biolozi javite seeeeeee

H

Habibi

Gost
molila bih da studenti molekularne biologije napisu nesto o svom fakultetu, o mogucnosti zaposlenja , kako ih se dopada.... koje su njihove zelje,a koje mogucnosti... molim Vas pompzite,ima dosta nas kojima je pomoc neophodna!!!! :cry:
 
ne znam sta da ti kazem! ljudi su izgleda nezainteresovani!
Ja koliko sam cula fax je ok. Kazu da je najveca frka sa vezbama, oduzimaju pouno vremena. Kazu i da je jako zanimljivo, da su profesori i asistenti ok, nema mnogo lukdaka i sl. Ljudi koje znam su uglavnom zadovoljni, rade puno, ali su ipak zadovoljni!
A sto se tice zanimanja posle faxa to jos ni ja ne znam tacno!
ajde ako nadjes ti nesto, javi!
pozdrav!
 
hvala.ej jedan decko je ishvalio fax,kaze da su mogucnosti za odlazak u inostranstvo super,ali naravno potreban je dobar prosek.ali ja sam cula da je jedna devojka dosta putovala tako sto je radila neke radove,istrazivanja tako nesto.
pisacu kad cujem jos nesto
pozdrav :)
 
-ako se odlucis za molekularnu,za tebe vise nista drugo nece postojati dok je ne zavrsis ali vredece svake zrtve,sto se tice radova-forsiraj ih, uopste ti nije bitan prosek ako se pokazes kao inventivan pojedinac i sazivis se sa mol.bi. u jednom trenutku ces se zapitati koliko ti je fakultet zaista i potreban,kada prevazidjes tu zamku vise nama prepreka :wink:
 
ja sam u osnovnoj bila na takmicenjima iz biologije i bila sam jako uspesna.sada u gimnaziji sam imala takvog profesora kod koga sam bukvalno za 5 morala da znam samo poslednju lekciju.znaci ja pocinjem gotovo od nule.ali mislim da je jos rano za spremanje.ja cu sama da se spremam. mislim da oko upisa necu imati vecih problema jer iz skole nosim sve bodove,a znajuci sebe,za prijemni cu se dobro i temeljno spremiti.
uzivaj bre jos je rano
 
Pricala sam s devojkom koja je zavrsila taj fax i rekla je da je radila u Nemackoj, ali da je odustala jer su se svi u labaratoriji osuli usled nekog experimenta.
I mene interesuje molekularna tako da kada saznam nesto vise, javim ti.
Kada je otprilike prijemni?
 
Takmicenje iz biologije je pocetkom aprila, mislim da je druge subote u aprilu. Ima dva dela-teorija(sto znaci da treba da znas veci deo knjige zajedno sa slikama) i eksperiment. Eksperiment treba da bude u vezi gradiva koje ucis i ako ti neko strucan ne pomogne tesko da ces moci nesto da napravis. Ja sam inace treca godina, ali za sve je isto. Odakle si?
 
ej i ja sam razmisljala o takmicenju ,sto da ne probam kada ionako moram da spremam.
raspitacu se sutra u skoli.knjiga za prvu god nije teska.ja sam u nedelju naucila trecinu vrlo lako,cisto da smirim savest da sam pocela da se spremam.moji u skoli razbise. jedino ja kao -prijemni?ma sta vam je ima vremena!!

ja sam iz kv-a :lol:
pisite,meni puno znaci verovatno bar jos nekom
ja sam definitivno odlucila da idem ne molekularnu.
pa vidimo se
 
Drage buduce koleginice,
Resih da vam napisem koju rec o faxu koji vas toliko interesuje i to iz prve ruke.Simpaticne ste mi zato sto sam i ja razmisljala na taj nacin kada sam upisivala fax.I tako,evo me na molekularnoj,ali sam mnogo razocarana.Nije da mi ne ide,uskoro zavrsavam,ali covek se pita da li je sa istim trudom (pa i manjim) mogao postici mnogo vise. Dobro razmislite.
 
molekularna biologija jeste jako zanimljiva, ali s obzirom da nisam tacno upucen kako izlgeda studiranje te oblasti u matici, ne mogu reci... izgledi za zaposlenje su veliki, ali ne u srbiji, na zalost... predlazem vecini studenata molekularne ako nameravaju da nastave time da se bave u buducnosti, odu na post-diplomske u inostranstvo...
 

Back
Top