Kutkljani - unapredjeni i uredjeni

aom_nut

Primećen član
Banovan
Poruka
673
Ovako doteran i izluftiran kutak jos nisam videla...pa rekoh, u tom smislu....da vas upitam nesto!?

Da li mislite da su neuredne fijoke sa carapama, police sa knjigama, papiri na stolu, dzepovi u torbicama...odraz reda u nasoj dusi?
Jednom mi je neki poznanik ponudio 100 evra samo da vidi sta sve imam u rucnoj tasni (ovo nije topik o radoznalosti, ali ima veze sa neredom).
U organizaciji poslova, u planiranju...skolna sam da uzasno pazim na red (skoro sam nekom objasnjavala kako cak i dok punim masinu za sudove postujem red..)
ali sad da mi vidite radni sto....
BRUKA!

p.s. osecam da ce sad neko da postira...
"e...ovo je vec bilo :( "
 
pa sada...znam da mnogi ljudi lece svoju nervozu i nezadovoljstvo upravo ti sredjivanjem...nekada moze biti u pitanju i pocetak opsesivno-kompulsivnog poremecaja...znam po sebi da kada sam nervozna ili nezadovoljna kuca mi je tip-top..kada sam euforicna,srecna i sl sve je u hausu...
 
otvoris svoju rucnu tasnu i pronadjes karmin, papirne maramice, novcanik, telefon, tri kolekcije kljuceva, ogroooman srafciger, torbicu za pijacu, guzvu fiskalnih racuna, dva tampona, par pikavaca umotanih u celofan od cigara jer nisi iimala gde da ih bacis, prazno pakovanje od peciva, takodje nije bilo gde da se baci, dve tri epruvete, jedan komad mebl stofa iz vremena kada si (pre dve godine) htela da presvlacis namesta)nekoliko praznih bocica od vakcina protiv besnila, velike makaze za papir, pasos, vozacku dozvolu, stan novac...i jos ponesto :)

moze biti da to stvarno znaci da sam srecna :)))
(p.s. nisam sve pobrojala, stamota me heheh)
 
meni se taj kesh o kom Tsutomu prica, desavao samo u belim radnim mantilima
to je postalo moje tajno oruzje u casovima besparice :)

ali radni sto me sekira...
ovog trenutka pored kablova za lap top, adaptera za wireless kabla za kameru i kamere imam i cell telefon, cigarete upaljac, dva registratora papira, tri knjige, tacnu sa pitom, solju od kafe, konzervu soka, cviker, citavu paletu raznobojnih flomastera, gumicu za kosu, neke casopise...
jedva da ima mesta jedan lakat da zabodem na sto.
i posle nek neko kaze da ZNAM STA RADIM :)
o tome vam pricam...
ono uredjenje kutka me je poteralo da razmisljam o tome....

btw..pravite li TO DO listu?
 
samo se jedne stvari UVEK pridrzavam!
pravim shoping listu (za prodavnicu hrane) odlazim uvek u kupovinu SITA i trudim se da market biram prema velicini i blizini parkinga!
eto sad sam ti otkrila svoje principe :)

pocela sam da sredjujem sto...samo da se zna...
nesto kao kad ti dodju gosti pa na brzaka pokupis haos...
tako i ja kao prava domacica na topiku
evo, ima mesta vec za nekoliko solja...za kafu!
 
sta da ti kazem
mislim da moze da upali samo ako je napravis kao wallpaper na desktopu :)
ukljucis mashinu, i na mozak ti se sruce sve obaveze...
osudjena si da ih gledas dok ne postanu istorija

to me podseca na jednu koja drzi vagu za telesnu tezinu pred vratima od frizidera :)
nemoj da me pitas koja, necu ti reci :))))
 
ja ne smem ni da okrenem glavu od ekrana
radni sto mi je u očajnom stanju ,, malo kafe proliveno još od jutros
pepeo --valjda sam promasila pikslu
papiri papiri papiri ,,
neke rasparčane knjige
ako raskrčim ovaj haos --- naćiću male ljude ispod

ali onda dolazi avesic broj dva -- ne znam koja se energija tu dogodi -- ali sve se dovede u besprekorno stanje -- koristite allways profesional i sve brige su rešene ,,, BLINK

da li je to kit ,, ne
da li je to ajkula ,, ne
to je avesic vihor koji čisti haos
 
ali ljudi sto znam lika
e to je priča
sve mu uvek isto stoji ,, i tako već par godina
kutija,, ali samo kutija od parfema, par olovki koje ne rade , pokvareni miš koji nije u funkciji jos od pre tri godine , punjac za mobilni kojeg vise nema , neko blokce sa tri lista ,,, i tako godinama ,, e to već ne razumem
 
ne utvrdismo da li je u pitanju nered u nasim glavama ili nasim dusama...
ili je smo u pitanju
STRASNO VAZAN posao koji nas je sprecio da malo skockamo ono sto nas okruzuje?
Ja znam da kreativni nered donosi brdo ideja, i znam da nekad fleka od prosute kafe moze da bude inspiracija za stih...
ali se pitam, da li je neophodno da mi tastaura bude ulepljena medom?
i da li to ima veze sa osecanjima...(kod mene je slucaj sledeci...nesto sve ovo oko sebe zamisljam kao privremeno resenje, kao da zivim u nekom velikom koferu koji samo sto nije krenuo na put)
mozda je to razlog?
nije lenjost, majke mi! :)
 

Back
Top