Da kopiramo Japan mozda?

sceliano

Aktivan član
Poruka
1.157
Japan.Ostrvo u istocnoj Aziji. Nalazi se izmedju Pacifickog okeana i jap. mora i lezi istocno od Kine, Koreje i Rusije, pruzajuci se od Ohotskog mora na severu do istocnog Kineskog mora na jugu.


populacija:

0-14 13,8%
15-64 65,2%
65- 21%

Procentualni porast populacije -0,088%

Zivotni vek: 82,02 godine - Srbija 72

Japanci : 98,5%
Korejanci : 0,5%
Kinezi : 0,4%
Drugi : 0,6%


Ljudi zarazeni hivom manje od 0,1 posto. Do 2003 bilo je 500 smrtnih slucajeva izazvanih HIVom.

Pismenost 99%. Svako dete preko 15 godina ume da cita i pise.


EKONOMIJA: Saradnja izmedju vlade i industrije, jaka radnicka etika, vrhunska visoka tehnologija. Neverovatna brzina napredovanja do 2. najmocnije tehnoloske ekonomije u svetu posle usa.


Stopa nezaposljenosti 4,1 % -- Srbija 31,6%

ispod crte siromastva 0% -- Srbija 30%

Stopa inflacije 0,2% -- Srbija --- Kolika je zaista nisam siguran da cemo saznati

Budzet 1,411 triliona dolara -- Srbija --11,45 biliona

industrija jedna od vodecih svetskih proizvodjaca motornih vozila, elektronske opreme, celika, brodova hemikalija i textila.

Porast industrije godisnje 3,3%


Proizvedena elektricna energija:996 biliona KWh
Potrosnja:946,3 biliona KWh
izvoz i uvoz:0KWh


Sto nebi mi malo njih kopirali......? Kako neko rece... Da im damo mandat na 8 pa sta bude :) ... Od ovih nasih tsko da cemo nesto dobro izvuci....
 
Pa ko treba da ide u zatvor, neka ide.Vlast Japana bi ukljucivala ekonomski napredak, a to sto SRbi vole da kardu, lazu, varaju i rade na crno je samo srpski problem.U normalnom svetu mora da se radi.Secam se, kad sam doveo jednog prijatelja Nemca u BGD< covek se zacudio kad je video koliko lux automobila ima i da ih voze klinci ili ljudi od 30-35 godina; u Nemackoj nema sanse da klinac vozi Sklasu ili BMW7icu; to tamo kupuju ljudi u kasnim pedesetim godinama, kad steknu imetak.Ovde to vozi ili lopovska bagra ili tatini sinovi, cast izuzecima.
 
GodIsADJ:
Pa ko treba da ide u zatvor, neka ide.Vlast Japana bi ukljucivala ekonomski napredak, a to sto SRbi vole da kardu, lazu, varaju i rade na crno je samo srpski problem.U normalnom svetu mora da se radi.Secam se, kad sam doveo jednog prijatelja Nemca u BGD< covek se zacudio kad je video koliko lux automobila ima i da ih voze klinci ili ljudi od 30-35 godina; u Nemackoj nema sanse da klinac vozi Sklasu ili BMW7icu; to tamo kupuju ljudi u kasnim pedesetim godinama, kad steknu imetak.Ovde to vozi ili lopovska bagra ili tatini sinovi, cast izuzecima.




......kazi mi koji je to posao da moze do 35 da se zaradi za sedmicu da i ja budem castan izuzetak... ne razunajuci politicare naravno..... :evil: nekad se smatralo da oni koji nisu nizasta treba da idu u politiku
 
GodIsADJ:
Pa ko treba da ide u zatvor, neka ide.Vlast Japana bi ukljucivala ekonomski napredak, a to sto SRbi vole da kardu, lazu, varaju i rade na crno je samo srpski problem.U normalnom svetu mora da se radi.Secam se, kad sam doveo jednog prijatelja Nemca u BGD< covek se zacudio kad je video koliko lux automobila ima i da ih voze klinci ili ljudi od 30-35 godina; u Nemackoj nema sanse da klinac vozi Sklasu ili BMW7icu; to tamo kupuju ljudi u kasnim pedesetim godinama, kad steknu imetak.Ovde to vozi ili lopovska bagra ili tatini sinovi, cast izuzecima.

