Стивен Шук под истрагом сбог секса и мита

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Zamenik šefa UNMIK Stiven Šuk rekao je danas da je unutrašnja kontrola UN (Office of Internal Overside Service UN) počela istragu oko njegovog ponašanja tokom rada na Kosovu.

Šuk je na konferenciji za novinare u Prištini rekao da se ne oseća krivim i da ne namerava da da ostavku.
"Tek sam juče informisan od nekih ljudi koji rade sa mnom da se protiv mene vodi istraga...Niko iz kontrole me nije kontaktirao", dodao je zamenik šefa UNMIK.
Šuk je naveo da govori u "svoje ime, a ne u ime pozicije koju ima na Kosovu". "Prema informacijama koje sam prikupio, protiv mene se vodi istraga oko mog agresivnog ponašanja, neprofesionalnog i bliskog odnosa sa ministrom energetike Ethemom Čekuom i bivšim premijerom Ramušom Haradinajem, da sam imao lične veze sa nekim ženama sa Kosova i nekima koje su ovde u misiji", rekao je Šuk.
Dodao je da se ne oseća krivim ni po jednom navodu.
"Kriv sam jer volim i jer sam posvećem mome poslu, jer sam poštovao ljude sa kojima sam radio, uključujući i Ramuša Haradinaja, i kao premijera, ali i njegovo ponasanje u vreme kada je Haški tribunal podigao optužnicu protiv njega, jer sam podržavao održavanje izbora na Kosovu, jer sam podržavao paket specijalnog izaslanika UN za status Kosova Martija Ahtisarija o nadziranoj nezavisnosti, jer nisam tolerisao ništa što sprečava Kosovo da postane bolje mesto", rekao je Ssuk.
Zamenik šefa UNMIK je dodao da neće "dopustiti da ove ili druge optužbe imaju negativan efekat na proces statusa Kosova" ili na odgovornosti koje ima.
Šuk je naveo da ne može reći ko su oni koji su ga optužili, ali je dodao da je tokom misije na Kosovu "stekao i mnoge neprijatelje".
"Ne znam otkud dolaze optužbe. Ne znam ni kad je istraga počela", naveo je on.
Portparol UNMIK Aleksander Ivanko nije želeo da komentariše Ssukove izjave, ali je rekao da nema informacija da unutrašnja kontrola UN vodi istragu protiv nekog drugog radnika UNMIK-a.

http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=14321
 

Back
Top