Dijagnoza? Savet?

menna

Primećen član
Poruka
919
Hm...ovako....
Sa jednim deckom sam vec par godina, mada to nikad nije bilo nista ozbiljno, bar ne s moje strane, nekako sam ga uvek hvatala u prolazu, krpila se za njega po par nedelja, pa onda nestajala na par meseci, pa opet ispocetka... Medjutim, poslednjih 5-6 meseci smo non-stop bili zajedno, nismo se odvajali, izgladili smo sve prethodne nesporazume i nejednakosti, i mogu reci da se u zivotu nisam osecala lepse. Inace, pre svega nas veze jedno veliko prijateljstvo, poznajemo se od obdanista, odrasli smo zajedno...ni prema kome ne osecam ono sto osecam prema njemu, i divim mu se, i obozavam ga i volim ga na sve moguce nacine. Ali, razlog zbog kog nikad zvanicno i ozbiljno nisam bila s njim je taj sto je on, tj. njegova porodica nizeg drustvenog statusa od moje. Ranije sam to mogla pravdati nezreloscu i zeljom da se izivim i provodim, ali cime da se opravdam sad? Sve je u redu dok se zabavljamo, izlazimo, provodimo, ali nedavno mi je rekao da bi voleo da se jednom udam za njega, na sta sam mu ja odgovorila da bi u mom zivotu jedino mogao da bude bastovan u mom dvoristu. Znam da je jako ruzno to sto sam rekla, ali znam da bih se jako tesko odrekla stvari koje imam trenutno, iako ga stvarno mnogo volim. Jos jedna tacka spoticanja je i ta sto ja studiram i jednom cu biti fakultetski obrazovana, a on je zbog nedostatka sredstava morao da pocne da radi i prekine skolovanje, a ja sam neko ko robuje stereotipima i predrasudama, i ne mogu da zamislim taj spoj. Da li me to cini losom osobom, sponzorusom, snobom? Sta biste vi uradile na mom mestu? Da li da pokusam da se izborim sa samom sobom ili da batalim i pronadjem nekoga koga cu zasigurno manje voleti, ali cu ga valjda smatrati ravnom sebi...?

Sad kad sam sve ovo napisala, shvatam koliko je moj pogled na svet, ljude i osecanja, u najmanju ruku, ruzan...ali hajde da cujem vase misljenje...?
 
Pa sve si sama rekla. Momka ne volis dovoljno, jer da ga volis smatrala bi ga sebi ravnim.
Meni zao samo decka jer te on izgleda voli, a mozda i ne. Mozda se nada samo bogatoj mirazdziki.

I bre sto komplikujes zivot. Zajednicki zivot je i u dobru i u zlu, i svi se na to zaklinju, al ko da drze fige iza ledja kad dodje deo i u zlu.
 
Ili ga ostavi, ili mu pomogni da dodje na tvoj nivo. To u praksi znaci - kad zavrsis faks i nadjes (dobro placen) posao, izdrzavaj ga dok i on ne zavrsi faks ili neku visu skolu. Ako njega uopste interesuje takav program.

Jos jedna stvar> cisto sumnjam da bi tebi moglo da bude tako dobro sa njim da je razlika izmedju vas toliko velika...
 
sta znam, ako vidis da ces ga u buducnosti ponizavati (ko to sa bastovanom, znaci nisi normalna :lol: ) i ako mislis da ce te biti sramota sto si sa nekim ko nije u tvojoj ravni, onda nema druge nego da trazis drugog. ruzan neruzan pogled, jbg, to si sto si. a naravno stavovi ti se u buducnosti mogu izmeniti, ali silovati da imas ispravan stav je jos gore od prihvatanja neispravnog koji ti je trenutno blizak. a ko zna da li je to sto ti stvarno smeta. tako
 
i od cele ove priče ja sam se sažalila na sebe samu: kako je moguće da ja pojma nisam imala da smo mi tako duboko klasno podeljeno društvo?
...baštovan... kako ti se nije najebao keve za ovo, ne razumem
enivejz, ako se ti ne zoveš Maria, a on Hesus David priča je još čudnija
 
muvalo:
Jos jedna stvar> cisto sumnjam da bi tebi moglo da bude tako dobro sa njim da je razlika izmedju vas toliko velika...

Nije razlika izmedju nas, nego izmedju stvari koje okruzuju njega i onih koje okruzuju mene. U poverenju, verujem da je inteligentniji od mene, uz to ima stila, stav, drzanje, harizmu... i prazan dzep. Plus tatu, srdacnog galamdziju i mamu s keceljom i varjacom, koja se odusevljava kineskim lampama, i gomila keramicke figurice po vitrinama...
 
