POJAS za ili protiv

Pogledaj rezultate ankete: Da li vezujes pojas

Glasova
44. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Da, zbog svoje bezbednosti

31 70,45%
  • Da, da ne bi platio kaznu

6 13,64%
  • Ne, mislim da mi ne treba

3 6,82%
  • Ne, prihvatam rizik

4 9,09%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 72

Tema: POJAS za ili protiv

Zainteresovan član Nedostizni (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Exclamation POJAS za ili protiv

Clanak iz dansnjeg Kurira:

POGINUO INSTRUKTOR CRVENOG SIGNALA

KIKINDA - Jovan Starčević (55) iz Kikinde, instruktor kikindskog "Crvenog signala", poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče po podne na delu puta između Ruskog Sela i Nove Crnje.

Do tragedije je došlo kada se "fijat punto" zrenjaninskih registarskih oznaka, pretičući kamion, direktno sudario s "jugom" koji se kretao iz pravca Nove Crnje. Vozilom "Crvenog signala" upravljala je kandidatkinja Maja Savin iz Srpske Crnje. Od siline udara, Starčević je ostao na licu mesta mrtav. Nikola Tanić (65), vozač "fijat punta" iz Vojvode Stepe, zadobio je teške telesne povrede i hitno je prebačen u novosadski Klinički centar. Maja Savin slomila je nos, a povredu su joj sanirali lekari kikindske bolnice.

Zaslužan član Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Podrazumevano Re: POJAS za ili protiv

Ovde verovatno fali info da instruktor nije imao vezan pojas?
    Realno...

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Vezem pojas jedino kad sam vozac, nekako ostala navika kad sam polozio. To radim samo zbog zakona.

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

:|
    A za suvozacha pojas nije obavezan?
    Realno...

Starosedelac Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    304

uvek se vezujem,bez obzira da li sam vozac,suvozac ili samo sedim nazad.
    navika iz detinjstva
    you make me sick because i adore you so

Elita King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

I ja se uvek vezujem iz navike, valjda. Kad nemam pojas kao da sam go. Suvozace takodje "vezujem" ali ne i one na zadnjem sedistu. Na kraju, nikad ne znas sta se moze dogoditi. Moj poznanik je autom sleteo sa puta u jarak I pored male brzine je do pola izleteo kroz sofersajbnu.

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio Kad_LupimLupim
    :|
    A za suvozacha pojas nije obavezan?
    Verovatno jeste, ali su sanse male da ako pandur zaustavi vozaca zbog necega da ce dati suvozacu kaznu.

Pored toga, trebao sam napomenuti da i u Mustangu i u F-150 uvek se glasno cuje jedna lampica kad vozac ne veze pojas. To je jos jedan od razloga zasto ga vezem.

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Lepo od Forda

Ovde ako te pandruacija zaustavi s namerom da uzme pare, trazice sve nachine. Tako da to sto si suvozach ti nista ne znachi, za pandura si ti lova

@Banshee
    I nazad :|
    A sta ako nazad nema pojaseva, sto je i dalje dosta rasprostranjena pojava u nas?
    Realno...

Starosedelac Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    304

pa mi u oba automobila imamo pojas nazad tako da sam ja navikla.
    i kada se ne vezem,osecam se...ne znam,ko kad izadjes iz kuce bez sata ili prstena ili tako nesto
    you make me sick because i adore you so

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Tacno znam nasta mislis... jbga navika. Al' dobro, glavu cuva (:
    Realno...

Aktivan član brera (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Tamo treba da bude jos jedna stavka za glasanje koja bi glasila :
    Ne, da bi platio kaznu.

Kada sam za volanom skoro nikad, jos me nisu zaustavili i naplatili kaznu zato sto se nisam vezao a da to bude razlog za zaustavljanje. Uvek je u pitanju neki prekrsaj tj. brzina, pa se izvlacim sa placanjem kazne za pojas
    Kada sam suvozac obicno se vezujem i kada putujem negde van grada desi se da se vezem.

Buduća legenda Garwor (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Uvek vezujem pojas, cak i za voznju od par minuta.

Ističe se gt500 (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Vezem se ponekad, pogotovu kad idem niz kosutnjak....

Zaslužan član Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    208

[font=Verdana]Хех ајмо редом... прво у анкети нема опција да се везујем из навике... заиста немам никакав повод ни да се вежем ни да се не вежем... везујем се искључиво из навике... иронија је у томе да су скоро све казне које сам платио биле за невезан појас иако нисам прешао ни 5км без везаног појаса откако возим... али рецимо када сам на сувозачевом месту уопште немам навику да се вежем... вежем се ако ме неко подстети али сам се никада до сада нисам сетио...

@Marauder

Ако ти се не везује појас, а нервира те пиштање, провуци појас иза седишта па га утакни и проблем решен
    [/font]

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Meni je najvise zbog zakona jer mi se ne placaju kazne.

Mada znam ljude koji su se izvukli iz kazne za brzu voznju samo zato sto nisu vezali pojas. Na zalost, ja nisam jedan od njih.

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Ovde kod nas, ko sto Brera vec objasni, stalno rade
    Realno...

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Razlika je samo sto u Americi nema nagodbe sa pandurima. Sedi, cuti i odgovaraj na njegova pitanja i dobices ono sta on odluci.

Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Ma samo nisu izdresirani, veruj mi
    Realno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

U gradu nikad, mali grad, kratke relacije do 1km, uvek guzva tako da nema sanse da mogu da vozim preko 30-40, a ni ostali, znam svakog saobracajca, tako da ne moram ni zbog njih, a bilo gde da krenem, obavezno vezem pojas, bilo da vozim ili da neko drugi vozi. Ako sedim nazad, nikad se ne vezem.

