Kupovina nove ploce!

Boromir

Početnik
Poruka
23
Planirao sam da kupim novu plocu ASUS M2N-E Ultra ima chipset 570...kosta 80 i kusur eura.Cuo sam da je veoma dobra za overklokovanje!!

Zanima me da li je do sto eura to najbolja ploca za tu svrhu-overklokovanje ili ima nesto bolje?
 
A gde si to chuo da je najbolja za overclock ?? Maximalni napon koji moze da isporuchi na memoriji je 1.95 V shto je jako bedno.....
Ubedljivo najbolja plocha za overclock za s.AM2 je Biostar TA690G ( AMD 690G chipset - ima i integrisanu grafichku ATI X1250 )..... Nijedna Gigabyte, Asus ili bilo koja druga nema tu shta da trazi...... I nemoj da mislish da je ASUS uvek najbolji..... Ova Biostar TA690G koshta 70 i 2-3 evra i apsolutni je Best Buy..... Ima je u telixu....
www.telix.co.yu
Samo prilikom kupovine pazi na oznaku: trazi TA690G poshto ima i A690G i tebi netreba ova druga poshto nije overclockerska.....
 
Hvala na odgovoru
Pazi, tako sam cuo....cak mi je i ima ortak koji kaze da je odlicna za overklokovanje!
Meni treba iskljucivo za to....planirao sam da kupim amd 4000+ x2 i da vidim koliko cu moci da izvucem.Prvo sam hteo 4200+ ali sam da video da je radjena u 90nm, a 4000+ u 65nm tako da sam se ipak odlucio za 4000+.
Mozes li nesto detaljnije da mi kazes po cemu se izdvaja od konkurencije?
 
Pa znas sta. Ta Asus je extra ploca za oc tj vrlo je stabilna, ali za manje pare dobijes isto, ako ne i bolje. Mada ipak nVidia i AMD su UVEK isli bolje nego AMD i AMD( ATi) u svrhu oc-a. Ali ipak ta Asus nije najbolja. Daleko je od najbolje.
 
Na osnovu svega sto sam procitao na forumu benchmarka i onoga sto sam nasao preko pretrazivaca, izgleda da je Biostarova ploca u samom vruhu za overklokovanje!Cini mi se da cu najverovatnije nju uzeti ali moram jos da guglam.....cisto da bi se uverio!
Hvala svima na pomoci...
 
Na osnovu svega sto sam procitao na forumu benchmarka i onoga sto sam nasao preko pretrazivaca, izgleda da je Biostarova ploca u samom vruhu za overklokovanje!Cini mi se da cu najverovatnije nju uzeti ali moram jos da guglam.....cisto da bi se uverio!
Hvala svima na pomoci...

Jesi kupio ?? Javi utiske kako se klokuje ;)
I nisi pogreshio ako si je kupio...
b0f1f29df4.jpg
 

Back
Top