MONTENEGRO EXPRES

slavishans

Poznat
Poruka
7.111
Šupalj si ko crkveno zvono,
yebo te voz koji te don'o...
Rekaop je naš poznati kantautor još davne devedesete,ako nismo tad razumeli šta je hteo da kaže sad bi trebala da nam proradi svest.
Svedoci smo prisutnosti osoba koje su došle iz crnogorske goleti u Srbiju i i ovde prosipaju svoj primitivizam.
Koliko Vas nervira njihovo primitivno ponašanje?
Treba li takvim ljudima dati državljanstvo Srbije,radne dozvole ili ih jednostavno vratiti istim vozom?
Jeste li imali prilike da komunicirate sa njima nasamo i kad su u hordi i kakve su razlike?
Nervira li Vas njihovo nadmetanje ko će da bude najglasniji,da ima najšarenije odelo ili najdeblji lanac?
Nervira li Vas njihovo ponašanje u saobraćaju,kafiću,na ulici,njihova nesocijalnost,nekultura i netolerantnost?
 
Šupalj si ko crkveno zvono,
yebo te voz koji te don'o...
Rekaop je naš poznati kantautor još davne devedesete,ako nismo tad razumeli šta je hteo da kaže sad bi trebala da nam proradi svest.
Svedoci smo prisutnosti osoba koje su došle iz crnogorske goleti u Srbiju i i ovde prosipaju svoj primitivizam.
Koliko Vas nervira njihovo primitivno ponašanje?
Treba li takvim ljudima dati državljanstvo Srbije,radne dozvole ili ih jednostavno vratiti istim vozom?
Jeste li imali prilike da komunicirate sa njima nasamo i kad su u hordi i kakve su razlike?
Nervira li Vas njihovo nadmetanje ko će da bude najglasniji,da ima najšarenije odelo ili najdeblji lanac?
Nervira li Vas njihovo ponašanje u saobraćaju,kafiću,na ulici,njihova nesocijalnost,nekultura i netolerantnost?
Ti nisi Crnogorca video ni u "Djekni"...
 
Šupalj si ko crkveno zvono,
yebo te voz koji te don'o...
...
...prosipaju svoj primitivizam.
...primitivno ponašanje?
...vratiti istim vozom?
...i kad su u hordi
...njihovo nadmetanje ko će da bude najglasniji,da ima najšarenije odelo ili najdeblji lanac?
...njihovo ponašanje u saobraćaju,kafiću,na ulici,njihova nesocijalnost,nekultura i netolerantnost?
Dok jomini ne bane
257irrc.jpg

16kz1v4.jpg

10yzwwm.gif
 
gde si Jomini ??

ovakve teme su direktan izazov da se sad neko od nas koji jesmo iz CG-e
uvredi i uzvrati istom merom.
sto , ako se ne varam do sada nije slucaj.
koliko god se moglo trpeli smo razne uvrede ali ih isto tako
stavljali na dusu iskljucivo onima koji to i napisu.
nije ovaj lik i jos desetak slicnih-- cela Srbija, srecom :-D:-D:-D
 
Koliko Vas nervira njihovo primitivno ponašanje?

Jeste li imali prilike da komunicirate sa njima nasamo i kad su u hordi i kakve su razlike?
Nervira li Vas njihovo nadmetanje ko će da bude najglasniji,da ima najšarenije odelo ili najdeblji lanac?
Nervira li Vas njihovo ponašanje u saobraćaju,kafiću,na ulici,njihova nesocijalnost,nekultura i netolerantnost?

Meni ovo liči na svakog džibera koji umišlja da je "neko"...Asocira me na '90-te, na žalost ni sada se nije odmaklo mnogo dalje...
 
nije ti tema na mestu............
primitivaca kako rece Derer ima svuda....... nisu bas ni svi koji su rodjeni u Srbiji olicenje uljudnosti, covecnosti, tolerantnosti......
razmisli prvo sledeci put, pre nego nekog pocnes da pljujes... medju Crnogorcima imam dosta prijatelja i zaista su divni ljudi, a isto tako znam i mnogo ljudi iz Srbije za koje se moze reci da su zlo koje hoda i pravi prostaci, da su mnogi sa tih planina u CG emancipovaniji od njih......
 
nije ti tema na mestu............
primitivaca kako rece Derer ima svuda....... nisu bas ni svi koji su rodjeni u Srbiji olicenje uljudnosti, covecnosti, tolerantnosti......

