kako nam se ne sviđa - to je osnova savremenog demokratskog društva...

Možemo da razmislimo i o sledećem. Čemu uopšte izbori? Zašto da trošimo pare na to, kada je mnogo bolje da se odmah konstituše Parlament i Vlada onako kako to žele samozvani genijalci?

Postavljaču teme, mnogo bi ti više odgovarao nik "Pera kojot - suvi genije".
 
upravo to.
da se izbori podignu na jedan viši intelektualni nivo, jer se radi o sudbini celog naroda i taj posao zahteva maksimalnu odgovornost.
Šta ja imam da pitam o politici i ekonomiji nekoga ko nemože da se seti da li je iz wc-a došao ili je pošao u wc..
 
Demokratija je jedna takva floskula koja danas ne znači ništa.

Svaki idiot može to da prevede kao Vladavinu naroda. Međutim.njeno izvorno značenje (i uslova u kome je nastala) i njeno značenje danas, su kao nebo i zemlja.

Osnovni preduslov za svaku demokratiju je Obaveštenost.

Šta mene onaj zemljoradnik ima da pita kako će da obrađuje zemlju, kada ja o tome ne znam ništa? On je čovek gosodin svog zanata.
isto tako, šta ja da pitam nekoga o državnim stvarima ko ne ispunjava intelektualni cenzus ili ne ume da sroči celu smislenu rečenicu?

Kad prijemni ispiti postoje za osnovne škole, za vožnju za ovo, za ono..zašto ne bi i za tako nešto važno kao što su izbori?
 
Demokratija je jedna takva floskula koja danas ne znači ništa.

Svaki idiot može to da prevede kao Vladavinu naroda. Međutim.njeno izvorno značenje (i uslova u kome je nastala) i njeno značenje danas, su kao nebo i zemlja.

Osnovni preduslov za svaku demokratiju je Obaveštenost.

Šta mene onaj zemljoradnik ima da pita kako će da obrađuje zemlju, kada ja o tome ne znam ništa? On je čovek gosodin svog zanata.
isto tako, šta ja da pitam nekoga o državnim stvarima ko ne ispunjava intelektualni cenzus ili ne ume da sroči celu smislenu rečenicu?

Kad prijemni ispiti postoje za osnovne škole, za vožnju za ovo, za ono..zašto ne bi i za tako nešto važno kao što su izbori?

''Обавештени'' човече. Испирање мозга/образовање је од тебе учинило то што јеси. Мени те је, искрено, жао.
Мозак служи за размишљање. Образовање ти даје информације, али уколико твој мозак није у стању да те информације обрађује већ само складишти, шта си ти? Неко ко слепо верује у обавештења? О чему те обавештавају? О томе како да размишљаш?
Зађи по нашим селима и планинама. Потражи старе овчаре, земљораднике... Видећеш већ после кратког разговора са њима, уколико уопште и пристану да разговарају са тобом, да си на много нижем духовном нивоу од њих.
 
..mani me sa tom gramatikom jer mogu ovuda (da nisam lenj) da držim časove..
I ako ti je lakše i sam napadam sve te "nemogu i nevidim.." ok?
..nego razgovarajmo o temi ako može

Ti kažeš: "Treba oduzeti prava glasa svima koji glasaju onako kako nam se ne sviđa - to je osnova savremenog demokratskog društva..."

ovo je ispravna logika, ali maši srž pitanja ( i samim tim nekorisna)

Srž pitanja nije da li nam se nešto SVIĐA ili ne. Već o NUŽNOM intelektualnom minimumu kako bi SVI (pa i ti nepismeni) živeli kvalitetnije.

U ustavu stoji načelo da poslanik (dakle neko koga je narod izabrao) može da donosi odluke i nesaglasne volji naroda, ako oceni da je to od opšteg interesa (u prevodu, ako oseti da narod nema informacija, ili mogućnosti da ih ima, kako bi odlučio).

Jel ti se desilo da nekad pričaš sa nekim o nekim stručnim stvarima, a on ti kaže "ne znam, ja se u
to ne razumem.."
E taj isti će da glasa, iako se ne razume. Ja o tome pričam.
 
''Обавештени'' човече. Испирање мозга/образовање је од тебе учинило то што јеси. Мени те је, искрено, жао.
Мозак служи за размишљање. Образовање ти даје информације, али уколико твој мозак није у стању да те информације обрађује већ само складишти, шта си ти? Неко ко слепо верује у обавештења? О чему те обавештавају? О томе како да размишљаш?
Зађи по нашим селима и планинама. Потражи старе овчаре, земљораднике... Видећеш већ после кратког разговора са њима, уколико уопште и пристану да разговарају са тобом, да си на много нижем духовном нивоу од њих.

Sad će da ti odgovori, samo da ode po mišljenje!
 
'Потражи старе овчаре, земљораднике... Видећеш већ после кратког разговора са њима, уколико уопште и пристану да разговарају са тобом, да си на много нижем духовном нивоу од њих.

Ja sam psole kratkog razgovora sa seljacima video da oni ne znaju dalje od svog dvorišta..i da su zbog toga uglavnom zatvoreni i preplašeni.
 

Back
Top