MONTENEGRO EXPRES

Ja bih preporucila ova Mudanca....
istoparaospoliticos.jpg
 
....Što se tiče državljanstva, ja sam za strogu selekciju:nekoliko godina, bar 10, treba da prodje, pa da si podoban da dobiješ nečije državljanstvo. Ima da se dokažeš. Nije dovoljna izjava. Nema automatizma. Ili jesi-ili nisi (LAV). Bolje da smo bolji, nego da nas je više-svakakvih...

BAS TAKO!
TAKO JE BILO U SRBIJI .
OVO DANAS CAK I NE KAZE KOLIKO VREMENA TREBA DA SI SRBIN DA DOBIJES DRZAVLJANSTVO SRBIJE, JEDNU SEKUNDU , DVE ,TRI ,POSTO JE KOD NEKIH PRIPADNOST NARODU VRLO PROMENJIVA EKONOMSKO KARIJERNA KATEGORIJA.
 
da smo primitivni - jesmo, ali ništa više od ostalih balkanaca
Да, али у РЦГ се они промовишу као доминантна култура...

ovo pitanje dijelim na dva dijela
dakle, da li crnogorcima dati državljanstvo? ( ti si napisao - takvim ljudima, a ako bi uveo ograničenja za primitivce...hmm pa srbija ne bi imala ni pola miliona državljana)
А Црна Гора ни постојала, мислим као друштво са све културом, кинематографијом, спортом, бизнисом итд.

da se vratim, potpuno se slažem sa tobom. znači - NE, crnogorcima ne treba dati srpsko državljanstvo iz nekoliko drugih razloga koji su dijametralno suprotni tvojim
Па не дајемо га Црногорцима већ Србима који живе у иностранству. Постоји кључна разлика.

ne brini se neće crnogorski srbi pohrliti vozom u beograd kad dobiju državljanstvo. to nije cilj zvanične srbije. inače ne bi ni davali takve poklone.
cilj je - državljanstvom i drugim sitnim povlasticama, nonstop zatezati odnose među ove dvije države, i na taj način vršiti tihi pritisak čiji je krajnji cilj utapanje crne gore u srbiju u nekoj doglednoj budućnosti.
Па слаба сте ви то држава ако неко држављанством може да вас притиска и да вас утопи. Бугарска дели држављанства Бугарима југоисточне Србије, Мађари у Војводини добијају личне карте са којима лакше прелазе границу. Хрвати деле путовнице и домовнице, УНМИК дели своја држављанства, Албанија своја. Видиш ли негде Србију да се жали и плаши за своју догледну будућност од утапања, повластица и нонстоп затезања?

problem je što smo mi montenigersi takvi.
sutra bi 300.000 ljudi pokupilo ta državljanstva
Знамо, зато ми имамо и у потпуности практикујемо дискреционо право да бисмо одбили такве као што сте ви монтенигерси.

samo da bi se liječilo na vma ili školovalo đecu na b.univerzitet po istim cjenovnicima
iako se te stvari mogu mnogo bolje odraditi sa par recipročnih sporazuma između dvije vlade
Лечење на ВМА плаћају и људи у Србији. Студирање на БУ по буџету зависи од академског успеха исте деце, самофинансирајући плаћају само 2-3 пута мање од страних држављана (којима се за те паре исплати да студирају и у Риму, Паризу, једино што је лакше за монтенигерсе научити српски него италијански или француски, а трошкови живота мањи, раздаљина мања, само толико).

moja poenta je :
srbija ne daje mnogo, nema mnogo rizika a može da dobije dosta. zato - nemaš frku druže
crna gora gubi sa ovim, iako se to ne vidi na prvi pogled
Најзад да се сложимо, па све најбоље, ком обојци, ком опанци
 

Back
Top