Jedna_pesma_u_ove_teske_dane

radikalac_36

Početnik
Poruka
6
Ovde je jedna pesma koju sam licno komponovao pre neki dan s obzirom na celokupnu situaciju koja vlada u Srbiji i koja za nas Srbe nije bas nesto dobra. Jeste dugacka ali je i veoma emotivna.

Pesma Srpskog ponosa

UVOD:

U ovoj pesmi važno nije koji heroj se u kom stihu krije, već je važno koliko ih je dala otadžbina naša slavna. Ako neki od heroja u pesmi nije to ne znači da mu vredno nije ime. Prevarili bi se oni koji misle da u Istri Srba nije. Ovu pesmu pišem u ime historije naše slavne od Kosovskog boja do Devedesete ne tako davne. A i posle koji redak će da se nađe da otpevamo slavne graničare od Krajine do Srema pa sve do Srpske i Sarajeva. U osvit trećeg Kosovskog boja mi čekamo komandu da pošalju nam je oni šta na nju pravo imadu. Kroz vekove sloge nam fališe ali sada Srbin treba i ustaće. Da se brane znamenitosti nam slavne od Morave i Drine pa sve do plavog nam mora šta na Italiju gleda kao da ljutog neprijatelja vidi preko Zadra i Prela. Sve izdajnike treba proklinjati, a poštenim borcima ime pominjati. Do sad cepahu nas koliko su sneli kao da Crveni krst u nama su videli. Ali mi nismo i ne smemo da budemo kolevka izbeglica i izdajica te cigana i šiptara, obrezanih i obojenih. Mi ne treba da budemo ni pravi rasonalisti ali treba da budemo u duši svi čisti. Ko Srpskog je roda a ne poštivao pravila Srpske civilizacije, ne krstaše se sa tri prsta, nek mu bude ukinuto pravo da se Srbinom zove. Pedere i lezbejke takođe treba isterati jer mi smo narod normalni koji neće da dopusti ove vidove bolesti. Čuje se pesma iz daljine koja priziva bolje dane i da se napokon u stroj opet stane:

Gde si bio Arkane tu je bilo klanje, zbog toga mi ti davamo priznanje.
Gde si bio tu dušmanina bilo nije, pa ti sada Srpstvo uzviće ime.

Oj Momčilo Srpski sine kad ćemo ponovo do Krajine, da oslobodimo Srebrenicu Srpsku lepoticu, pa pođemo do Gospića i Srpskog Vojnića.

Oj Hercegići gde ćete vi sada doš'o Dušan i njegova garda.

Skinućemo tebe Jelačić bane da osvetimo Srpske slavne velikane.

Oj Pašiću Srpski sine kad ćemo opet da idemo do Drine.

Ćića Dražo Ravnogorski sine, Srbi ti još uvek pamte ime.

Oj Martiću dođi nam ovih dana da bude manje Muslimana.

Karadžičeva slova ne znam još, al' zato nisam borac loš.

Ovaj put idemo do kraja Virovitice, Karlovca i Karlobaga.

Od Pule pa do Šabca ima nas mnogo nas Pravoslavca.

Ja sam Srbin plava krv mi venama teče, meni je Srpstvo i od života preće.

Da imam života dva, oba bi živeo sa tobom Srbijo u srcu ja.

Majevico ti pamtiš tri tića Mirka, Branka i Bilića.

Rat u genima je nama, ratovaćemo do sudnjega dana.

Još se sećam šta anamet kaže, Srbine bori se za otačbinu još jače.

Oj Odžače nevini dečaće u tebi gore Pravoslavne sveće.

Krenimo braćo u novi rat sada da maknemo balije sa čitava Balkana.

K'o da sam se drugi put rodio kad sam tebe majko Srbijo zavoleo.

Tri prsta u mom srcu i četiri slova u duši pred nama čitava planeta se ruši.

Rasonalisti braćo udružimo se sada samo sloga spasaće nas od ovoga jada.

Rasonalisti i Radikalci prošle dane zaboravimo došlo vreme, došlo vreme da se udružimo.

Biće manje, biće manje izdajica, kada sloga, kada sloga stade ispred razmerica.

Kokarda, šajkača i puška meni strane nisu u novome boju spasenje potražili mi smo.

Molim te prota blagoslovi i mene jer i ja sam brate pravoslavne vere.
Znam da molim Oče Naš i Simbol vere, ja ću da počnem pa ti brate nastavi iza mene.

Sveti Sava povedi i mene i ja hoću da se borim za tebe.

Oj Dinaro goro naša slavna, Srbi te pominju mnogo ovih dana.

Pitali smo Delije dal' će nam pomoć' one kazale da će zbog Srbije na Koridor Doć'.

Ko to kaže u Puli Krajišnika nema tom je majka načisto slepa.

Od Tokija do Milvokija biće graničari naši, naše međe tada niko neće moći maći.

Bože pravde nedaj da nas više dele, vreme je i da se oni malo sele.

Sa Kosova mi nemamo kamo, kud ćemo ako nas isteraju od tamo.

Teraćemo i mi njih jednog dana u to veruje i naša garda slavna.

Moja seja božur u kosi nosi i njime se veoma ponosi, zna i da se pravilno prekrsti iako su joj mali prsti.

Majka mi odenula karteniju i opanke pa hoće da zaigra broji već korak peti, kad se u taj čas seti da joj je sin u četi.

Majko moja ti suze ne roni, vratiću se i ja jednog dana kao što su se i oni.

Ja na konju jašim u daljini Kraljeviću Marku i njegovu Šarcu mašim.

