Danasnji studenti-mladost bez buntovnickog duha...

SLJIVOVICA:
Sta se to desava sa nama? Gde je nestala hrabrost da se iskaze i zastupa sopstveno misljenje. Zasto sve vise i vise trpimo nametnuto? Da li je moguce da neke skandalozne odluke prodju nezapazeno?

Већина студената машта о одласку преко. Да се буне против ситуације у земљи у којој не желе да остану? Чему.
Школарине су скупе. Морају да плаћају скупе курсеве енглеског.
Немају времена за губљење.
 
Ma, taj rad... gledanje samo svojih interesa i nedostatak kolektivnog duha. Nema hrabrosti osim u situacijama kada ih neko dtirektno fizicki ugrozi. mozda i nedostatak cilja za koji bi se borili, rezignacija i apaticnost...

Generalno cela omladina postala je takva. Cak i sada kada je vec sasvim jasno sta nam spremaju, ljudi i dalje sede i piju svoje pivo bez ikakve svesti o tome sta im se desava...

Ajde videce se valjda da nismo svi takvi, da nas jos ima koji cemo se boriti bez obzira na celu ovu apatiju.
Vidimo se sedmoga, svi vi u kojima jos hrabrosti ima.
 
NEMA LEBA OD STUDIRANJA,POSLE 90 POSTO FAKULTETA ,KAD ZAVRSIS NEMA POSLA,A I OVDE FAKULTET NE ZNACI PUNO JER SU NAM MNOGI AKADEMSKI GRADJANI DNO DNA,OVA ZEMLJA VISE NEMA KULTURNU ELITU :p :p :p :p :p :p :p


A STO SE TICE STUDENATA,ONI SU ZRTVE DRUSTVA JER RADE UZALUDAN POSAO OSIM AKO NE STUDIRAJU NESTO OD CEGA MOGU SAMI KASNIJE RADITI,TIPA OTVORITI SKOLU STRANIH JEZIKA,BITI ADVOKAT ILI PSIHOLOG, :p
 
SLJIVOVICA:
Sta se to desava sa nama? Gde je nestala hrabrost da se iskaze i zastupa sopstveno misljenje. Zasto sve vise i vise trpimo nametnuto? Da li je moguce da neke skandalozne odluke prodju nezapazeno?


Ljudi nemamo vishe snage!
(Istroshili smo se na silne shtrajkove,bombardovanja,nestashice,imflacije,...)
Ne moze se vishe ici glavom kroz zid.
Da smo bar osetili neka bolja vremena,pa da znamo za shta se borimo.
Realno situacija u zemlji se nece popraviti ni za 100 godina.

+shkolarine velike,(josh ako radish da zaradish za fax)

+gradiva obimna,

+kad zavrshish,nema posla.

Gledash samo da se skupish istrpish tih 4-5 god. i da bezish.


I o kakvoj hrabrosti mi ovd prichamo?
I ovo je izuzetno hrabro.Biti student u danashnje vreme!
 
SLJIVOVICA:
Sta se to desava sa nama? Gde je nestala hrabrost da se iskaze i zastupa sopstveno misljenje. Zasto sve vise i vise trpimo nametnuto? Da li je moguce da neke skandalozne odluke prodju nezapazeno?

koje sopstveno mishljenje???
pa jel znash da je vecina njih il shuntavoradikalno
il pametno narodnjachki
pa ubira milion i jednu benificiju zbog propovedanja...

pink je ubio to na shta ti mislish :( definitivno...
 
marginalac:
NEMA LEBA OD STUDIRANJA,POSLE 90 POSTO FAKULTETA ,KAD ZAVRSIS NEMA POSLA,A I OVDE FAKULTET NE ZNACI PUNO JER SU NAM MNOGI AKADEMSKI GRADJANI DNO DNA,OVA ZEMLJA VISE NEMA KULTURNU ELITU :p :p :p :p :p :p :p


A STO SE TICE STUDENATA,ONI SU ZRTVE DRUSTVA JER RADE UZALUDAN POSAO OSIM AKO NE STUDIRAJU NESTO OD CEGA MOGU SAMI KASNIJE RADITI,TIPA OTVORITI SKOLU STRANIH JEZIKA,BITI ADVOKAT ILI PSIHOLOG, :p

tvoje rechi bi imale vecu jachinu
kad bi ih pisao malim slovima ;)

a slazem se sa svim gore napisanim
i dodao bi

da se na fakultet polazi iz onog losheg, komunistichkog, razloga
ide se da se zavrshi i ima diploma
a ne da se nauchi neshto!

tako su organizovani
klijentela se slaze s tim

a mi tonemo sve dublje i dublje :(
 
Дефинитвно нема више бунтовничког става код младих. Можда још постоји анархистички синдром али неке есенције дефинитивно нема.
Углавном, сви гледају своја леђа, као што сте већ споменули. Није истина да су нас истрошиле санкције, бомбардовање и сл. Чак штавоше, то је требало да нас ојача и подстакне. Проблем је у томе што је већина студената малодушна, или боље равнодушна. Свеједно им је. А када се узме у обзир какви студенти долазе на факултете попут филозофког и правног(који су по неком неписаном правилу вође ''побуна'') онда није ни чудо што смо такви какви смо.
На првом месту је лична корист а тек негде тамо назад је општа корист.
Медиокритети превлађују....нажалост.
 
