Zasto referendum o tzv. ustavu nije prosao u Vojvodini!?

VojvodinaV

Početnik
Poruka
22
Radikali i ostali olos zapitajte se malo! :idea: :idea: :idea:


U Vojvodini je na referendum izašlo 45,9% birača, a 42,7% je zaokružilo "da". Dakle, ne samo da referendum u Vojvodini nije uspeo, nego je 57,3% vojvođanskih birača protiv ovog Ustava, bilo tako što su ga bojkotovali, bilo tako što su zaokružili "ne".

U Novom Sadu je izašlo 48,48% od upisanih birača, a za "da" je glasalo oko 44%, što znači da je oko 56% Novosađana sa pravom glasa protiv Ustava.

:lol: Čestitam bojkot građanima Vojvodine! :lol:
 
Ajde nemoj da zezas, to samo znaci da je 90,75% od izaslih glasalo ZA ustav...

A fenomen politicke apatije i nezainteresovanosti gradjana za izlazak na izbore i referendume je nesto sasvim drugo... a mislim i da su se ljudi opustili jer je trajao 2 dana referendum, pa su mislili, traje 2 dana, izaci ce neko drugi, ne moram ja :)

a neki sigurno nisu izasli i jer nisu procitali ustav ili bar ne temeljno pa nisu znali da li da ga podrze ili ne...
 
Mnogo glupa logika.
Ne znači da oni koji nisu izašli na referendum da su automatski protiv ustava.
Ni u ostatku Srbije izlaznost nije drastično veća, a opet ne znači da je tih 40 procenata neizašlih
građana protiv ustava.
Po tvojoj logici ni precednik Tadić, ni sadašnja vlada nisu legitimni jer nisu dobili ni 30 posto
ukupnog biračkog tela.

U Vojvodini je izlaznost bila manja zbog većeg procenta nacionalnih manjina.
U Raškoj oblasti takođe.

Apstinenata koji ne učestvuju u političkim procesima što na izborima što
na referendumima u svim evropskim državama je mnogo. Ti zloupotrebljavaš tu činjenicu i svim
tim ljudima pripisuješ mišljenje da su protiv novog ustava. Propaganda vredna jednog Gebelsa.
 
Radikali i ostali olos zapitajte se malo! :idea: :idea: :idea:


U Vojvodini je na referendum izašlo 45,9% birača, a 42,7% je zaokružilo "da". Dakle, ne samo da referendum u Vojvodini nije uspeo, nego je 57,3% vojvođanskih birača protiv ovog Ustava, bilo tako što su ga bojkotovali, bilo tako što su zaokružili "ne".

U Novom Sadu je izašlo 48,48% od upisanih birača, a za "da" je glasalo oko 44%, što znači da je oko 56% Novosađana sa pravom glasa protiv Ustava.

:lol: Čestitam bojkot građanima Vojvodine! :lol:

Ево, ја живим у тзв. Војводини, и нисам гласао за тај уст(р)ав, као ни доста мојих пријатеља и чланова породице. Једини разлог због ког нисам гласао је тај што уместо да укида покрајину, он аутономашком олошу даје још веће ингеренције.

Тако да, Новосађанин, кад убудуће будеш рачунао оне који су Војводини бојкотовали референдум, рачунај да међу њима постоји мноштво противника Војводине као АП, и дупло већа маса оних који нису изашли једноставно због незаинтересованости, док је аутономашко смеће ту негде на дну. Исто би прошло и да је Никола Шећероски позвао на бојкот. А мене је позив на бојкот упућен од ђилкоша Чанка замало натерао да и против својих принципа у инат подржим тај устав.

Не китите се туђим перјем.
 
Radikali i ostali olos zapitajte se malo! :idea: :idea: :idea:


U Vojvodini je na referendum izašlo 45,9% birača, a 42,7% je zaokružilo "da". Dakle, ne samo da referendum u Vojvodini nije uspeo, nego je 57,3% vojvođanskih birača protiv ovog Ustava, bilo tako što su ga bojkotovali, bilo tako što su zaokružili "ne".