razmisli prvo sledeci put, pre nego nekog pocnes da pljujes... medju Crnogorcima imam dosta prijatelja i zaista su divni ljudi, a isto tako znam i mnogo ljudi iz Srbije za koje se moze reci da su zlo koje hoda i pravi prostaci, da su mnogi sa tih planina u CG emancipovaniji od njih......

pa nisu naravno al nam ne trebaju i tudja go*na kad imamo i nasa ,jes Balasevic je u pravu sa tim stihom al nisam za radikalna resenja tipa voz i sendvic ili nesto slicno oni koji zive u Srbiji i koji imaju boravak ovde treba dati drzavljanstvo ali drzavljanima CG koji tamo zive nikako ne treba dati drzavljanstvo niti pravo glasa jer koji ce nam ***** pored toliko siromasnih i nezaposlenih jos i oni na grbaci..
 
gde si Jomini ??

ovakve teme su direktan izazov da se sad neko od nas koji jesmo iz CG-e
uvredi i uzvrati istom merom.
sto , ako se ne varam do sada nije slucaj.
koliko god se moglo trpeli smo razne uvrede ali ih isto tako
stavljali na dusu iskljucivo onima koji to i napisu.
nije ovaj lik i jos desetak slicnih-- cela Srbija, srecom :-D:-D:-D

Zašto si se ti našla uvređenom ako smatraš da ne pripadaš toj grupi crnogoraca?
U postavci teme sam napisao na koju vrstu crnogoraca mislim (ali nažalost 90%crnogoraca koje znam su takvi).Sad postavljam pitanje Vama koji ste normalni i iz Crne Gore,možete li vi malo da ih edukujete pre nego što ih ubacite u voz?
Архангел:
Meni ovo liči na svakog džibera koji umišlja da je "neko"...Asocira me na '90-te, na žalost ni sada se nije odmaklo mnogo dalje...
Baš tako! ;)
 
Stalne migracije stanovništva su svuda prisutne. Ljudi su uvek težili da se iz zaostalih i nedovoljno razvijenih krajeva ,,prebace,, u neku bolju priču. Psihološki gledano, takvi ljudi daju sve od sebe da dostignu vrh, pa se tako i Crnogorci, ma gde bili, ponašaju. Uvek je bilo ,,vozova bez voznog reda,, i biće ih. Kao što će uvek biti siromašnih, manje siromašnih i bogatih. To ti je ta priča. Čista borba za opstanak. Da se malo našalimo (uz puno poštovanje prema autoru teme, svako ima pravo da mu se nešto dopada ili ne dopada): Upeca Lala zlatnu ribicu. Ona ga moli da je pusti i kaže ispuniće mu jednu želju, al veliku. Misli se Lala pa zaželi da mu ribica pomogne i uništi pacove koje ima po dvorištvu, jerbo mu jedu letinu. Ribica mu da malog pacovčića i kaže da ga odnese kući. Lala tako uradi, kad-gle čuda! Odoše svi veliki pacovi za onim malim, ne ostade nijedan u dvorištu! Srećan, Lala opet ode na reku. Čekao danima i uspeo da ulovi ribicu. Ona još nije ni počela da moli za život, kad će ti Lala:,,Ej, jel možeš ti meni da daš jednog malog Crnogorca i jednog malog Bosanca...,,

Tako ti je to. Šalu na stranu, ko zna-zna. A što se tiče primitivizma i razlika, i to ti je logično. One koji dodju, vazda muči nostalgija, pa im je lakše da zadrže nešto od svoga kad odu u ,,beli svet,,. Ja gde god odem, posle par sekundi, sledi pitanje:,,Je s ti iz Vojvodine?,, Ne smeta, samo se razlikujemo.

Što se tiče državljanstva, ja sam za strogu selekciju:nekoliko godina, bar 10, treba da prodje, pa da si podoban da dobiješ nečije državljanstvo. Ima da se dokažeš. Nije dovoljna izjava. Nema automatizma. Ili jesi-ili nisi (LAV). Bolje da smo bolji, nego da nas je više-svakakvih...
 
1.
Svedoci smo prisutnosti osoba koje su došle iz crnogorske goleti u Srbiju i i ovde prosipaju svoj primitivizam.
da smo primitivni - jesmo, ali ništa više od ostalih balkanaca
a primitivaca imaš i oko sebe, okreni se, jesu li ti miliji domaći primosi?