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

@Maurauder - nisi jos naisao na onog sakojim mozes da se pogadjas... ili nisi odrsastao u Srbiji. Veruj mi, svaki jedan voli da se dogovori. Uslov je samo da izadjes iz auta i razgovaras sa njim izvan vidokruga kamere (varijanta stranih policajaca). Kamera je ispred i iza.

Inace pojas vezujem redovno... bez njega kao da vozim sa otvorenim vratima. Navika. Ali korisna.

Buduća legenda
    Učlanjen
    05.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    195

Citat Original postavio Marauder
    Verovatno jeste, ali su sanse male da ako pandur zaustavi vozaca zbog necega da ce dati suvozacu kaznu.

Pored toga, trebao sam napomenuti da i u Mustangu i u F-150 uvek se glasno cuje jedna lampica kad vozac ne veze pojas. To je jos jedan od razloga zasto ga vezem.
    To se cuje u manje-vise svim kolima a u nekim aako detektuje da ima suvozac onda i za njega pisti. . .
    Pojas uvek vezem gde god mogu. . . Bolje da utrosim koji sekund vezujuci se nego da me posle struzu sa vozila u kome sam. . .

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

O znacaju pojaseva, mislim da ne treba ni diskutovati. Oni koji su imali srece da ne dozive udes, pa cak i pri malim brzinama od 40-50 km/h, ne mogu da shvate kolika je sila inercije koja izbacuje iz sedista. Na volan, sofersajbnu ...
    Primer 1.
    Doziveo sam, davne 79., direktan sudar u gradu pri brzini ne vecoj od 40. Volan sam iskrivio do table, zube sam polomio u isti, bolovi u rukama, glavi i ledjima su bili nesnosni mesec dana. 22 god. u punoj sportskoj formi. Kako bih danas, ovako mator i tezak, grudima uleteo u volan. Iste godine sam kupio automobil sa automatskim pojasevima i poceo redovno da ih koristim, iako nije bilo zakonske obaveze. Vezivao sam se, i trpeo podsmehe okoline?!
    Primer 2.
    Prosle godine se supruga, izgubivsi kontrolu nad automobilom, zakucala u betonski stub. Brzina 50-60 km/h, u gradu. Steta sto nemam fotografiji, da vidite kako izgleda Mazda 626 posle toga (strasno). Normalno, bila je vezana i prosla je sa blagim bolom u grudima i skocnom zglobu, par dana.
    Primer 3.
    Proslog vikenda grad se uznemirio zbog saobracajke u kojoj je povredjeno petoro dece. Maturanti. Trojica tesko. Vozac- lomovi obe noge, nagnjecena pluca, jetra, odstranjeno metar creva. Suvozac- povrede glave, lica, lom vilice. Momak iz sredine, pozadi- povrede glave, lica, lom vilice, ruka...Ostalo dvoje- kontuzije. Ni tada nije bila prevelika brzina. 60-70 i udarac u zaustavljen auto.
    Posle ovih primera, ocigledno je da insistiram na koriscenju pojaseva na svim relacijama. Sa dobrim razlogom. Retko vozim nekoga pozadi, ali ce se i oni vezivati.
    KESH

Aktivan član brera (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Slazem se sa tobom u nekim slucajevima pojas mnogo pomaze (sve zavisi od udarca) a u nekim zna i te kako da zasmeta. Ja sam imao cetiri udesa (zbog jednog sam sekao auto na pola) i ni jednom nisam bio vezan i bez posledica tj. povreda. Naravno ja sam za vezivanje, meni licno smeta i ne osecam se opusteno. Kako godine prolaze sve vise obracam paznju na bezbednost i to mi je prva stavka kada kupujem auto tako da ce verovatno i vezivanje pojasa doci na red, ne zbog sebe (kada sam za volanom 100% sam siguran u sebe i mogucnosti svog automobila) nego zbog drugih.

Zaslužan član
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio UltraZvuk
    @Maurauder - nisi jos naisao na onog sakojim mozes da se pogadjas... ili nisi odrsastao u Srbiji. Veruj mi, svaki jedan voli da se dogovori. Uslov je samo da izadjes iz auta i razgovaras sa njim izvan vidokruga kamere (varijanta stranih policajaca). Kamera je ispred i iza.
    Samo probaj da izadjes iz kola i odmah ce da izvadi pistolj i da ti kaze da se vracas u kola.

Kad te zaustavi moras da stanes, ugasis auto, otvoris prozor i drzis obe ruke na volanu.

Zaslužan član Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    208

Citat Original postavio Marauder
    Samo probaj da izadjes iz kola i odmah ce da izvadi pistolj i da ti kaze da se vracas u kola.

Kad te zaustavi moras da stanes, ugasis auto, otvoris prozor i drzis obe ruke na volanu.
    [font=Verdana]јбт то баш као на филмовима ти Амери су толико усрани да се боје траве која лелуја на ветру :|

@nvlajic

Пример 4: Четворица се испревртали са Мерцедесом Ц возач погинуо (био везан), сувозач преживео (искочио из аута - није био везан).

Оно што хоћу да кажем... НАЖАЛОСТ није све тако црно-бело... али је чињеница да се чешће дешавају чеони судари тј судари без превртања па је зато појас прописан као обавезан.
    [/font]

Slične teme

1. alpinisticki pojas
    Autor mute u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.12.2008., 09:55
  2. pojas gaze
    Autor banegad u forumu Kultne teme
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.07.2006., 22:24

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu