Da li su Srbi primitivna nacija?

mada ne volim generalizacije,generalno jesu kao i vecina ostalih balkanskih naroda pogledajmo samo na sta nam gradovi lice a da ne govorim o necemu ozbiljnijem sta mos ocekivati od naroda koji je bio u orijentalnom robstvu nekoliko stotina godina pa se na to jos nakalemilo 60 godina komunizma .
 
I ne isticite pojedince kao sto su Tesla, Sveti Sava itd., pitanje se odnosi generalno na Srbe kao naciju.

Глупост. Или, шовинизам. У зависности од мотива. Као свака генерализација.

Не постоји таква категорија, као што је "примитивна нација".

Исто тако, ни "културна нација".

И друго томе подобно.
 
mada ne volim generalizacije,generalno jesu kao i vecina ostalih balkanskih naroda pogledajmo samo na sta nam gradovi lice a da ne govorim o necemu ozbiljnijem sta mos ocekivati od naroda koji je bio u orijentalnom robstvu nekoliko stotina godina pa se na to jos nakalemilo 60 godina komunizma .


Naši gradovi su super u odnosu na mnoge u svetu. Još uvek smeš da prošetaš ulicama u pola noći. Dok bi te po drugim gradovma opljačkali ili mlatili pod stavkom obavezno ovde još imaš šanse da se putem pregovora izvučeš. To je zato što naš čovek ima duše. :D E jedino čega ne možeš da se otreseš su ovi džukci lutalice. Ili pusti da te izede ili će sutra Burazerović Elvis da peva o pravima džukaca.

 
Pitanje je sto smo bili 500 godina pod turcima, i sto Turci nisu hteli da odu odavde?

1) Možda bi sve drugačije bilo da je Sveti Sava preuzeo Islam umesto Hrišćanstva?

2) Nedostajalo ljudstva za odbranu pošto se pijano teturalo po bojnom polju u dva navrata a žene imale posla po kući dok su se muški opijali?

3) Možda zato što je iza svega stojala svetska zavera protiv jake Srbije koja nije po volji mnogim moćnicima?
 
Глупост. Или, шовинизам. У зависности од мотива. Као свака генерализација.

Не постоји таква категорија, као што је "примитивна нација".

Исто тако, ни "културна нација".

И друго томе подобно.

ne postoji slazem se i glupo je generalizovati al kad sam bio u SAD i Francuskoj tamo ljudi nose kesu sa sobom kada idu da setaju kera predpostavljas za cega sluzi, dok to prosecnom stanovniku Srbije ne bi palo na pamet ne kazem ja da su oni kulturniji i bolji kao nacija ali ipak neka razlika postoji sto je ocigledno, a ovo je samo jedan od mnogih primera koji to ilustruju.
 
ne postoji slazem se i glupo je generalizovati al kad sam bio u SAD i Francuskoj tamo ljudi nose kesu sa sobom kada idu da setaju kera predpostavljas za cega sluzi, dok to prosecnom stanovniku Srbije ne bi palo na pamet ne kazem ja da su oni kulturniji i bolji kao nacija ali ipak neka razlika postoji sto je ocigledno, a ovo je samo jedan od mnogih primera koji to ilustruju.

Sad ću veoma kratko>

U istoj toj Francuskoj nosiš kesu sa sobom da te utrpaju u nju kad te upucaju noću na ulici.
 
Svi su primitivni, jedino smo mi nadprimitivni. Sve ostale nacije su primitivne nacije, jedino Srbi nisu.
Kakva glupost od pitanja, brate idi iskuliraj, i vidi da nisam napolju.

Молио бих госп. miloskуrac да се опходи фино спрам мога народа јер ни ја његов не вређам, уосталом друг Гвозден ти је већ објаснио неке ствари;)
 
Zavisi sta se smatra pod "primitivni".......

Srbi znaju da rukuju orudjem i oruzjem, znaju da pale vatru, znaju da uzgajaju biljke i zivotinje za ishranu, tako da ne bi bas mogli da se nazovu "primitivnim"

Ali, s druge strane, ponasanje naroda gledano u globalu , bar u poslednjih stotinjak godina, koje je dovelo naciju i drzavu na rub propasti i nestanka........moglo bi da se okarakterise kao nesto tako, s tim sto bi ja pre stavio prefiks "glup" , nego "primitivan".....kada se o ovom narodu radi
 
ne postoji slazem se i glupo je generalizovati al kad sam bio u SAD i Francuskoj tamo ljudi nose kesu sa sobom kada idu da setaju kera predpostavljas za cega sluzi, dok to prosecnom stanovniku Srbije ne bi palo na pamet ne kazem ja da su oni kulturniji i bolji kao nacija ali ipak neka razlika postoji sto je ocigledno, a ovo je samo jedan od mnogih primera koji to ilustruju.