Crnogorci braćo, nemojmo da se svađamo sada kad nam i Kosovo pada, ta braća smo, nismo na suprotnoj strani, nas braću kroz historiju neko uvek hoće da posvadi.

Na obe strane zid je plaća, plaću majke plaću i braća, jer na drugoj strani naši najmilji su ostali jer među su povukli oni šta za osećanja nisu znali.

Za bolje dane se bore oni što veruju u tri prsta i časnog krsta i veru Pravoslavnu, koji se mole pred oltarom Svetom Savi da spase nas i nađe celom Srpstvu spas.

Uz Krsnu slavu, Vidovdan, Đurđevdan slavićemo još jedan dan to će biti Velikoj Srbiji rođendan.

Još se sećam one pesme stare koju smo pevali u poratne dane: „Srbine brate podigni glavu neboj se nikog ti si u pravu“.

Ne može više da se za herojima žali koji su za otačbinu pali, mi smo ovde da bismo njih u srcu nosili i poradi njih se ponovo borili.

Sa Kosova čuje se pesma: „Nedaj se Srbijo naša slavna, sada treba svak' Srbin hrabar biti i u novi boj krenuti“.

Za kraj nek' se zna da sam dobrovoljac i ja, Arkan mi je idol i snaga, što ga je Bijeljina sazdala i nije se predala, njega u duši i srcu nosim, u ime njega se i borim i njime se svetom ponosim.


Ljudi komentarisite, sta mislite o ovoj pesmi. CCCC
 
Koji kralj svaka cast ,ne znam koji deo pesme je bolji sunce ti hebem :lol: :lol: :lol: trebao bi poslati Baji M. Knindzi ili Nedju Kosticu i zvukovima Zmijanja da napisu dostojnu muzicku podlogu jer je greota da takav hit ostane nedovrsen i nearanziran VRH BRATE ko da ga je Matija Beckovic na tripu pravio :mrgreen: :mrgreen:
 
Moja seja božur u kosi nosi i njime se veoma ponosi, zna i da se pravilno prekrsti iako su joj mali prsti.

Majka mi odenula karteniju i opanke pa hoće da zaigra broji već korak peti, kad se u taj čas seti da joj je sin u četi.

Majko moja ti suze ne roni, vratiću se i ja jednog dana kao što su se i oni.

Ja na konju jašim u daljini Kraljeviću Marku i njegovu Šarcu mašim.

Smrc ovo je vec tako dirljivo da sam pustio suzu iz dubine moje srbske duse :cry: pogotovo ovo sa malim prstima ,kupacice moja napravicemo cudo !! :-D
 
Ima jos stihova koje sam napisao ali mi se nisu bas dopali za ovu pesmu. Mozda cu da ih napisem u nekoj drugoj. Inace dok slusam profesorku Hrvatskog mi dodje neke veoma jaka inspiracija da pisem ovo (pod casom). Kad bi znali svi koji su samnom drugovali, sta sam im sve precutio (mislim jer zivim u Puli). "Znam da postoji odluka s nebom k'o tebe kamenom ti njega hlebom...Al' ne moze tako, al ne moze tako".
 
Aoj srbi preko Drine sjashite mi vi s grbine(ledja prm.autora)
jer kad srbe vi branite tako i nas ledja bas zabole jako
A Arkana sto volite vrlo do balchaka vam sateram u grlo!
nego knjigu u shake moj sine da evropa zbog vas nebrine.
Jer s tri miga reparirana nova napadamo ko Zalosni Sova!

Reci jel nas zahebavash ili sta? Nemoguce da si ozbiljan dechko?
 
Nik radikalac_36

S prvim postom na veoma transparentan način uveseljava "demokrate".

Mogao bih glavu na panj da stavim, da je tip neki od tih istih "demokrata", s jasnom namerom da krezavu, pijanu, nepismenu Srbiju prikaže na način kako to vole uvaženi bivši DOS-ovci.

Pazi kad već u sledećem momentu mogu da otvorim novi nik "Demokratija_36" i da se potrudim da budem gluplji nego što jesam i da izblamiram ceo korpus "demokratske forumske inteligencije".
 
Lacibg:
Nik radikalac_36
Mogao bih glavu na panj da stavim, da je tip neki od tih istih "demokrata", s jasnom namerom da krezavu, pijanu, nepismenu Srbiju prikaže na način kako to vole uvaženi bivši DOS-ovci.

A ja bih mogao da stavim glavu na panj da si ti neki luckasti demokrata, sa sve Jerry Roperom, Eremitom, Salvantisom, Strelom i raznim likovima koji mogu da budu samo anti reklama onoga iza cega stoje. ;-)
 
Borislav Zorić-Ličanin

"Pevam Titu, Pevam Draži/ Pevam onom ko mi traži "

Ideju da izda kasetu posvećenu lideru radikala Vojislavu Šešelju dobio je na mitingu Srpske radikalne stranke u Beogradu.
- Svirao sam i pevao za radikale u jednom klubu u Pariskoj ulici. Bili su tu Dragan Todorović, Vjerica Radeta, Aleksandar Vučić... Tako je nastala kaseta "Oj, Šešelju, spasitelju", koja je prodana u 5.000 primeraka, uglavnom simpatizerima radikala

Ima neko kasetu?
 
Ja nemam al bih voleo da imam.

Seca li se neko one pesme

"Heeeeeeeeeeeeej stranka srpskih radikala,
heeeeeeeeeeeeej srpska ponos srpska slava,
za danas za juce za bolje sutraaaa"

Mnogo dobra pesma u nekom rege guslarskom fazonu sa interesantnim spotom Seselja na vrhuncu svoje stomacne karijere :mrgreen:
 

Back
Top