Menna, sa zadovoljstvom sam procitao tvoj post, koji sam, otvoreno cu to reci, nestrpljivo iscekivao jos od trenutka kad sam na Forumu procitao prvi deo ispovesti u kojem podrobno opisujes sta si ovom momku sve priredila do sada.

Ne znam sta da ti savetujem, osim da ozenis decka za svoju guvernantu.
 
Julian_Duranona:
Menna, sa zadovoljstvom sam procitao tvoj post, koji sam, otvoreno cu to reci, nestrpljivo iscekivao jos od trenutka kad sam na Forumu procitao prvi deo ispovesti u kojem podrobno opisujes sta si ovom momku sve priredila do sada.

Ne znam sta da ti savetujem, osim da ozenis decka za svoju guvernantu.


Nisam znala da neko jos uvek pamti taj post, a ti si cak i pre mene znao da ce biti i drugog dela....
 
menna:
Nije razlika izmedju nas, nego izmedju stvari koje okruzuju njega i onih koje okruzuju mene. U poverenju, verujem da je inteligentniji od mene, uz to ima stila, stav, drzanje, harizmu... i prazan dzep. Plus tatu, srdacnog galamdziju i mamu s keceljom i varjacom, koja se odusevljava kineskim lampama, i gomila keramicke figurice po vitrinama...

Pa reci tati da ti dobro Čujes i da ne mora da viče, a mami recimo kupi lep (kineski) svećnjak i lepezu da raspali svetlo.
 
Mozda je bilo malo bezobrazno to za bastovana. Ali svaka ti cast sto si uspela da sama sebi priznas kakva si ustvari, a i nama. To je veliki i hrabar korak i ja to postujem. A moj savet je da se ipak razidjete jer... taj tvoj stav i pogled na zivot... nikako ne idu s tim momkom. Mislim da ce ti ipak biti lakse da zamenis momka nego svoje JA. ;)
 
menna:
Nije razlika izmedju nas, nego izmedju stvari koje okruzuju njega i onih koje okruzuju mene. U poverenju, verujem da je inteligentniji od mene, uz to ima stila, stav, drzanje, harizmu... i prazan dzep. Plus tatu, srdacnog galamdziju i mamu s keceljom i varjacom, koja se odusevljava kineskim lampama, i gomila keramicke figurice po vitrinama...


Ako se volite, izdržavaj ti njega .... osavremeni ga ... iškoluj ga .... pa tvoje je džep bar pun. Važno je da jedno od vas dvoje ima materijalnih mogućnosti da ne živite kao beda. To na njega može da utiče i da mu bude jak stimulans da uspe u životu.

A roditelji za roditelje .... pa i tvoja mama je verovatno nekad nosila kecelju ....
 
omladina..
pa u tom pravcu da ćeš ti da se udaš za direktora internacionalne kompanije za proizvodnju i promet nekakve mešovite robe i ubrzo ostaneš u blagoslovenom stanju... nekako u isto vreme će i pomenuta guvernanta začeti i vaša deca biće najbolji drugari, kroz čitavo detinjstvo, naravno, znače se čije je mesto gde... ubrzo će se roditi i nešto više od prijateljstva, prvi sjaj u njihovim nevinim okicama. zamisli koliki će šok za njih biti kada saznaju da imaju zajedničkog tatu i da su na rođenju u bolnici zamenjeni.. nenadoknadiv gubitak. guvernantina kćer će naravno zahtevati ono što joj pripada, ali kako to objasniti tvom mužu preke naravi koji se u međuvremenu dokopao državničke funkcije.. bila bi to velika mrlja u njegovoj karijeri.
i da ne zaboravim, snove će ti večno pohoditi utvare u venčanici i smokingu sablasno zavijajući kroz noć: muštuluuuuuuk... muštuluuuuk
 
menna:
Nisam znala da neko jos uvek pamti taj post, a ti si cak i pre mene znao da ce biti i drugog dela....
Naravno da sam znao.
Dobro te je krenulo, post je izazvao reakcije... publika je trazila jos, a tebi je sve to donosilo satisfakciju.

Svaki uspesan film ima i svoj nastavak.

