Problem sa ICQ-om !!!!

zivot je cudo

Početnik
Poruka
23
E ovako,otkako mi je uveden adsl ICQ nikako nece da radi.Imam instaliran Windows XP sa service packom 2,kada se sistem podigne ICQ (kao) uspe da se uloguje ali posle par sekundi se blokira modem i net vise uopste neradi,svi ostali chat programi rade ok.Kada deinstaliram ICQ opet sve radi kako treba,probao sam sve verzije i isto se desava,sa drugim OS sistemima se ovo nedesava ali mi onda neradi web cam,cista zavrlama.ADSL modem ide preko usb,firewal je iskljucen.KAKO DA RESIM OVO
 
A sta ce ti inace ICQ?

E ovako,otkako mi je uveden adsl ICQ nikako nece da radi.Imam instaliran Windows XP sa service packom 2,kada se sistem podigne ICQ (kao) uspe da se uloguje ali posle par sekundi se blokira modem i net vise uopste neradi,svi ostali chat programi rade ok.Kada deinstaliram ICQ opet sve radi kako treba,probao sam sve verzije i isto se desava,sa drugim OS sistemima se ovo nedesava ali mi onda neradi web cam,cista zavrlama.ADSL modem ide preko usb,firewal je iskljucen.KAKO DA RESIM OVO

Pa prvo nauci da pises lepo, onda nauci da objasniš sta se desava sa problemom koji imas, da li ti je original windows, kakav antivirus imas, koji su ostali chat programi, koji su to drugi OS sistemi?

Stavi network kabl umesto usb konekcije, mada bi trebalo da radi sve normalno i sa USB kablom, verovatno ti je kompjuter prepun virusa, ili radis neke stvari na svom kompjuteru koje ne znas.

Kompjuter je cudo za mnoge ljude. Igrajte fudbal.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa prvo nauci da pises lepo, onda nauci da objasniš sta se desava sa problemom koji imas, da li ti je original windows, kakav antivirus imas, koji su ostali chat programi, koji su to drugi OS sistemi?

Stavi network kabl umesto usb konekcije, mada bi trebalo da radi sve normalno i sa USB kablom, verovatno ti je kompjuter prepun virusa, ili radis neke stvari na svom kompjuteru koje ne znas.

Kompjuter je cudo za mnoge ljude. Igrajte fudbal.

Jel decko lepo rekao da mu ne radi ICQ? Jel lepo rekao da mu svi ostali IM programi rade?
Jel izneo problem vezan za ICQ a ne za neki drugi IM? Jel trazio savet na koji drugi IM da predje?
Nije i ne vidim ni jedan jedini razloga da mu neko nesto drugo preporucuje jer decko ocigledno poznaje i koristi i druge programe i nije trazio savet na sta drugo da predje.


Kako da stavi "network kabl" ako mu je modem USB? HAjde objasni molim te.I kojih je to virusa njegov komp prepun? Da mu je komp prepun virusa, verovatno mu nista ne bi radilo a ne samo ICQ.
Mozda bi trebao da se zadrsis na fudbalu usmesto da dajes ovakve komentare.

Popravi Win nekim specijalozvanin programom tipa System Mechanics, deintaliraj lepo ( uz pomoc nekog specijalizovanoh programa za deinstalaciju ) ICQ, ocisti firewall i ponovo definishi sta ima izlaz na net a sta nema, pokreni SpybotS&D i pobrishi sta treba, ponovo instaliraj ICQ i probaj da se kacis.

A sve ovo pada u vodu ako si danas uveo adsl i nisi mogao da se nakacis tj da ti je problem svez a ne da traje vec danima, jer se desava da ponekad padne cela ICQ mreza i nije moguce nakaciti se satima :mrgreen:
 
Prvo i prvo nisam bas decko:),Sistem je sveze instaliran pre par sati tacnije,sve radi kako treba,svi ostali programi za chat i te stvari jedino je kod icq problem.Komp nije pun virusa i tih stvari clean instal,ovaj problem se pojavljuje cesto sa telekomovim modemima bas vezano za icq i torente (samo sa ovim modemima),ja koliko shvatam problem je u necemu sto se naziva forvardovanje portova ali to je razlicito za svaki modem,Kako uopste resiti ovaj problem?Znam da su ljudi imali problema sa ovim ali ipak a ni sami neznaju kako tacno resili su ga.Ovi sto se javljaju i pljuju po meni kako sam neki korisnik idiot koaji zna samo da ukljuci komp molim neka se nejavljaju,znam malo vise nego sto dragi DECKO misli ali nema veze mlad je jos:)Opet kazem POMAGAJTE
 
multi-NAT functionality comes into play
Some routers allow you to type in port ranges instead of individual ports. This can be important for getting some applications like ICQ to work. ICQ needs about 10 contiguous ports forwarded. It is much easier to specify a range than each one. Occasionally 100 or more ports need to be opened and 'ranges' become the only real option.
None for chat.
For ICQ to successfully work behind a firewall the following system configurations must be set by the System Administrator for the systems network.

Client to server Communication:

* This is done via port 5190 TCP to login.icq.com (please note- allow a bi-directional connection to the port for login.icq.com and not any specific IP address, since it stands for more than one IP address).


