Vase misljenje o konfiguraciji

nemanja_m

Zainteresovan član
Poruka
193
Planiram da uzmem ovu konfiguraciju:

Asus SAM2 M2N-X NVIDIA nForce 520 DDR2 800 667 533 PCI-E x16 SATA*4 10 100 PHY
cena: 4.312 din.

AMD Socket AM2 Athlon64 X2 Dual Core 4000+ 64-bit 2100MHz 1MB 1000MHz FSB 65W 65nm BOX
cena: 5.190 din.

Kingston KVR 1G DDR2 667 CL5 Kit 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM (Kit of 2)
cena: 2.693 din.

WD 160GB 7200rpm 8MB 300MB s 8.9
cena: 4.104 din.

kuciste: Frontier DUKE DU09A-BK SV MIDI TOWER 400W Black
cena: 2.060 din.

tastatura i mis: 1000din

+polovan CRT 17'' za 50e

Sad imam dilemu oko graficke:
Asus ATI EAX1600PROSILENT TD 256M
cena: 4900 din.

ili

Asus nVidia EN7300GT SILE HTD 256MB nVidia EN7300GT SILENT HTD 256M 400MHz 400MHz PCIe
cena: 4.225 din.

SUMA: 28500 din.

Sta mislite o ovoj masini i da li ce moci da pokrene novije igre....
Posto sam do sada imao neki krs koji nije ni za sta, nisam ni pokusavao da igrem igrice godista od 2004.+ :(
Sada posto kupujem novo bitno mi je da znam da li cu moci da igram novije igrice na ovom kompu...nisam neki game manijak ali volim povremeno da odigram neku finu igricu (ako mogu, naravno)
Zanima me jos i da li cu moci da pokrene Vistu a da se ne ugusi.

Sto se tice graficke tu sam jos neodlucan i ne znam koju bih uzeo. Bitno mi je da cela konf. ne prelazi gore navedenu cifru posto kupujem od dzeparca.... (da i jos nesto, potrebno mi je da mogu sve ovo da pazarim u Nisu)

tnx unapred
 
Uzmi X1650PRO. Ne X1600pro. Jedino ako je cenovna razlika velika tu kod tebe uzmi X1600. Moci ces da pokrenes svaku danasnju igru, ali u med detaljima(poneke i u low). Za one nadolazece nemam pojma kako ce se ponasati. Vistu ces bez problema da pokrenes i radis u njoj. Jedino ti ne bi preporucio da igras igre u njoj sa ovom karticom.
 
ova konfiguracija i nije tako losa mada te savetujuem da kupis jos jedan modil od i gb dddr-a dakle da imas ukupno 2 i da kupis neku jacu graficku...

pristekaj se ti jos malo sa parama i sacekaj jos koji mesec taman ces ustedeti jos para a i cene komponenti ce pasti
 
1650pro mi odgovara po ceni, a shto se tice harda... pa ne znam, mislim da mi nije potrebno vise.
Do nedelje bi trebao da prodam moj komp pa cu posle malo sacekati da vidim shta se desava sa cenama, pa kupujem....
Najverovatnije oko 20. oktobra, tako da se nadam da ce pasti malo cene da bih dodao neku bolju komponentu.

Shta jos preporucujete od grafickih u tom cenovnom rangu? (oko 5000 din)
Shta za plocu? Da li je ok ili moze nesto bolje za te pare?
 
ma ok je, za pocetak ce i 1GB da posluzi, posle cu mozda i dodati... (necu ovaj "kit of 2" nego samo jedan modul od 1GB)...

zashto poskupljenje?

predlozili su mi da uzmem neku MSI maticnu ali nisam siguran koju... znate li o kojoj bi moglo da se radi?
 
Zashto poskupljuje ?? Zato shto su proizvodjachi sa ovom cenom na gubitku !! Pa mislim ima Geil 2x1GB Kit 800MHz za 70 € a klokuje se kao luda i na njoj vec ima hladnjaci....
Hynix, poznati proizvođač DRAM memorija, je saopštio da prekida proizvodnju istih. Istina, ne u potpunosti, pošto će nastaviti proizvodnju za kompanije sa kojima postoje važeći ugovori o snabdevanju i isporukama. Kao razlog za ovakav potez navodi se nastavak pada cena DRAM memorija, kome se ne nazire kraj. Hynix isporučuje petinu svih DRAM memorijskih čipova na svetu i ovakav potez će se svakako osetiti.
Posle ovog ce malchice da poskupi....
Ja sam se vec obezbedio sa 2 GB i za sad mi je to dovoljno...... :D
 

Back
Top