Silent Hill

Koji vam je deo najstrasniji

  • Silent hill 1

  • Silent hill 2

  • Silent hill 3

  • Silent hill 4


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

robespjer

Zainteresovan član
Poruka
369
Verujem da je vec bila ovakva tema, ali prosto ne mogu da odolim ;)

Skoro sam odigrao prvi deo, i mogu reci da sam i nakon dve nedelje i dalje u oblacima koliko sam se odusevio igricom. Grafika jeste malo arhaicna, ali prica, muzika i sam dozivljaj su na najvisem nivou. Zagonetke su naravno posebna prica u svakom Silent Hill-u, ali cini mi se da nadaleko cuveni klavir i zodijak predstavljaju najvece glavolomke koje se mogu naci u bilo kom delu (zadnji nisam igrao). Doduse, meni je klavir bio bas lak, jer u njemu prakticno i nema mozganja, dok je zodijak genijalan bas zbog toga sto iza sebe krije jako jednostavnu logiku, al ipak se ne resava na prvu loptu.

Sto se drugog dela tice, iako je ovo ubedljivo najhvaljeniji deo, mene je stvarno samo smorio. Presao sam ga pre godinu dana i gotovo da se nicega ne secam sem Pyramid Head-a i onih cudovista koja nakon sto ubijes krenu da ti zuje oko kolena. Prvi deo je prvak skoka u dalj za drugi.

Ovih dana sam poceo i sa trecim. Konacno je doslo vreme kada sam i ja unapredio racunar :) Grafika je fenomenalna, muzika ocaravajuca, a sama atmosfera i kolicina straha koje izbijaju me podsecaju na prvi deo.

Cetvrti deo nisam igrao.

Moje pitanja za vas...

Koji vam je deo najstrasniji i ujedno najbolji?
Koja vam je zagonetka ostala u narocitom secanju?
Koji vam je najstrasniji monstrum na kog ste naleteli?
Koja vam je kraljica najdraza?
Na koje ste sve nacine prelazili razlicite delove i koji vam je prvi nacin na koji ste ih presli?

Moji odgovori su :D

1. Prvi deo.
2. Zodijak
3. Psi iz treceg dela
4. Crv, cuvena besmislena prva krljica iz prvog dela, koja se odjednom pojavljuje i ubija samo rasirenih ustiju. Pyramid Head, mada mi je on bio previse laaak.
5. Na ovo me je sramota da odgovorim.
 
Glasao sam za 4. deo , evo zasto - obozavam bolesne igrice i filmove . Prva 3 dela su survival horori , ali 4. deo je cudo ! S' vremena na vreme skoro crno-bela slika , zardjale resetke , ona ( cini mi se ) devojka u hodniku koju vidis kroz spiJunku , portali kojima ides iz jedne prostorije u drugu ... Prva 3 dela sam sa zadovoljstvom presao , odlicni su , ali 4. nisam presao jer je previse bolestan , cak i za moj ukus , ali sam se istim najvise odusevio .
 
Cetvrti deo je pacenicki bolestan...za igru je angazovan tim psihologa...i takodje ne mogu da ga igram jer ja sam ne mogu da podnesem takve bolestine...sutra cu glasati i ostaviti utiske o svim delovima...sad me mrzi kucati toliko...
 
Ovako, ja sam silent hill 2 igrao jos pre da gledam film, film sam odgledao pre neki dan. Presao sam 2 deo, potom uzeo treci, poceo da ga igram ali me malo smorilo, verovatno zbog kamere i atmosfere, igrica je izgubila na toj horor igrivosti, non stop izlaze velika cudovista, brzo se naviknes na sve to. Cetvrti deo mi se svidja sto se tice atmosfere, pogotovo pocetak, malo kasnije po ona dvorista i to..nije nesto narocito. 2 deo je ostavio po meni najjachi utisak, prvo sto se tiche priche, a i zbog toga jer nikad ne znas sta ce da izadje...dok u ovim delovima je vec sve to odigrano u prvom, i sve mi je nekako razbacano, ne znam zasto. Opet, opet i opet, sve je to stvar ukusa, ali ako mene pitate, redosled je sledeci: 2,4,3 ;)
 
Nisam je igrao mnogo, ako se dobro secam..hm, preko one shine za voza, pa po onim napustenim prodavnicama...pre nove godine sam igrao stvarno se ne secam. Ali gde je prica tom delu ? Malo mi je nelogicno. Ne svidja mi se jer jos na pocetku izlaze one velika cudovista, i lako se ubijaju...jel se cela igra odvija u takvoj atmosferi ? Mislim na takvim mestima ?

p.s. jel si nabavio Obscure 2 ?
 