U Novom Sadu je izašlo 48,48% od upisanih birača, a za "da" je glasalo oko 44%, što znači da je oko 56% Novosađana sa pravom glasa protiv Ustava.

:lol: Čestitam bojkot građanima Vojvodine! :lol:


Добар дан логико........
 
Ево, ја живим у тзв. Војводини, и нисам гласао за тај уст(р)ав, као ни доста мојих пријатеља и чланова породице. Једини разлог због ког нисам гласао је тај што уместо да укида покрајину, он аутономашком олошу даје још веће ингеренције.

Тако да, Новосађанин, кад убудуће будеш рачунао оне који су Војводини бојкотовали референдум, рачунај да међу њима постоји мноштво противника Војводине као АП, и дупло већа маса оних који нису изашли једноставно због незаинтересованости, док је аутономашко смеће ту негде на дну. Исто би прошло и да је Никола Шећероски позвао на бојкот. А мене је позив на бојкот упућен од ђилкоша Чанка замало натерао да и против својих принципа у инат подржим тај устав.

Не китите се туђим перјем.

Prosto mi žao što se toliko trudiš da objasniš ono što je normalno...I to još kome? Čankovim poletarcima? :lol:
 
Radikali i ostali olos zapitajte se malo! :idea: :idea: :idea:

Ја колико се сећам осим радикала и ДС, ДСС и НС су позивале грађане да подрже устав!
Што само прозиваш Радикале???
Очигледно имаш фобију од њих, али погрешан си начин изабрао да их пљујеш!
 
Radikali i ostali olos zapitajte se malo! :idea: :idea: :idea:


U Vojvodini je na referendum izašlo 45,9% birača, a 42,7% je zaokružilo "da". Dakle, ne samo da referendum u Vojvodini nije uspeo, nego je 57,3% vojvođanskih birača protiv ovog Ustava, bilo tako što su ga bojkotovali, bilo tako što su zaokružili "ne".

U Novom Sadu je izašlo 48,48% od upisanih birača, a za "da" je glasalo oko 44%, što znači da je oko 56% Novosađana sa pravom glasa protiv Ustava.

:lol: Čestitam bojkot građanima Vojvodine! :lol:

Да је уз Војводини изашло и 30 посто, а да је укупно изашло преко 50 не би било важно, Устав би био усвојен.

На кога мислиш када кажеш олош? На грађане који су гласали за Устав или на оне који гласају за радикале и неке друге партије или кога већ? Шта је у питању?

Имамо ли још једног шовинисту овде?

Требао би да честиташ Србима и свим грађанима Србије на усвојеном Уставу.

Ја бих. Зашто ти се не свиђа овај Устав? Шта му фали?

Војводина је део Србије. То је и Устав људи из Војводине, према томе и твој.
 
Устав је натегнут (читај, покраден) и у Београду, барем у централним општинама,

из разноразних разлога, а много је оних који су га бојкотовали, управо зато што

нису видели ништа лоше у тзв. Милошевићевом уставу... Тако да приче о легализму

и регуларности избора и референдума, могу да причају неком са Марса.

А сад стварно, у чему је поента ове теме?!
 
Eeee pa nemoj tako...chime bi se onda bavili u zivotu da nisu politichari Bojan Pajkic,Nenad Chanak,Bojan Kostresh,Maja Gojkovic i ekipa....treba i oni od nechega da zive.:)

Говорим само у оквиру покрајине, примере ти па Гојковићке нема потребе да наводиш јер то имаш у оквиру сваке јединице локалне самоуправе! Она је градоначелник побогу!
 
Устав је натегнут (читај, покраден) и у Београду, барем у централним општинама,

из разноразних разлога, а много је оних који су га бојкотовали, управо зато што

нису видели ништа лоше у тзв. Милошевићевом уставу... Тако да приче о легализму

и регуларности избора и референдума, могу да причају неком са Марса.

А сад стварно, у чему је поента ове теме?!
Da, to izglasavanje ustava je bilo baš onako ''nategnuto''.
 

Back
Top