Kosovo = Cipar

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
PRIŠTINA - "To bi moglo imati teške posljedice jer je nejasno tko će ga priznati. Slučaj Kosova mogao bi postati sličan turskom Cipru", rekao je David Blunt tijekom posjeta kosovskom selu kod Đakovice, objavili su prištinski mediji na albanskom.

"Želimo da se proces završi što je moguće prije", rekao je Blunt napominjući da je ipak jasno da 10. prosinca tek završava mandat međunarodne pregovaračke "trojke" nakon čega će se ići na donošenje konačnog rješenja.

Britanski diplomat je podsjetio kako će "trojka" pripremiti izvještaj koji će prvo razmotriti Kontaktna skupina, a onda će ga predati glavnom tajniku UN-a Ban Ki Moonu.

Hina|Net.hr
30.09.2007.
 
Pa nije bas da ce biti kao Kipar. Iza Severnog Kipra stoji Turska, a ko ce stajati iza kao fol nezavisnog Kosova? Ko ce ih besplatno snabdevati potrepstinama (kao Turska sto cini S. Kipru) kad im mi odvalimo sankcije na sve moguce?
 
Pa nije bas da ce biti kao Kipar. Iza Severnog Kipra stoji Turska, a ko ce stajati iza kao fol nezavisnog Kosova? Ko ce ih besplatno snabdevati potrepstinama (kao Turska sto cini S. Kipru) kad im mi odvalimo sankcije na sve moguce?
Možda u ovom slučaju to također bude Turska ili možda neka druga S Arabija na pr.
 
Možda u ovom slučaju to također bude Turska ili možda neka druga S Arabija na pr.
Sumnjam. Turska bas i nije u fazonu da trosi kintu na bilo koga osim na sebe, a kosovsko albansko drustvo nije dovoljno islamski orjentisano (u stvari, nije uopste, sto kazu sami Albanci, njihova religija je albanstvo) da bi ih izdrzavala Saudijska Arabija.
 
Kada se konacno utvrdi status bice i stranih ulaganja na Kosovu...
Narocito. "Drzave" koje vode narko dileri i gde malo-malo bomba okine usred glavnog grada su, inace, vrlo primamljiv teren za strane investitore.

Ali, yebiga, tebi su suprotno rekli Taci i Ceku i ja te sigurno necu ubediti. Zivi bili pa videli.
 
Narocito. "Drzave" koje vode narko dileri i gde malo-malo bomba okine usred glavnog grada su, inace, vrlo primamljiv teren za strane investitore.

Ali, yebiga, tebi su suprotno rekli Taci i Ceku i ja te sigurno necu ubediti. Zivi bili pa videli.

Brate, on misli da je strano ulaganje kad u prodavnici vidi trgovca kako u rafove ulaže stranu robu... :wink:
 
Kosovo "moderna država" kad na vrbi rodi grožđe...
Ne shvatate da je ovakav status idealan za one kojima treba, narko bosovima i trgovcima belim robljem i imigrantima...ne zna se ko pije, a ko plaća tamo...nešto je u nadležnosti UN, nešto Kosova i svi imaju neke obaveze, ali niko i odgovornost.
A što se tiče ivesticija i pravne države, pa uz najbolju nameru, jer tu pokrajinu još uvek smatram delom svoje zemlje, smatram to šupkom Evrope.
 
Ako dodje do unilateralnog priznavana Kosova, mada situacija i lici na Ciparsku onda ce Srbija biti kao Turska...tapkanje u mestu dok se ne promeni politicka struktura.

i to je nesto.... mislim du sada su znali ici nazad, jos ako im "favorit" pobedi u trci za predsednika to ce im bas biti veliki uspeh
 

Back
Top