To u zabavnom parku na pocetku igre je ono sto Heather (protagonistkinja) sanja i tada se budi u napustenom soping centru u kojem vladaju cudovista, a to NIJE u Silent Hillu. U Silent Hill se stize na sredini igre. Ako je ne odigras do kraja, nemas pojma sta si propustio.
Grafika je neverovatna, za klasu bolja od dvojke, ali sa mnogo vise detalja.

Sto se tice Obscura II, polako ga nabavljam...bice za koji dan...
 
Ja sam vec stavio da mi se skida cetvorka :) Valjda cu naci vremena da je odigram.

Trenutno sam na trojci, i stvarno ne mogu da se slozim sa onim kako je igrica monotona, tacnije kako se nakon pola sata naviknes na sva ona silna cudovista. Mozda sam ja previse osetljiv, ali meni ona igra nabija neverovatnu tenziju i cini mi se da je po kolicini straha jednaka prvom delu.

Inace na nezvanicnom forumu Silent Hill-a, prvi i treci deo se predstavljaju kao najstrasniji, a pritom je drugi deo ubedljivo najpopularniji. Cetvorka je nekako skrajnuta, pa je zato nisam zeleo u svojoj kolekciji.
 
Videces kad ti dodje dzinovski crv, ako igras na hardu bice ti ubistvo da ga predjes...ima jako zeznutih delova u igri...recimo kada si u podzemnoj zeleznici, pa kad pored same pruge vidis vrata, ali kad dodjes do njih cuje se voz...imas nekoliko sekundi da se popnes i izbegnes smrt...a pri tome ti odmagaju demonski kerovi...
 
Ma presao sam to. Nisam imao problema sa vratima, cak sam nekako mislio da tu i ne moze da se izgine.

Meni si ludi oni zvuci koji odjednom probiju zvucnjake, kao na primer kada stanes pored pokvarenog telefona a zatim se cuje njegova zvonjava, ili ides krvavim hodnikom, tisina svud oko tebe, i onda odjednom krici i zapomaganje na sve strane.

E da, sto se gigantstkog crva tice, stvarno je veoma veoma laka kraljica. Cak sam negde procitao da je jedna od najlaksih kraljica ikada. Licno nisam neki ekspert za igre, i uvek bar neki zivot izginem na kraljicama, ali nju sam presao prakticno sa motkom :)

Doduse, igram na normal.
 
a prvi deo jel ima ok grafiku ? Kamera je ista ? Prica nije izostavljena ? :D Obicno izostavim stare naslove, odigram ih mnogo mnogo posle, pa ako ga vredi igrati, da nabavim i odigram prvo njega, a posle se vratim i odigram 3 i 4 ;)
 
Rekao sam da su 1 i 3 povezani...

@BigMazi
Pogledaj screenove na netu, grafika nije nesto posebno, ali je na nekom zadovoljavajucem nivou. Nije grafika ono sto cini igru. Prica, lokacije, sam gameplay su odlicni...
 
To u zabavnom parku na pocetku igre je ono sto Heather (protagonistkinja) sanja i tada se budi u napustenom soping centru u kojem vladaju cudovista, a to NIJE u Silent Hillu. U Silent Hill se stize na sredini igre. Ako je ne odigras do kraja, nemas pojma sta si propustio.
Grafika je neverovatna, za klasu bolja od dvojke, ali sa mnogo vise detalja.

Sto se tice Obscura II, polako ga nabavljam...bice za koji dan...



Zavrsio sam SH3....borio sam se protiv "BOGA"....nije bash i neshto jak....kada imash unlimited sub-machine gun :lol::lol::lol:
 

Back
Top