Client to client communication:

* Client to client connection is done using the TCP protocol, using port range 1024-65535. This means that the client needs an open listening port within the mentioned range-- 1024-65535.
http://www.icq.com/icqtour/firewall/netadmin.html
1. Open the ICQ Menu and select Preferences.
2. Select the Connection feature.
3. Click on the User tab.
4. By default the Use sever proxy settings (recommended) is set.
user.gif


Not Using a Proxy

1. Click on the radio button Not using a proxy. Incoming ports are needed only for communication with users that are behind a firewall.
2. Use dynamically allocated port numbers (default).
3. Clicks on radio button Use the following TCP listen port for incoming event. Insert the port numbers From to To for the port to set your port range.
noprox.gif

The ICQ Video feature is designed to automatically work with most domestic firewalls and routers without any configuration, since most of them allow outgoing UDP packets by default.
However, some firewalls, especially corporate firewalls, are configured to block all outgoing UDP traffic. For the ICQ Video feature to work with such firewalls, they need to be configured to allow outgoing UDP packets from a specific port range; starting from 5190 and up. Chances are that they will find available UDP ports in the 5190-5200 range, therefore it is recommended to enable outgoing UDP packets in this range. The wider the port range, the greater the chance that the ICQ Video feature will work behind the firewall.
Note that port-forwarding (static port mapping) is not generally required. However, some types of personal routers may require setting of static mapping of these local ports.

Milos
 
Here's what you need to do:

1) Map UDP port 4000 in ICS to allow your client computer to communicate with the ICQ server. Do this both outbound and inbound.

REFERENCE
Info on firewall configuration for ICQ is at:

http://www.icq.com/firewall/netadmin.html

Ignore the information about Socks4 and Socks5 proxies, since NAT routers don't provide these.

2) Configure ICQ on your client to work behind a firewall.

http://www.icq.com/firewall/port.html



This may be all you have to do, but if you have problems communicating directly with other users (client to client) vs. through the ICQ servers, you'll need to take the next steps:

3) Open a range of TCP "listening ports" in ICQ

http://www.icq.com/firewall/port.html

4) Open the same range of TCP ports in ICS.
(Example: If you open the ICQ recommended range of TCP ports 2000-4000, then open this same TCP port range in ICS.)
 
Inace koji je to tacno model "Telekomov" ruter?
Probaj da ispratis tekst iznad i da podesis u samom ICQ-u opcije. Ako je kompjuter sa svezom instalacijom, ne bi trebalo da ti ruter predstavlja problem, e sad ako hoces da menjas portove...
Pogledaj inace pre petljanja po ruteru, u Control Panel-u, Windows Firewall, drugi tab, Exceptions, pa dole imas opcije za Add Program da bi dodao ICQ, i Add port za otvaranje porta.

Milos
 
Ja fudbal nikad nisam igrao.
Spybot je program koji nema svoju funkciju.
Ruteri sa USB konektorima su od vrlo malo koristi, treba traziti od ISP-ja modem koji ima eternet port.
USB konekcija automatski zakljuca eternet port ako ga ima.
http://cgi.ebay.com/3Com-HomeConnec...ryZ40993QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.com/SpeedStream-406...ryZ62025QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.com/NEW-D-LINK-DSL-...ryZ20323QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Speedstream su nikakvi ali rade posao. Dlink bi bio dosta dobar.
 
Ja koristio ICQ 5 i sve je normalno funkcionisalo,dok nisam instalirao ICQ lite jer imam malo prostora na HDD-u.E sad u cemu je problem,nece da se uloguje.Pise connecting i validating,ali nikako da se pokrene.Koji port i server treba da unesem da bi to radilo?
 
Molio bih za pomoc.Slicna muka sa ICQ-om. Naime, koristim ICQ6 i QIP.Imam dial-up vezu . Koristim naloge kod 3 provajdera . Kada koristim QIP ili ICQ preko verat.net-a oni ne rade kada ih koristim preko druga dva provajdera oni rade. Inace , preko verat-a radi sve bez problema,jedino ne radi ICQ. Sve je radilo bez problema do pre tri - cetiri dana.Zvao sam korisnicki servis i oni kazu da nije do njih. A ja mislim da nije ni do mog kompjutera( ili uopste ,nekih podesavanja u ICQ-u ili QIP-u), jer da jeste onda ne bi ICQ radio ni preko ovih drugih provajdera.Imam neke zastitne zidove,antiviruse koji rade u pozadini. Neko ce reci da je to mozda zbog njih. Medjutim , pokusao sam i tu varijantu da ih sve iskljucim ,ali ICQ i dalje ne radi(pojavi se lista ali ne se ne ulogujem i budem off). Ako neko moze da pomogne hvala unapred.
 
Molio bih za pomoc.Slicna muka sa ICQ-om. Naime, koristim ICQ6 i QIP.Imam dial-up vezu . Koristim naloge kod 3 provajdera . Kada koristim QIP ili ICQ preko verat.net-a oni ne rade kada ih koristim preko druga dva provajdera oni rade. Inace , preko verat-a radi sve bez problema,jedino ne radi ICQ. Sve je radilo bez problema do pre tri - cetiri dana.Zvao sam korisnicki servis i oni kazu da nije do njih. A ja mislim da nije ni do mog kompjutera( ili uopste ,nekih podesavanja u ICQ-u ili QIP-u), jer da jeste onda ne bi ICQ radio ni preko ovih drugih provajdera.Imam neke zastitne zidove,antiviruse koji rade u pozadini. Neko ce reci da je to mozda zbog njih. Medjutim , pokusao sam i tu varijantu da ih sve iskljucim ,ali ICQ i dalje ne radi(pojavi se lista ali ne se ne ulogujem i budem off). Ako neko moze da pomogne hvala unapred.
lažu u Verat-u , ali i nemora da bude do njih možda je do telekomovog linka koji dobijaju. Imao sam prilike da se uverim da se uopšte ne može ni ući na pojedine sajtove, niti se pingovati na pojedine adrese ni raditi tracert . Kada se radi tracert signal se gubi negde u telekomu , jedno od mogućih rešenja su free proxy adrese koje se mogu naći svugde na internetu , doduše oni će ti malo usporiti rad ali ćeš ipak uz njihovu pomoć moći ući gde treba.
 

Back
Top