stariji covek

Gost
Upoznala sam momka pre tri dana, sportista, pa reklo bi se ok. Nagovarala sam drugaricu da ga muva da bih se ja priblizila njegovom drugu. Medjutim on je poceo mene da muva. Cak me je direktno pozvao kod njega da bi me postedeo "carsijskih prica" sto sam ja odbila ali je on toliko uporan da sam pristala sutra da izadjemo na kafu! Strah me je jer je on stariji od mene desetak godina (ja imam 20)a ja sam uvek bila sa momcima mojih godina i drzala konce u svojim rukama! ne znam sta da radim, da li gresim sto cu da izadjem sa njim? Izgleda mi kao neko ko se "igra" sa devojkama, mada mozda i gresim?!
 
Kako god – budi pametna. To sto te je zvao kod njega prvog dana… svakako nije nesto sto obecava vezu. Sta biste radili tamo? Slusali muziku? Ajde, molim te… Kad on nju zove kuci prvog dana, jasno je sta mu je na umu! “Da izbegnete carsijska ogovaranja”… Svasta… A kako mislis da ce onda biti sa tobom u vezi, ako to sto se sa tobom pojavi na javnom mestu smatra opasnim po njegovu reputaciju?
On mi ne izgleda kao osoba spremna za vezu... A i u tim godinama (tada vecina misli na zenidbu) sigurno ne bi ulazio u duzu vezu sa nekom klinkom (ne vredjam te, i ja imam 20 godina, ali je tako!). Sta vise - mislim da nema sanse da on sad sa tobom planira ozbiljno! I mislim da bi te sutnuo za nedelju-dve... Ja bih takvog zaobisla u sirokom krugu, ne volim takve tipove...
Nista, izadji sa njim (ja ne bih, da sam na tvom mestu, ali si vec obecala), izvidi situaciju, i dokazi mu da ne moze sa tobom kako mu se hoce. Dakle, cak i u ovoj situaciji ti mozes drzati sve konce! Ako ti se ne svidi kako se prema tebi ponasa – lepo ga zaobidji. Ipak, sve od tebe zavisi. Nemoj da te zavede ni to sto je sportista ni to sto je stariji i iskusniji – ima vaznijih stvari u zivotu. Ti ipak imas svoju glavu, upotrebi je.
 
Snezna_kraljica:
Kako god – budi pametna. To sto te je zvao kod njega prvog dana… svakako nije nesto sto obecava vezu. Sta biste radili tamo? Slusali muziku? Ajde, molim te… Kad on nju zove kuci prvog dana, jasno je sta mu je na umu! “Da izbegnete carsijska ogovaranja”… Svasta… A kako mislis da ce onda biti sa tobom u vezi, ako to sto se sa tobom pojavi na javnom mestu smatra opasnim po njegovu reputaciju?
On mi ne izgleda kao osoba spremna za vezu... A i u tim godinama (tada vecina misli na zenidbu) sigurno ne bi ulazio u duzu vezu sa nekom klinkom (ne vredjam te, i ja imam 20 godina, ali je tako!). Sta vise - mislim da nema sanse da on sad sa tobom planira ozbiljno! I mislim da bi te sutnuo za nedelju-dve... Ja bih takvog zaobisla u sirokom krugu, ne volim takve tipove...
Nista, izadji sa njim (ja ne bih, da sam na tvom mestu, ali si vec obecala), izvidi situaciju, i dokazi mu da ne moze sa tobom kako mu se hoce. Dakle, cak i u ovoj situaciji ti mozes drzati sve konce! Ako ti se ne svidi kako se prema tebi ponasa – lepo ga zaobidji. Ipak, sve od tebe zavisi. Nemoj da te zavede ni to sto je sportista ni to sto je stariji i iskusniji – ima vaznijih stvari u zivotu. Ti ipak imas svoju glavu, upotrebi je.
Hvala ti, slazem se u svemu sa tobom. Nisam ni mislila da poustim pred tim sto je sportista, jer ja se bavim sportom, dobro izgledam, i momci mi se stalno nabacuju. Ali ipak nisam znala kako da se postavim pred nekim ko je prosao vise od mene u zivotu. Hvala ti jos jednom.
 