2.
Nervira li Vas njihovo nadmetanje ko će da bude najglasniji,da ima najšarenije odelo ili najdeblji lanac?
Nervira li Vas njihovo ponašanje u saobraćaju,kafiću,na ulici,njihova nesocijalnost,nekultura i netolerantnost?
a to je, jelte, odlika crnogoraca. posebno te kajle, utoke... možda i trenerke, airmax dvojke...
vrni se unazad malo, pa će ti bit jasno okle taj fenomen..
a ovo za saobraćaj?! živio sam 5 godina u beograd, tako da saobraćajnu kulturu ostaviš po strani...

3.
Treba li takvim ljudima dati državljanstvo Srbije,radne dozvole ili ih jednostavno vratiti istim vozom?
ovo pitanje dijelim na dva dijela
dakle, da li crnogorcima dati državljanstvo? ( ti si napisao - takvim ljudima, a ako bi uveo ograničenja za primitivce...hmm pa srbija ne bi imala ni pola miliona državljana)
da se vratim, potpuno se slažem sa tobom. znači - NE, crnogorcima ne treba dati srpsko državljanstvo iz nekoliko drugih razloga koji su dijametralno suprotni tvojim

drugi dio pitanja -
ne brini se neće crnogorski srbi pohrliti vozom u beograd kad dobiju državljanstvo. to nije cilj zvanične srbije. inače ne bi ni davali takve poklone.
cilj je - državljanstvom i drugim sitnim povlasticama, nonstop zatezati odnose među ove dvije države, i na taj način vršiti tihi pritisak čiji je krajnji cilj utapanje crne gore u srbiju u nekoj doglednoj budućnosti.

problem je što smo mi montenigersi takvi.
sutra bi 300.000 ljudi pokupilo ta državljanstva
samo da bi se liječilo na vma ili školovalo đecu na b.univerzitet po istim cjenovnicima
iako se te stvari mogu mnogo bolje odraditi sa par recipročnih sporazuma između dvije vlade

moja poenta je :
srbija ne daje mnogo, nema mnogo rizika a može da dobije dosta. zato - nemaš frku druže
crna gora gubi sa ovim, iako se to ne vidi na prvi pogled
 
E jes't da ima budala na ovom svetu koliko oćeš..... Po ovom "stručnjaku" koji je postavio ovu temu svi su primitivni od sv.Save Nemanjića koji su došli u Srbiju....

A vala ima malo i pravo , kad vidim kolike su "kajle" nosili oni Nemanjići na freskama i sa onim bradurinama, pa se qurče sa nekim krunama na glavama, pa im žene nosile nakit koliko oćeš, pa sve neka šarena odela, da te Bog sačuva. Isti su bili i Karadjordjevići, Obrenovići......
 
cilj je - državljanstvom i drugim sitnim povlasticama, nonstop zatezati odnose među ove dvije države, i na taj način vršiti tihi pritisak čiji je krajnji cilj utapanje crne gore u srbiju u nekoj doglednoj budućnosti.
Da mi je neko pricao da ce i Crnogorci prodavati mooda za bubrege pricama o velikosrpstvu, ne bih mu verovao...
 
Šupalj si ko crkveno zvono,
yebo te voz koji te don'o...
Rekaop je naš poznati kantautor još davne devedesete,ako nismo tad razumeli šta je hteo da kaže sad bi trebala da nam proradi svest.
Svedoci smo prisutnosti osoba koje su došle iz crnogorske goleti u Srbiju i i ovde prosipaju svoj primitivizam.
Koliko Vas nervira njihovo primitivno ponašanje?
Treba li takvim ljudima dati državljanstvo Srbije,radne dozvole ili ih jednostavno vratiti istim vozom?
Jeste li imali prilike da komunicirate sa njima nasamo i kad su u hordi i kakve su razlike?
Nervira li Vas njihovo nadmetanje ko će da bude najglasniji,da ima najšarenije odelo ili najdeblji lanac?
Nervira li Vas njihovo ponašanje u saobraćaju,kafiću,na ulici,njihova nesocijalnost,nekultura i netolerantnost?
Da ti opismenim tekst ili da ne prljam ruke?
Pretpostavljam da nemaš muda da se isprsiš nekom, ili je neka tipovana riba namirisala dvadeset i kusur kod... kako nas već ti nazivaš, pa ti zbrisala? Baš prijatno iznenađenje od Slaviše. Ende.
 

Back
Top