Uostalom, ovde svako da prica jednu te istu pricu dok ne izazove reakciju, a jos vise kad naidje na odgovor citateljstva.
Recimo, pomenes torbanje, neko se primi, a ti nastavis da pricas o tome navijek.
Recimo, kazes lez-lobi, devojke pocnu da te pljuju, a tebi milo - pa nastavis.
Recimo, napises da su necije majke radjale crncad, moderatori te banuju, a tebi je to znak da ispravno postupas i dodatni motiv za nove ideje.
I tako...
 
parka:
omladina..
pa u tom pravcu da ćeš ti da se udaš za direktora internacionalne kompanije za proizvodnju i promet nekakve mešovite robe i ubrzo ostaneš u blagoslovenom stanju... nekako u isto vreme će i pomenuta guvernanta začeti i vaša deca biće najbolji drugari, kroz čitavo detinjstvo, naravno, znače se čije je mesto gde... ubrzo će se roditi i nešto više od prijateljstva, prvi sjaj u njihovim nevinim okicama. zamisli koliki će šok za njih biti kada saznaju da imaju zajedničkog tatu i da su na rođenju u bolnici zamenjeni.. nenadoknadiv gubitak. guvernantina kćer će naravno zahtevati ono što joj pripada, ali kako to objasniti tvom mužu preke naravi koji se u međuvremenu dokopao državničke funkcije.. bila bi to velika mrlja u njegovoj karijeri.
i da ne zaboravim, snove će ti večno pohoditi utvare u venčanici i smokingu sablasno zavijajući kroz noć: muštuluuuuuuk... muštuluuuuk

Svidja mi se ovaj rasplet, pravo španski
 
Julian_Duranona:
Naravno da sam znao.
Dobro te je krenulo, post je izazvao reakcije... publika je trazila jos, a tebi je sve to donosilo satisfakciju.

Svaki uspesan film ima i svoj nastavak.

Uostalom, ovde svako da prica jednu te istu pricu dok ne izazove reakciju, a jos vise kad naidje na odgovor citateljstva.
Recimo, pomenes torbanje, neko se primi, a ti nastavis da pricas o tome navijek.
Recimo, kazes lez-lobi, devojke pocnu da te pljuju, a tebi milo - pa nastavis.
Recimo, napises da su necije majke radjale crncad, moderatori te banuju, a tebi je to znak da ispravno postupas i dodatni motiv za nove ideje.
I tako...

Dobro me je krenulo?! Sve sto sam tada napisala, napisala sam onako, za svoju dusu, jer mi je doslo, a ne da bih izazvala neciju reakciju. A i preferiram pozitivne reakcije, tako da, da sam htela satisfakciju, pricala bih o necem lepsem. No, 'ajde, postujem tvoje misljenje kao takvo.
 
A kako bi bilo da tu udenes i nekog blizanca koji se pojavljuje posle dvaeees godina i sve ih izradi tj nasledi blaga dinastije Bogatunović, a kao na rodjenju ga ukrala kuvarica koja nije mogla da ima decu (jer je imala fobiju od onih "radnji" koje prethode 9 meseci rodjenju, jer je kao vrlo mladu devojku nesto kao proganjao pater familijas Bogatunović). A zet Bogatunović uopšte nije iz "plemićke" porodice. On je u stvari vanbračni sin mlekarice, koja je kao vrlo mlada devojka bila oteta (a posle će se saznati zašto i kako- ona je u stvari prava naslednica) i tokom tog perioda ostala gravidna pogodite s kim - pa pater familjas Bogatunović (al je taj voleo da se zahebava), a mlekarica je inace bila slepa pre otmice i posle je progledala i kosa joj se ukovrdžala i oči su joj postale tirkizno plave.........
E sad sam se uplela, no shvaticete
 
isto ovako su se voleli margarita i huanAntonio!
ali je on ostavio sve i porodicu i sve i oženio Margaritu...
do duše kasnoje se ispostavilo da je Margarita njegova polusestra po majci,
koja je bila zaljubljena u kuvarevog sina, koji nije bio obrazovan...
jao..pričaj još!
sva sam se naježila..
 
menna:
Dobro me je krenulo?! Sve sto sam tada napisala, napisala sam onako, za svoju dusu, jer mi je doslo, a ne da bih izazvala neciju reakciju. A i preferiram pozitivne reakcije, tako da, da sam htela satisfakciju, pricala bih o necem lepsem. No, 'ajde, postujem tvoje misljenje kao takvo.
Da, i egzibicionisti sve rade za svoju dusu.
Ni najmanje ih ne interesuje reakcija.

Ma vazi... kako da ne, kornjaca ima noge... kornjaca usisivac. A moja keva robot.
 

Back
Top