27:
pa sta ja sam bila sa covekom starijim 27 godina od mene i bilo mi je super
Bilo ti je super ....u cemu?? Pretpostavljam u sexu ali to nije poenta postavljenog pitanja.I uostalom zasto pokljanjati svoju mladost tamo nekom matorcu?... 27 godina ...KATASTROFA
 
10 godina je mnogo, ja sam imala priliku da budem sa covekom 12 godina starijim od mene, ne u semi vec vezi. dopadala sam mu se jako dugo, naravno prvi start je napravio kad sam imala 21 godinu, sve to je malo bezveze ipak on ima mnogo vise iskustva od tebe i stvarno moze da te vrti. vezu je hteo kad sam imala 25 i veruj mi tada tek shvatis da ipak 10 godina vise i bore oko njegovih ociju i nisu tako simpa
 
Anonymous:
10 godina je mnogo, ja sam imala priliku da budem sa covekom 12 godina starijim od mene, ne u semi vec vezi. dopadala sam mu se jako dugo, naravno prvi start je napravio kad sam imala 21 godinu, sve to je malo bezveze ipak on ima mnogo vise iskustva od tebe i stvarno moze da te vrti. vezu je hteo kad sam imala 25 i veruj mi tada tek shvatis da ipak 10 godina vise i bore oko njegovih ociju i nisu tako simpa
bore su bas sexi
 
Nemam nikakav savet. Samo komentar- simpatičan naslov STARIJI ČOVEK, a ja pročitah nešto o osobi muškog pola koja bi se u krugovima mojih vršnjakinja još nazvala "momak". Pa se zapitah... :roll: :roll: Da li sam se ja to neprimetno pretvorila u stariju ženu, a svi se prave da ne pimećuju?
Ovo je bilo isključivo na moj račun, starija sam od tebe (ne smem reći koliko), a u tvom slučaju mislim da je razlika u godinama ipak velika.
 
E pa dragi moji i drage moje gresite i te kako! Godine mogu ali i ne moraju predstavljati problem. Poznajem coveka koji je 18 godina stariji od mene i da mu nisam zavirila u licnu kartu ne bih mu verovala da ima cak 43 godine, a izgleda kao da mu je trideset i koja. Gledam ga i razmisljam kako vecina mojih vrsnjaka ne izgleda tako dobro kao on. Vodi, covek, brigu o sebi i svom telu. Znaci nisu svi muskarci "osuseni" u tim godinama. E sad ono sto ste najvise spominjali: iskustvo. Naravno da je milion puta iskusniji od mene, normalno, ali ja tu ne vidim problem. Covek je toliko bogat duhom, ima takav smisao za humor, osecaj za romantiku, ume da razgovara, da saslusa, interesantan i onih par borica sto ima oko ociju tako su sexi kad se nasmesi:) Ponekad mi dodje bas zao sto su okolnosti takve da ja jednostavno ne mogu u potpunosti biti njegova. Ja vidim jedini problem u toj razlici o kojoj pricate u godinama je to sto je taj "stariji covek" mozda ozenjen (kao u mom slucaju) i vec ima gomilu stvari iza sebe i sa nekom mladjom jednostavno ne moze opet kroz zivot jer jednostavno sve i svasta je vec prosao. Ali to je u slucaju kod razlike od 18 godina a ne 10. Tek je tu stvar laksa. Moja najbolja drugarica je sa covekovom koji je 10 godina stariji od nje. Ona 25 on 35 ni jedno do sad nije bilo u braku, znaci ni decu nemaju i sudeci po svemu uskoro ce zapoceti zajednicki bracni zivot. Ponavljam, ja tu ne vidim problem...
 
Savetnica:
E pa dragi moji i drage moje gresite i te kako! Godine mogu ali i ne moraju predstavljati problem. Poznajem coveka koji je 18 godina stariji od mene i da mu nisam zavirila u licnu kartu ne bih mu verovala da ima cak 43 godine, a izgleda kao da mu je trideset i koja. Gledam ga i razmisljam kako vecina mojih vrsnjaka ne izgleda tako dobro kao on. Vodi, covek, brigu o sebi i svom telu. Znaci nisu svi muskarci "osuseni" u tim godinama. E sad ono sto ste najvise spominjali: iskustvo. Naravno da je milion puta iskusniji od mene, normalno, ali ja tu ne vidim problem. Covek je toliko bogat duhom, ima takav smisao za humor, osecaj za romantiku, ume da razgovara, da saslusa, interesantan i onih par borica sto ima oko ociju tako su sexi kad se nasmesi:) Ponekad mi dodje bas zao sto su okolnosti takve da ja jednostavno ne mogu u potpunosti biti njegova. Ja vidim jedini problem u toj razlici o kojoj pricate u godinama je to sto je taj "stariji covek" mozda ozenjen (kao u mom slucaju) i vec ima gomilu stvari iza sebe i sa nekom mladjom jednostavno ne moze opet kroz zivot jer jednostavno sve i svasta je vec prosao. Ali to je u slucaju kod razlike od 18 godina a ne 10. Tek je tu stvar laksa. Moja najbolja drugarica je sa covekovom koji je 10 godina stariji od nje. Ona 25 on 35 ni jedno do sad nije bilo u braku, znaci ni decu nemaju i sudeci po svemu uskoro ce zapoceti zajednicki bracni zivot. Ponavljam, ja tu ne vidim problem...

Problem je: on i njegov drug, ja i moja drugarica... muvali se... ona njega, ja njegovog druga... on ipak muva mene... i hoće da me poštedi čaršijskih priča... pa me zove u stan...ali ja odbijam...ali on je tolikoooooo uporan da pristajem da odem na piće... strah me je...joj šta da radim.
Ne deluje ti pomalo nezrelo? Meni da. U drugom slučaju mi razlika u godinama ne bi bila neki mnogo bitan faktor. Ovde da.
(Devojčice, izvini nisam mislila da te uvredim time što sam napisala da mi tvoja priča pomalo zvuči nezrelo. To je samo moje mišljenje.)
 
Pa, misice, kad bolje razmislim, i jesi u pravu. Sve to jeste pomalo nezrelo, samim tim sto je kovan plan da drugarica muva jednog da bi se priblizila drugom. Imam jedno piotanje, ako si vec htela da se priblizis njegovom drugu otkud sad zainteresovanost za ovog prvog??? Ali ok, sta je tu je, ti znas najbolje. Mozda te razlike nisu problem kad osoba sazri, ali kad neko ima 20 godina ipak je razlika prevelika. U pravu si misice :wink:
 
Uostalom cim on tebe poziva u svoj stan zbog navodnih "carsijskih prica", meni se cini da on zeli samo sex sa tobom a ne da ulazi u sta li ti ja znam kakvu vec ozbiljnu vezu sa tobom. Razmisli malo i o tome, pa ako i ti zelis sex, onda te bas briga za godine, ali ozbiljna veza.... cini mi se da toga nece biti
 
I jesi mlada, ali ne mislim da je on star. Deset godina nije nista. Ja imam dugu vezu sa istom razlikom. Kada smo se upoznali bilo mi je samo 22. I znas sta, ne bih ga menjala za hiljadu mladjih. Da mi je opet 22, isto bih uradila. Na tebi je da procenis kako se osecas pored njega i stvarno ne mislim da razlika u godinama mora uvek da znaci da je on mnogo iskusniji od tebe. Stvar je u tome koliko je moguce da se u vezi razvijate kao zasebne licnosti, a sto se tice seksa sa starijim (opet ne mora da znaci), moze da bude za tebe "eureka". Veruj mi da se i on plasi tebe i nemoj misliti da si mnogo inferiornija od njega samo zato sto si mladja. Ako si dovoljno pametna da ne radis ono sto ti se ne svidja i da to jasno znas do znanja, svidjalo se to nekom ili ne, onda ne bi trebalo da bude nikakvih problema. Ti si ta koja donosi konacne odluke. Ti ces najbolje znati sta ti je raditi. Ne mislim da ti mogu mnogo pomoci, jer nemam bolji uvid u situaciju.
Zelim ti sve najbolje i da, ako ne sa tim muskarcem, izrazis sebe pored nekog drugog koga ces ti doziveti kao pravog!!!!
 
Drage moje dame,

moram samo malo da prokomentarisem jer mi se svidela vasa razmena misljenja.

Ja imam godina koliko i g-din "sportista". Pre par meseci sam upoznao devojku koja ima godina koliko i mlada dama sa pocetka ovo price. Stvarno mi se dopala. Posle mesec, dva (i mog dvonedeljnog "muvanja" sa udaljenosti od 500km) mi smo se smuvali. Razlika od 10 god. ne mora da bude bitna za vezu ali ako ona ima 20 posle nekoliko dana to postane, najblaze receno neinteresantno, prvenstveno zbog toga sto je ona jako mlada i bez zivotnog iskustva. I trajalo je citavih mesec dana. Ne zelim da dajem savete samo neka mlada dama razmisli malo i o ovome.
 

Back
Top