Pa ovi što izdržavaju kaznu ili čekaju na njeno izdržavanje, nisu u zatvoru zato što su brali cveće u parku već zato što su krali i ubijali. Tu smo isti, sad još da analiziramo ostale stavke.
 
sceliano:
Japan.Ostrvo u istocnoj Aziji. Nalazi se izmedju Pacifickog okeana i jap. mora i lezi istocno od Kine, Koreje i Rusije, pruzajuci se od Ohotskog mora na severu do istocnog Kineskog mora na jugu.


populacija:

0-14 13,8%
15-64 65,2%
65- 21%

Procentualni porast populacije -0,088%

Zivotni vek: 82,02 godine - Srbija 72

Japanci : 98,5%
Korejanci : 0,5%
Kinezi : 0,4%
Drugi : 0,6%


Ljudi zarazeni hivom manje od 0,1 posto. Do 2003 bilo je 500 smrtnih slucajeva izazvanih HIVom.

Pismenost 99%. Svako dete preko 15 godina ume da cita i pise.


EKONOMIJA: Saradnja izmedju vlade i industrije, jaka radnicka etika, vrhunska visoka tehnologija. Neverovatna brzina napredovanja do 2. najmocnije tehnoloske ekonomije u svetu posle usa.


Stopa nezaposljenosti 4,1 % -- Srbija 31,6%

ispod crte siromastva 0% -- Srbija 30%

Stopa inflacije 0,2% -- Srbija --- Kolika je zaista nisam siguran da cemo saznati

Budzet 1,411 triliona dolara -- Srbija --11,45 biliona

industrija jedna od vodecih svetskih proizvodjaca motornih vozila, elektronske opreme, celika, brodova hemikalija i textila.

Porast industrije godisnje 3,3%


Proizvedena elektricna energija:996 biliona KWh
Potrosnja:946,3 biliona KWh
izvoz i uvoz:0KWh


Sto nebi mi malo njih kopirali......? Kako neko rece... Da im damo mandat na 8 pa sta bude :) ... Od ovih nasih tsko da cemo nesto dobro izvuci....

To majstore! Za ovo od mene imas pivo. :D
Ae uzdravlje!
 
Iron Lord:
Zanima me samo jedno - zašto patimo od stereotipa? Amerika, Japan... Šta fali nekoj manjoj zemlji u kojoj se lepo živi? Recimo - Danska?


Phhhh Amerika sa svim svojim problemima daleko je od stereotipa za dobar zivot... Japan sam samo stavio zato sto o njemu trenutno citam... slazem se za dansku .... Svedsku bolje da ne stavljam da se ne deprimiramo.... sve u svemu ne razumem to za stereotip samo sam prilozio podatke koje trenutno citam.... i uporedio...
 
Mislio sam da je za promenu bolje da postavim nesto konstruktivnije nego da cekam da pocne narod medju sobom da se pljuje ko je vise pokro... ovako mozda neko iznese neko konstruktivno misljenje kako bi recimo ova razlika izmedju nas i japana po pitanju HIV-a, Siromasnih, energije, i slicno mogli da se balansiraju malo u nasu korist..
 
sceliano:
Japan.Ostrvo u istocnoj Aziji. Nalazi se izmedju Pacifickog okeana i jap. mora i lezi istocno od Kine, Koreje i Rusije, pruzajuci se od Ohotskog mora na severu do istocnog Kineskog mora na jugu.

..............................
hahahahh neshto smeshnije davno nisam prochitao

drugo
trilion je bilion ^12
bilion je milijarda ^9
...
 
Ziveli drugovi Japanci! U njihovu cast, svi se ofarbajmo u zuto, ko je visok nek se smanji, ko je slep nek progleda...
Al da dovedemo i Turke, da seku ruke lopovima... vise niko ne bi krao...
Mozda i kog svajcarca da nam napravi banku...
Nemce da se obracunaju s ciganima...
Dovesti jos crnogoraca, al onih brdjana( ima ih jos u okolini pljevalja) da nam oni pomognu oko problema izdajnika... Neka pale, ko sto su palili 92'...
A mogli bi pozajmiti i kog budistickog monaha sao-lina... ne moze da skodi, a cim ne skodi znaci da koristi...
 

Back
Top