Ajde osim sto smo pametni da budemo malo i humani

  • Začetnik teme Mirka šizika
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
M

Mirka šizika

Gost
Ovako : mnogi od nas ovde imaju malu decu...ili malo vecu. :lol:

A samim tim imamo i gomilu stvari koje su toj deci male.

Sta kazete na to da prekopate malo po tim malim stavrima i nepotrebnim igrackama i da u odredjenom roku , npr do 01.11. 2007. sakupimo sve te nepotrebne stvari za decu u Zvecanskoj.

Ja hocu da nosim , imam dosta , al bi bilo jos lepse kad bi se udruzili...

Moje malo ce znaciti , al ce jos vise znaciti ako to malo postane dosta...

Evo dobrovoljno se javljam da preuzmem na sebe organizaciju...

Moze biti vrlo prosto ,ako ste za ..

U obzir dolazi sve , od pelena , do igracaka ...samo da bas nije pocepano , ako ima i neka flekica nema veze.

Rekli su mi u Zvecanskoj da ne mora biti cak ni oprano , al verujem da niko ne cuva prljave stavri po ormanima .

Jel ima neka da je za???
 
Kupovala sam igracke u radnji Kola srpskih sestara. Vidim gomile stvari, pitam za koga, kaze nose na Kosovo. Meni bi malo krivo, OK, treba i tamo ali treba i deci u Beogradu, Nisu, Rumi... Kazem kako se niko ne seti dece u Zvecanskoj. Zena pozove cerku, devojcica 8-9 godina, kaze da je nju usvojila. Dane je provela tamo, baveci se papirologijom i slicnom... I kaze cega se nagledala, orlusina koje medju sobom podele sta im se svidja a decici stignu samo krpe koje niko nece... I silno me to zabolelo.

Hocu da ucestvujem, vrlo rado, ali ko garantuje da ce te stvari zaista stici tamo gde mi zelimo da stignu? Moja baka je sada u bolnici, jedino sto pojede tj popije je par casa soka, tako je bilo kod kuce... Odneli smo sok, niko se ne potrudi da joj dohvati casu, ako je sok uopste pored nje... razumecete me...
 
sanja:
Kazem kako se niko ne seti dece u Zvecanskoj. .
Ne bih se slozila, cak sam za to, da se prikupljene stvari poklone nekom drugom domu.
Zvecanska je nas najpoznatiji dom, i apsolutno sve pare koje se skupljaju za nezbrinutu decu idu tamo. Pogotovo za Bozic i Novu godinu, pa svi politicari se skupe tamo i daju priloge.
Po meni je pametnije pokloniti deci kojoj je to potrebnije, a zaista ih ima dosta.
 
Sto se mene tice sasvim je sve jedno koji ce to dom biti ... samo da im se pomogne bar malo...

Meni je zvecanska sinonim za to , pa otud taj predlog.
Ako znata jos neko mesto , konkretno kazite , i dajte da delamo.

Volela bi da stavri bude dosta pa da onda razdelimo svima ...

Ima li jos neko da se ukljuci , ili cemo i ovde samo da se svadjamo ???
 
Ja nemam ništa dečje, samo "odraslo". Ali neke majice i slične stvari bi možda odgovarale krupnijoj deci. Tako da hoću i ja.
A šta vi mislite, ima li smisla ostavljati stvari pored kontejnera? Mislim, nekako uvek nestanu u roku od pola sata, znači neklom su potrebne. Al mi nešto padoše na pamet one silne tezge na pijaci prepune starih stvari pa sad sve ispod oka merkam, ne bih li na Kaleniću videla moje farmerice ili nešto već.
 
au taman pomislih da cemo se svadjati "kome je potrebnije"
koje siroce ima manje

nesto sam razmisljala
kako bismo mogle da ovu akciju podignemo na visi nivo, a da nas ozbiljno shvate?
mislim kad bih zalepila npr. na skolu neko obavestenje, da li bi to neko ozbiljno shvatio i odazvao se...
samo razmisljam, nemojte da mi se smejete
 
Traco, pa nije smesno, bas je ideja plamenita...
Ja sam zvala sve koje znam , ukljucujuci i vas sa foruma ...

Vec imam nekoliko sigurnih , i sami su mi predlozili da pitaju druge...

Kad bui svako od nas pitao jos po nekog to bi bilo jedno poveliko skupljanje...

A ne kosta nas nista ...da probamo...

Evo ja sam za sada + 3 ..

I MOLIM VAS DA OSTANETE DOSLEDNI ...DA ZAISTA ODVOJITE SVE STO MOZETE , KOLIKO MOZETE, PA DA POMOGNEMO...

Vise volim da odnesem deci bilo gde , nego da dam ciganima koji mi nece ni hvala reci ...

U prilog tome evo mog najskorijeg dogadjaja sa cigom...

Praznili smo stan pokojnog dede, bilo je tu raznih drangulija ,izmedju ostalog posteljine , gerderobe , namestaj...sidjem ja do mesta gde uvek neki ciga nesto kopa i trazi , kazem jednom aj samom gore ima svasta da se nosi , uzmi sve ...A on me pita "A jel imas televizor ?"

Htela sam da puknem od muke , al nisam .
Donela sam odluku da sledeci put dam nekom ko ce bar malo umeti da ceni ...
 
Ideja je sjajna ali i ja sam za to da se podeli deci u takozvanoj sivoj zoni.Zvecanska i Tirsova (izvinite sto ovo kazem)nekako uvek se nadju u zizi interesovanja i dosta dobiju ,a osim doma u sremcici postoji i zavod za cerebralnu paralizu,dom za decu u zemunu i mnogo drugih.
No,sa reci na dela ukoliko se svi slazemo neka neko da predlog gde cemo i kog dana stvari sakupiti i ko se dobrovoljno prijavljuje da ih odnese.mozemo rasiriti akciju na ceo grad,ukljucivanjem svih mama koje poznajemo.
Ja se prijavljujem za sta god treba od vozenja stvari do medijske promocije :) :) :)Pozdrav i bravo za ideju....
 
Ok ajmo ovako.

Pocnite da odvajate vec sada...usput obavestite sve koje znate a koji hoce da pomognu i da ucestvuju u ovoj nasoj maloj akciji...

Mesto gde cemo sve to sakupiti naknadno cemo dogovoriti , shodno vremenskim
prilikama ...ako se slazete mozemo selektivno odnositi ...

Jedan dan Zvecanska , drugi dan Sremcica , treci dan zavod za cerebralnu paralizu...i tako dalje po predlozima ...Ili pak mozemo odvojiti jedan dan , raspodeliti obaveze i svako na zadatu adresu...

Pocinjemo danas , ako ste za, skupljamo prvu turu do 03.11.2007. a onda pocinjemo raspodelu..

Nadam se da cemo naici da dobar odziv......
 
Mozda ne bi bilo lose da odvajamo po kesama , po uzrastu ili sorti robe , pa kad predajemo da imamo neki uvid i pregled sta gde ide. Da se ne desi da posaljemo pelene tamo gde beba nema...i sl..

Mislim da vam nece biti tesko da tako radite , meni sigurno nece ...

Ako neko ima bolju ideju , samo nek raspali.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top