Carpe diem?

milicaanchy

Veoma poznat
Poruka
14.861
Uspeva li vam da "uhvatite dan"...meni to sve super zvuchi,ali nikako ne ide od ruke :| nekad se tako vuchem ceo dan,i onda uveche kad pogledam,u stvari nisam nishta uradila.Majstor sam za gubljenje vremena :shock: :?
 
:) meni pricas...
U srednjoj skoli kada sam isla u popodnevnu smenu, znala sam od 6 ujutru (kada ustanem da bih stigla sve da naucim) da se razvlacim k'o crevo do podna, kada shvatim da ni pasus jedan nisam procitala, i onda lepo, kazem sebi, nisam stigla i sta sad...Nikad nista ne stignem a vremena na pretek.
 
:) meni pricas...
U srednjoj skoli kada sam isla u popodnevnu smenu, znala sam od 6 ujutru (kada ustanem da bih stigla sve da naucim) da se razvlacim k'o crevo do podna, kada shvatim da ni pasus jedan nisam procitala, i onda lepo, kazem sebi, nisam stigla i sta sad...Nikad nista ne stignem a vremena na pretek.

:lol:
K'o da sam ja ovo pisala :P
I ja se isto tako povampirim i piljim u knjigu,oko podneva se uspanichim,izgubim koncentraciju potpuno i puf,sve ode :P
 
Све мораш да ставиш у функцију времена.
Све можеш да урадиш али време не можеш да вратиш. И ово овде што радиш....трошење времена и енергије. У принципу овде нема никакве креативности(изузимам поједине подфоруме). Чисто доколичарење и ништа више, сем ако ниси научни радник или радиш за неку организацију, типа ЦИА, НАСА...Ватикан:lol::wink:

Ма зајеби све те приче, капитализма код нас још нема....кад дође биће чистка....до тада уживај у социјализму:lol:
 
Postoje dani koji su čist promašaj. To su oni kad ne učim, ne gledam televiziju, ne izađem, samo se vučem... ja kažem: kao prebijen pas... a bez razloga, zdrava sam, bez nekih opterećujućih misli koje bi mi pravdale to stanje... I te dane najviše mrzim...
Ima dana kad utonem u neku refleksiju... pa ako tome dodam neke preizvuke prošlosti ili sanjarenja o budućnosti... No, ti dani računam da nisu tako uludo istrošeni, jer bar mi mozak nešto radi, razmišljam i planiram...
I naravno da se najbolje osećam i najispunjenije kad iskoristim dan... A to podrazumeva sve: rano ustajanje, da sam fizički aktivna, da pročitam nešto, da se vidim sa nekim,... puno toga... Zato, možda će nekom čudno da zvuči, ali jedva čekam da pođem na predavanja, jer tad mi dani imaju više smisla...
 
Zato, možda će nekom čudno da zvuči, ali jedva čekam da pođem na predavanja, jer tad mi dani imaju više smisla...

Upravo to govorim vec nedeljama unazad. Koliko god apsurdno zvucalo, pre svega meni koja preko cele godine jedva cekam to leto da se odmorim k'o covek, ipak, nedostaju mi obaveze i predavanja...
 
npr danas je taj dan kada nishta nisam yradila...josh yvek sam y pidzami...kisha pada napoljy...papagaj kreshti y sobi...komp net myzika...lepog li dana...:roll:
i onda stanem i razmishljam da sam ja svesno "izgybila" ovaj dan...znala sam da se dosadjyjem a toliko ima stvari koje sam mogla da yradim...znala sam da imam gomily stvari da odradim za shkoly...al' jednostavno mozak se iskljychi i tako blejim y komp i chekam da se neshto desi...a desitje se za sat vremena...kontzert Nevernih Beba na trgy...(jeeeeej)
a sytra shkola...smor se nastavlja samo y drygachijem obliq... :roll:
blaaaaaa...
shto mozesh danas ostavi za sytra,a ono za sytra ostavi za prekosytra i tako redom :mrgreen:
omb...
 
organizovati svoj dan..ništa lakše...8) ...pominjete fax...ja da nisam onako dobro koristio svaki minut verovatno ne bih ni završio fax tako expresno...8)
E, sećam se koliko sam tada čeznuo za makar jednim lenjim i neispunjenim danom koji će mi proći bez ikakvih zamaranja...danas imam mogućnosti da blejim po ceo dan, barem vikendom, ali opet nisam navikao tako, stalno nešto radim...osećaj korisnosti mi hrani ego..8)
 
organizovati svoj dan..ništa lakše...8) ...pominjete fax...ja da nisam onako dobro koristio svaki minut verovatno ne bih ni završio fax tako expresno...8)
E, sećam se koliko sam tada čeznuo za makar jednim lenjim i neispunjenim danom koji će mi proći bez ikakvih zamaranja...danas imam mogućnosti da blejim po ceo dan, barem vikendom, ali opet nisam navikao tako, stalno nešto radim...osećaj korisnosti mi hrani ego..8)

ma,crkni ti ;p
Mi smo neodgovorni i lezherni...ladimo yaya...i ponosni smo :cool: :lol:
 
uglavnom da...volim da ustanem rano...pa makar legla u 4,ustacu najkasnije do 9,i onda isplaniram svoj dan ako ga nisam isplanirala ranije...volim sve spontano da ide,al ne volim da gubim vreme na tv,i sedenje kod kuce,a nista da ne radim...mada,ima i takvih dana,kad jednostavno nemam energije da se pokrenem i odlezim ceo dan...ne mozes bar uvek da budes aktivan...moras nekad da napunis baterije...i kad pogledas...nije ni to uzaludno tracenje vremena...
mada,vise volim da ja bzvz protracim svoje vreme,nego da mi to neki ljudi urade :)
 
Konkretno korisno slabo šta radim... Navikosam da živim meraklijski... :?... Evo, za pola sata trebada krenem na faks a nitsamse obuko otkakosam usto, nitsam doručkovo, nit imam precstavu dalću ostati na svim predavanjima i kakoćemi proći prvi dan na faksu... Važnoe samo dasam začadio sobu i dasu svuda naokolo prazne limenke piva... :roll::roll::roll:... Al, opet... menie do jaja pami to nepada mnogo teško...
 
Sve postignem u toku dana,a najvise toga uvece kad se vratim kuci i sagledam sta nisam uradila,a ceo dan sam u skoli i zezam se ili setam po gradu sa mojim muzicarima ili najboljim drustvom iz osnovne....
 
Uspevam sve obaveze da ispunim,ali u poslednjem momentu,i samo uz ogroman pritisak...
najgore je sto sve lepo isplaniram pre nego sto legnem,pogotovo kad znam da imam malo stvari koje treba da uradim i pri tom vodim racuna i o onome sto me ceka sledece nedelje...Sve to lepo uracunam,i onda---nista...Ili postanem neuobicajeno lenja pa ostavim za sutra ili neki drugi dan ili mi iskrsne neka nebitna glupost koja mi odjednom postaje najvaznija stvar u tom momentu, i sve ode do djavola...A onda,kad prigusti, spavam 5 sati u najboljem slucaju,raspadnem se,ali sve stignem...I onda dodje neki mini-raspust pa nadoknadjujem san itd...bezveze...Uopste ne znam zasto sebi tako zagorcavam zivot...
 

Back
Top