Rujevit:
Дефинитвно нема више бунтовничког става код младих. Можда још постоји анархистички синдром али неке есенције дефинитивно нема.
Углавном, сви гледају своја леђа, као што сте већ споменули. Није истина да су нас истрошиле санкције, бомбардовање и сл. Чак штавоше, то је требало да нас ојача и подстакне. Проблем је у томе што је већина студената малодушна, или боље равнодушна. Свеједно им је. А када се узме у обзир какви студенти долазе на факултете попут филозофког и правног(који су по неком неписаном правилу вође ''побуна'') онда није ни чудо што смо такви какви смо.
На првом месту је лична корист а тек негде тамо назад је општа корист.
Медиокритети превлађују....нажалост.

uzas!

shto neki drugar reche na forumu
33000 poziva za divchevu akciju, i to za 2 dana
a za zvezde granda
1 200 000
za 1 veche!

pa ti vidi o sistemu vrednosti...
 
da prostite i ta divceva akcija mi se popela na ....

bio sam ispred skupstine u proslu subotu...

rekose kako je EUR 7,000,000 potrbno da se iygrade kuce ya sve one koiji zive u izbeglickim centrima... Ako gdin divac, sale djordjevic i ostali humanitarci ne mogu da izdve toliko od svoga suviska nego narod treba da daje po sto kinti po SMS (od kojih koliko ide kao zarada telenoru i telekomu?), onda mislim, strasno....

znaci te kuce ce da finansiraju obicni ljudi, a divac ispade humatiraca :roll:

najpateticnija scena u subotu bila je kada je konferansje pozvao da saljemo sms na naznacen ebrojeve, a u pozadini na ekranu prikazuju saleta djordjevica, paspalja i ostale kako eto pozrtvovano klikcu i salju poruke :roll:
 
De_Sisti:
da prostite i ta divceva akcija mi se popela na ....

bio sam ispred skupstine u proslu subotu...

rekose kako je EUR 7,000,000 potrbno da se iygrade kuce ya sve one koiji zive u izbeglickim centrima... Ako gdin divac, sale djordjevic i ostali humanitarci ne mogu da izdve toliko od svoga suviska nego narod treba da daje po sto kinti po SMS (od kojih koliko ide kao zarada telenoru i telekomu?), onda mislim, strasno....

znaci te kuce ce da finansiraju obicni ljudi, a divac ispade humatiraca :roll:

najpateticnija scena u subotu bila je kada je konferansje pozvao da saljemo sms na naznacen ebrojeve, a u pozadini na ekranu prikazuju saleta djordjevica, paspalja i ostale kako eto pozrtvovano klikcu i salju poruke :roll:

А откуд ти па знаш да та екипа неће дати ни динара, евра, долара....чега већ?
Као човек и патриота сматрам да је нормално да се у акцију укљуће и обични грађани, да се тим људима покаже да нису сами. Да можемо сни заједно да им обезбедимо нормалан и пристојан смештај, када већ ова политичка багра није у стању! Пуна уста патриотизма а нису се сетили да им обезбеде основне услове за живот.
 
Rujevit:
А откуд ти па знаш да та екипа неће дати ни динара, евра, долара....чега већ?
Као човек и патриота сматрам да је нормално да се у акцију укљуће и обични грађани, да се тим људима покаже да нису сами. Да можемо сни заједно да им обезбедимо нормалан и пристојан смештај, када већ ова политичка багра није у стању! Пуна уста патриотизма а нису се сетили да им обезбеде основне услове за живот.

Погрешно си ме разумео....
Жао ми је што држава није обезбедила куће избеглицама још раније...
Хтео сам да кажем да су дивац и остали могли то да организују и да дају новац (не верујем да би то и осетили), а не да покрећу неке акције које су медијски пропраћене, којима више промовишу себе него оне због којих је акциај и покренута и чије трајање ће се одужити...

иначе, мало ми смета тај јавни, медијски пропраћени хуманитарни рад...

п.с."...ДА НЕ ЗНА ТВОЈА ЛЕВА РУКА ШТА ЧИНИ ТВОЈА ДЕСНА..."
 
