Hmmm problemi windowsa,ili neta ili cega vec?

jogurtoholich

Početnik
Poruka
2
Hmmm pri pokusaju reinstaliranja windowsa set up javlja da nisu instalirani nikakvi disk drajvovi na kompu :shock: (a koji naravno jesu)
:?:
Inace sistem radi skroz normalno sem sledecego sto me je i nagnalo na pokusaj reinstalacije:
Desava se (poprilicno cesto i bez ikakvog sablona) da kada sam na internetu (i na dail up-u i na adsl-u,tako da ne verujem da je do modema ili do provajdera) konekcija se zablokira i ne funkcionise,ali veza i dalje traje(cak i posle vadjenja telefonskog kabla iz modema ili splitera,kada kod dail up vratim kabal u komp telefon i dalje susti,tako da mora da je do kompa ne do kabla) posle nekog vremena pukne ali ponovno konektovanje nije moguce jer sistem javlja da je modem vec u upotrebi :evil: ,pa onda naravno restart i opet ispocetka dok ne zablokira opet :roll: .Pri adsl-u se desava veoma cestoPomislih da antivirus mozda blokira,ali kada ga zaustavim opet isto.Ad-aware i spybot nisu nasli nikakve sumnjive treathove.
A ni mrki preteci pogled :evil: upucen drskoj mashini ne pomaze ;)
Tako da :confused:
 
jogurtoholich:
Hmmm pri pokusaju reinstaliranja windowsa set up javlja da nisu instalirani nikakvi disk drajvovi na kompu :shock: (a koji naravno jesu)
Ostalo neću ni da komentarišem , ovo da.
Ovo je klasičan slučaj instalacije windowsa na SATA HDD , sa instalacionog CD-a matične ploče skini drajvere za S-ata na neki flopy (ako imaš flopy drive) na drugi cd ili na neki usb stick. zatim kada krene instalacija windovsa (obavezno stavljati Windows XP-SP2) , odmah posle uvodne slike će ti biti ponuđeno da instaliraš dodatne drajvere , treba da stisneš odgovarajući Funkcijski Taster (obično je to F6) da bi zaustavio instalaciju i prvo instalirao te drajvere sa medija na koji si ga nasnimio . i posle toga se nastavlja instalacija windowsa.
 
snejks:
Ostalo neću ni da komentarišem , ovo da.
Ovo je klasičan slučaj instalacije windowsa na SATA HDD , sa instalacionog CD-a matične ploče skini drajvere za S-ata na neki flopy (ako imaš flopy drive) na drugi cd ili na neki usb stick. zatim kada krene instalacija windovsa (obavezno stavljati Windows XP-SP2) , odmah posle uvodne slike će ti biti ponuđeno da instaliraš dodatne drajvere , treba da stisneš odgovarajući Funkcijski Taster (obično je to F6) da bi zaustavio instalaciju i prvo instalirao te drajvere sa medija na koji si ga nasnimio . i posle toga se nastavlja instalacija windowsa.
Hvala puno na ovome :) ,
ali me je i zanimalo 'ono ostalom tj. da li moze da se sredi bez reinstalacije(a taj problem sa drajverima sam otkrila slucajno :idea:)
jer vec imam Win XP+Sp2(sve radi okej sem tih komplikacija sa netom,i ne znam mozda mi neke comp komponente nisu u redu),ali instalacioni disk je W XP+Sp1 :| ,
Windows mi je inace reinstaliran pre godinu dana ali u servisu,
ali bih sada samostalno :lol: ,
pa ako ne nabavim disk sa win+sp2,(ili samo Wxp bez s. packa)
da li mogu prvo da formatiram postojeci pa instaliram WinXpSp1 i onda instalirati Sp2?
I da li je moguce od W XP+Sp1 diska da se npr. preko NLite napravi novi bootabilan disk sa WxpSp2 sa vec ugradjenim sata drajverima?
Izvinjavam sto komplikujem :oops:
 
Hvala puno na ovome :) ,
ali me je i zanimalo 'ono ostalom tj. da li moze da se sredi bez reinstalacije(a taj problem sa drajverima sam otkrila slucajno :idea:)
jer vec imam Win XP+Sp2(sve radi okej sem tih komplikacija sa netom,i ne znam mozda mi neke comp komponente nisu u redu),ali instalacioni disk je W XP+Sp1 :| ,
Windows mi je inace reinstaliran pre godinu dana ali u servisu,
ali bih sada samostalno :lol: ,
pa ako ne nabavim disk sa win+sp2,(ili samo Wxp bez s. packa)
da li mogu prvo da formatiram postojeci pa instaliram WinXpSp1 i onda instalirati Sp2?
I da li je moguce od W XP+Sp1 diska da se npr. preko NLite napravi novi bootabilan disk sa WxpSp2 sa vec ugradjenim sata drajverima?
Izvinjavam sto komplikujem :oops:

Ne radi ništa jer iz svega napisanog nemaš znanje za to. Problem je verovatno sa modemom i najverovatnije treba nov.
 

Back
Top