POJAS za ili protiv

Da li vezujes pojas

  • Da, zbog svoje bezbednosti

    glasova: 31 70,5%
  • Da, da ne bi platio kaznu

    glasova: 6 13,6%
  • Ne, mislim da mi ne treba

    glasova: 3 6,8%
  • Ne, prihvatam rizik

    glasova: 4 9,1%

  • Ukupno glasova
    44
  • Anketa je zatvorena .

Nedostizni

Zainteresovan član
Poruka
270
Clanak iz dansnjeg Kurira:

POGINUO INSTRUKTOR CRVENOG SIGNALA


KIKINDA - Jovan Starčević (55) iz Kikinde, instruktor kikindskog "Crvenog signala", poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče po podne na delu puta između Ruskog Sela i Nove Crnje.

Do tragedije je došlo kada se "fijat punto" zrenjaninskih registarskih oznaka, pretičući kamion, direktno sudario s "jugom" koji se kretao iz pravca Nove Crnje. Vozilom "Crvenog signala" upravljala je kandidatkinja Maja Savin iz Srpske Crnje. Od siline udara, Starčević je ostao na licu mesta mrtav. Nikola Tanić (65), vozač "fijat punta" iz Vojvode Stepe, zadobio je teške telesne povrede i hitno je prebačen u novosadski Klinički centar. Maja Savin slomila je nos, a povredu su joj sanirali lekari kikindske bolnice.
 
I ja se uvek vezujem iz navike, valjda. Kad nemam pojas kao da sam go. Suvozace takodje "vezujem" ali ne i one na zadnjem sedistu. Na kraju, nikad ne znas sta se moze dogoditi. Moj poznanik je autom sleteo sa puta u jarak I pored male brzine je do pola izleteo kroz sofersajbnu.
 
Kad_LupimLupim:
:|
A za suvozacha pojas nije obavezan?

Verovatno jeste, ali su sanse male da ako pandur zaustavi vozaca zbog necega da ce dati suvozacu kaznu.

Pored toga, trebao sam napomenuti da i u Mustangu i u F-150 uvek se glasno cuje jedna lampica kad vozac ne veze pojas. To je jos jedan od razloga zasto ga vezem.
 
Lepo od Forda :)

Ovde ako te pandruacija zaustavi s namerom da uzme pare, trazice sve nachine. Tako da to sto si suvozach ti nista ne znachi, za pandura si ti lova :P

@Banshee
I nazad :|
A sta ako nazad nema pojaseva, sto je i dalje dosta rasprostranjena pojava u nas?
 
Tamo treba da bude jos jedna stavka za glasanje koja bi glasila :
Ne, da bi platio kaznu. :lol:;)

Kada sam za volanom skoro nikad, jos me nisu zaustavili i naplatili kaznu zato sto se nisam vezao a da to bude razlog za zaustavljanje. Uvek je u pitanju neki prekrsaj tj. brzina, pa se izvlacim sa placanjem kazne za pojas ;)
Kada sam suvozac obicno se vezujem i kada putujem negde van grada desi se da se vezem.
 
Хех ајмо редом... прво у анкети нема опција да се везујем из навике... заиста немам никакав повод ни да се вежем ни да се не вежем... везујем се искључиво из навике... иронија је у томе да су скоро све казне које сам платио биле за невезан појас иако нисам прешао ни 5км без везаног појаса откако возим... али рецимо када сам на сувозачевом месту уопште немам навику да се вежем... вежем се ако ме неко подстети али сам се никада до сада нисам сетио...

@Marauder

Ако ти се не везује појас, а нервира те пиштање, провуци појас иза седишта па га утакни и проблем решен ;)
 
U gradu nikad, mali grad, kratke relacije do 1km, uvek guzva tako da nema sanse da mogu da vozim preko 30-40, a ni ostali, znam svakog saobracajca, tako da ne moram ni zbog njih, a bilo gde da krenem, obavezno vezem pojas, bilo da vozim ili da neko drugi vozi. Ako sedim nazad, nikad se ne vezem.
 
@Maurauder - nisi jos naisao na onog sakojim mozes da se pogadjas... ili nisi odrsastao u Srbiji. Veruj mi, svaki jedan voli da se dogovori. Uslov je samo da izadjes iz auta i razgovaras sa njim izvan vidokruga kamere (varijanta stranih policajaca). Kamera je ispred i iza.

Inace pojas vezujem redovno... bez njega kao da vozim sa otvorenim vratima. Navika. Ali korisna.
 