De_Sisti:
Погрешно си ме разумео....
Жао ми је што држава није обезбедила куће избеглицама још раније...
Хтео сам да кажем да су дивац и остали могли то да организују и да дају новац (не верујем да би то и осетили), а не да покрећу неке акције које су медијски пропраћене и чије трајање ће се одужити...

иначе, мало ми смета тај јавни, медијски пропраћени хуманитарни рад...

п.с."...ДА НЕ ЗНА ТВОЈА ЛЕВА РУКА ШТА ЧИНИ ТВОЈА ДЕСНА..."


ОК, капирам.
Имај на уму да је Дивац хтео да се опрости од кошарке. Можда је боље ово него да је правио не знам какав спектакл. Хоће човек да заради још који поен....можда политички.
 
crow:
oooo
itekako ima

ja sam, igrom sluchaja
bio student 98
i bio student 04

neuporedivo!


To sam i htela da kazem.
Bunt uglavnom ostaje na vechitim studentima.Jer mama i tata mogu da isfinansiraju hirove njihovog ljubimca.

E u tome je izgleda razlika izmedju nas,kako vi kazete ''ravnodushnih"(Koji jedva chekamo da zavrshimo),i vas vechitih studenata.


p.s.Ovo shto ste naveli za Zvezde granda i vb,...nema veze sa mozgom.
Ili se ja ne krecem u takvim krugovima ljudi :shock:
 
Rujevit:
ОК, капирам.
Имај на уму да је Дивац хтео да се опрости од кошарке. Можда је боље ово него да је правио не знам какав спектакл. Хоће човек да заради још који поен....можда политички.
daj boze!
bio bi pravo osvezenje!
 
VIRGINIJA:
To sam i htela da kazem.
Bunt uglavnom ostaje na vechitim studentima.Jer mama i tata mogu da isfinansiraju hirove njihovog ljubimca.

E u tome je izgleda razlika izmedju nas,kako vi kazete ''ravnodushnih"(Koji jedva chekamo da zavrshimo),i vas vechitih studenata.


p.s.Ovo shto ste naveli za Zvezde granda i vb,...nema veze sa mozgom.
Ili se ja ne krecem u takvim krugovima ljudi :shock:

Ово прво.
Бунт остаје на онима који хоће да се доказују. Бунтовници не долазе из ''топлог породичног гнезда''. Изузетак су образовани, мада ни они често не желе да дрмају систем од којег живе.

Друго,
не знам шта има везе са мозгом ако то прати толики аудиторијум?!
 
VIRGINIJA:
To sam i htela da kazem.
Bunt uglavnom ostaje na vechitim studentima.Jer mama i tata mogu da isfinansiraju hirove njihovog ljubimca.

E u tome je izgleda razlika izmedju nas,kako vi kazete ''ravnodushnih"(Koji jedva chekamo da zavrshimo),i vas vechitih studenata.


p.s.Ovo shto ste naveli za Zvezde granda i vb,...nema veze sa mozgom.
Ili se ja ne krecem u takvim krugovima ljudi :shock:

vidish, sreco
taj vechiti student se ispiso 00 posle 2 godine studija, bez obnove,
jer nije imo da plati shkolarinu

je radio do 2003 kad se kao zaposlen upisao na jednom drugom fakultetu

ta generacija 98 je iznela 5. oktobar

a ovi danas jedino shto rade je da tove Mitrovica i Popovica
i jedino im je bitno da su u toku, shta je jedna krava iz granda rekla drugoj...
 
VIRGINIJA:
To sam i htela da kazem.
Bunt uglavnom ostaje na vechitim studentima.Jer mama i tata mogu da isfinansiraju hirove njihovog ljubimca.

E u tome je izgleda razlika izmedju nas,kako vi kazete ''ravnodushnih"(Koji jedva chekamo da zavrshimo),i vas vechitih studenata.


p.s.Ovo shto ste naveli za Zvezde granda i vb,...nema veze sa mozgom.
Ili se ja ne krecem u takvim krugovima ljudi :shock:

БРАВО!!!! како волим кад неко напише оно што ја мислим и уштеди ми време ;)
 
crow:
vidish, sreco
taj vechiti student se ispiso 00 posle 2 godine studija, bez obnove,
jer nije imo da plati shkolarinu

je radio do 2003 kad se kao zaposlen upisao na jednom drugom fakultetu

ta generacija 98 je iznela 5. oktobar

a ovi danas jedino shto rade je da tove Mitrovica i Popovica
i jedino im je bitno da su u toku, shta je jedna krava iz granda rekla drugoj...

чекај, занима ме нешто,

колико ја знам, велике школарине су почеле 2001 (када сам ја уписао факс)...
до тада, нису биле страшне, плус што сумњам да симорао да их плаћаш уколико сидавао годину за годином
 

Back
Top