A jesi li im tražio ličnu kartu, čisto da proveriš da li su pravi Francuzi ili krivi Francuzi?

p.s. ovo zbog tvoje opaske o krimosima-ubicama :wink:
 
ne postoji slazem se i glupo je generalizovati al kad sam bio u SAD i Francuskoj tamo ljudi nose kesu sa sobom kada idu da setaju kera predpostavljas za cega sluzi, dok to prosecnom stanovniku Srbije ne bi palo na pamet ne kazem ja da su oni kulturniji i bolji kao nacija ali ipak neka razlika postoji sto je ocigledno, a ovo je samo jedan od mnogih primera koji to ilustruju.

Слажем се.
Али, да смо ми имали другачије историјскио-политичке околности, и ми бисмо имали времена да "научимо" исто.

Они су исти, само су имали деценије, векове, да буду "васпитани" да тако раде.

А ево, и овде је почело, по парковима, кажњавају ако пас нема поводац или корпу, а и кесе су поставили.

Треба, дакле, само да се "дрилујемо"... Да казне буду редовне и строже.

Иначе, ја лично, носим сваки пут од куће кесу, и увек покупим измет свог пса, то сам радила и раније, држим га на каишу, једино, нема корпу, пошто је мања раса.

Уосталом, редовно је вакцинисан, сем против болести, редовном вакцином, и против беснила.

Исто раде и неки моји пријатељи, и комшије. И, све их ве више.
 
Ovo je problem Srbije. Ništa drugo.

СРБОСАУРУСИ
Јуначки српски народ никада није имао проблема са умирањем. Усавршио је то на безброј начина. Срби кубуре са животом. То није само стереотип о нама, већ и последња прецизна истраживања, да не кажем статистика, то потврђују. Веровали или не, али у земљи Србији, и то ових дана, роди се једна беба на девет умрлих. У једном селу код Рековца већ пола века није заплакало новорођенче. И то је неки природни закон - да бабе не могу да рађају, а деде да то иницирају.
Враћамо се на оно девет на једног. У тамној ноћи, а ми смо уморни били, не каже само песник кажу подаци. Да ли су српски мушкарци заиста тако уморни или хрле у Европу? Европу гејова и педофила, где нормални брачни парови имају једно или ниједно дете, иако им стандард омогућава пуну кућу. Њих спречава јурњава за каријером, за разлику од нас који смо у првобитној акумулацији па јуримо само за парама.
Они који не јуре ни за каријером ни за великим парама, већ за обичним послом, немају где да сместе децу јер немају ни станове. А у мамином и татином стану је тесно. Тескоба је још већа кад се од мале плате плате дажбине. Ко ће да мисли на децу?
Способнији мпади, чим заврше школе, хватају се за авион. Самостални пољопривредни произвођачи чим напуне 18 година беже из села главом без обзира. У Немачку, или барем на бувљак, од нечега мора да се живи.
Само у неким примитивнијим крајевима наше отаxбине људи робују традицији да је пуна кућа право богатство И то што су родитељи сиромашнији, кућа им је богатија децом. После та деца некако дођу до већих градова, и то је онај здрави сок живота који нас одржава. Градска деца и не примете дошљаке, јер спавају до подне, а ови долазе у раним јутарњим часовима, што путничким возом, што “Ластом”.
А на југу Србије и на Косову траје показна вежба Албанаца. И то бојевом муницијом, не ћорцима. Ускоро ће на ВМА долазити Срби из Краљева и Рашке, које су комшије Албанци претукли.
А ти албански рекорди (по десеторо деце) Србе остављају равнодушним. Ми смо шампиони у морталитету. Девет на једног у овој балканској ноћи, а сви смо уморни.
Што рече онај Ј. Б. да је човек наше највеће богатство, чиста је истина. Али, недостаје нам репроматеријал за тај производ...
А и диносауруси су изумрли, јер им је било тешко да се пењу једни на друге.

Д. МИНИЋ
 

Back
Top