Marauder:
Verovatno jeste, ali su sanse male da ako pandur zaustavi vozaca zbog necega da ce dati suvozacu kaznu.

Pored toga, trebao sam napomenuti da i u Mustangu i u F-150 uvek se glasno cuje jedna lampica kad vozac ne veze pojas. To je jos jedan od razloga zasto ga vezem.
To se cuje u manje-vise svim kolima ;) a u nekim aako detektuje da ima suvozac onda i za njega pisti. . .
Pojas uvek vezem gde god mogu. . . Bolje da utrosim koji sekund vezujuci se nego da me posle struzu sa vozila u kome sam. . .
 
O znacaju pojaseva, mislim da ne treba ni diskutovati. Oni koji su imali srece da ne dozive udes, pa cak i pri malim brzinama od 40-50 km/h, ne mogu da shvate kolika je sila inercije koja izbacuje iz sedista. Na volan, sofersajbnu ...
Primer 1.
Doziveo sam, davne 79., direktan sudar u gradu pri brzini ne vecoj od 40. Volan sam iskrivio do table, zube sam polomio u isti, bolovi u rukama, glavi i ledjima su bili nesnosni mesec dana. 22 god. u punoj sportskoj formi. Kako bih danas, ovako mator i tezak, grudima uleteo u volan. Iste godine sam kupio automobil sa automatskim pojasevima i poceo redovno da ih koristim, iako nije bilo zakonske obaveze. Vezivao sam se, i trpeo podsmehe okoline?!
Primer 2.
Prosle godine se supruga, izgubivsi kontrolu nad automobilom, zakucala u betonski stub. Brzina 50-60 km/h, u gradu. Steta sto nemam fotografiji, da vidite kako izgleda Mazda 626 posle toga (strasno). Normalno, bila je vezana i prosla je sa blagim bolom u grudima i skocnom zglobu, par dana.
Primer 3.
Proslog vikenda grad se uznemirio zbog saobracajke u kojoj je povredjeno petoro dece. Maturanti. Trojica tesko. Vozac- lomovi obe noge, nagnjecena pluca, jetra, odstranjeno metar creva. Suvozac- povrede glave, lica, lom vilice. Momak iz sredine, pozadi- povrede glave, lica, lom vilice, ruka...Ostalo dvoje- kontuzije. Ni tada nije bila prevelika brzina. 60-70 i udarac u zaustavljen auto.
Posle ovih primera, ocigledno je da insistiram na koriscenju pojaseva na svim relacijama. Sa dobrim razlogom. Retko vozim nekoga pozadi, ali ce se i oni vezivati.
 
Slazem se sa tobom u nekim slucajevima pojas mnogo pomaze (sve zavisi od udarca) a u nekim zna i te kako da zasmeta. Ja sam imao cetiri udesa (zbog jednog sam sekao auto na pola) i ni jednom nisam bio vezan i bez posledica tj. povreda. Naravno ja sam za vezivanje, meni licno smeta i ne osecam se opusteno. Kako godine prolaze sve vise obracam paznju na bezbednost i to mi je prva stavka kada kupujem auto tako da ce verovatno i vezivanje pojasa doci na red, ne zbog sebe (kada sam za volanom 100% sam siguran u sebe i mogucnosti svog automobila) nego zbog drugih.
 
UltraZvuk:
@Maurauder - nisi jos naisao na onog sakojim mozes da se pogadjas... ili nisi odrsastao u Srbiji. Veruj mi, svaki jedan voli da se dogovori. Uslov je samo da izadjes iz auta i razgovaras sa njim izvan vidokruga kamere (varijanta stranih policajaca). Kamera je ispred i iza.

Samo probaj da izadjes iz kola i odmah ce da izvadi pistolj i da ti kaze da se vracas u kola.

Kad te zaustavi moras da stanes, ugasis auto, otvoris prozor i drzis obe ruke na volanu.
 
Marauder:
Samo probaj da izadjes iz kola i odmah ce da izvadi pistolj i da ti kaze da se vracas u kola.

Kad te zaustavi moras da stanes, ugasis auto, otvoris prozor i drzis obe ruke na volanu.
јбт то баш као на филмовима :lol: ти Амери су толико усрани да се боје траве која лелуја на ветру :|

@nvlajic

Пример 4: Четворица се испревртали са Мерцедесом Ц возач погинуо (био везан), сувозач преживео (искочио из аута - није био везан).

Оно што хоћу да кажем... НАЖАЛОСТ није све тако црно-бело... али је чињеница да се чешће дешавају чеони судари тј судари без превртања па је зато појас прописан као обавезан. ;)
 

Back
Top