KRVARENJE U PRVIM MESECIMA TRUDNOCE?!

jjeca81

Početnik
Poruka
3
Juuuuuuuuhuuuuuuu...Caos svima!!! ;-) Bas mi je drago da nakon saznanja da sam 'trudnjaca' :lol: ...i ja se prikljucim forumu...tj. caskanju na ovu temu. Trudnjaca sam vec pet ipo nedelja...i posle relativno stisanih strasti...resih da odrastem ?!! :roll: :oops: I onda ne bas tako prijatno iskustvo...prokrvarila sam, ali to i nije bas ona crvena krv...vec nesto rozikasto-braonkasto...prepala sam se!!!! :-o :sad: Naravno, opet sam otisla kod ginekologa...i sada pored utragestana 2x2 primam i progesteron na treci dan. Ovo je vec neki sesti dan od kada se sve pojavilo, a primila sam tek drugu injekciju i situacija se i nije nesto poboljsala, a nije nista ni gora... :| Posto sam ja 'malo' veci panicar...posetili smo i privatnog lekara...koji je imao neku pesimisticku pricu...u smislu da je sada rano da bilo sta kaze i da dodjemo na kontrolu za deset dana, kada beba bude imala sest-sedam nedelja... Naravno, svi me tese da se to desava...da nije nista strasno...da se ne plasim, ali samo ja i bebac znamo kako nam je... Molim vas :!: ...da ako je neko imao slicno iskustvo...to podeli samnom :? ?! Zasto se to dogadja :-( ...kakve su posledice...kada to prestaje...??! :?:
 
nemoj da se plasis,to ne mora nista da znaci.ja imam dva sina,a u obe trudnoce sam imala krvarenja,kontrakcije,skracen grlic,spusten stomak.uzas.lezala sam mesecima,uradjen mi je serklaz,pila sam lekove za odrzavanje.bilo je traumaticno,jer nisam bila sigurna da li ce sve to vredeti.kao sto rekoh,sada imam dva slatka (nevaljala)decaka od 13 i 7 god.samo se pridrzavaj saveta lekara.sretno
 
ja sam nosila trojke i u 5 nedelji sam pocela da krvarim bas kao ti ,bila sam neko vreme u bonici,primala inekcije 3 meseca ,krvalila sam (doduse vrlo malo) 5 meseci i rodila blizance od po 3 kg( doktori su mi rekli da je to sto sam krvarila bio spontani,da je sam organizam odbacio jednu bebu posto ne bi mogla da ih sve hranim) i sve je bilo OK ,samo slusaj doktore i javi za za 9 meseci sta si dobila
 
Ja sam imala krvarenje u 8. nedelji trudnoce, isto tako nesto braonkasto i malo. Naravno sam se uspanicila i odjurila kod lekara. Moja trudnoca je bila blizanacka, a to znaci rizicna, pa su me zadrzali u bolnici. Mirovanje dve nedelje strogo, a posle sto vise odmaranja do kraja trudnoce, sto mi nije tesko palo. Posle toga vise nisam imala nikakvih problema i trudnoca i porodjaj su protekli u redu.
 
meni se to desavalo par puta u obe trudnoce i to bas tako na pocetku, recimo prva tri meseca....
e sad, meni je to bilo neposredno nakon odnosa ili dan-dva nakon odnosa.
prvi put kad mi se desilo, zapucala sam odmah kod dr.
tad mi je rekao da je to sasvim normalno i da je alarmantno samo ako traje dan ili duze, ali ako je to kap-dve-tri, da to nije nista....
 
aha, ok...
ja odoh ujutru kod doce
pa cemo videti sta je u pitanju

... Barb, moja cerka je imala taj problem, dobila je inekcije i neke vaginalete cini mi se, ne mogu da budem sigurna 100% a ne mogu sada da je pitam,
primala je progesteron na dva pa na tri dana...morala je malo da leskari i miruje....i eno beka vec gura peti mesec..samo se ne nerviraj koliko god mozes,
nervoza nije bas majka trudnoci...moras da se opustis, kad znas da ce to biti bolje za bebu i tebe....:heart:
...javi sta je bilo kod cika doce....:ok:

...citaj nesto, sta god, samo probaj da skrenes misli..i ne boj se...:zag:
 
... Barb, moja cerka je imala taj problem, dobila je inekcije i neke vaginalete cini mi se, ne mogu da budem sigurna 100% a ne mogu sada da je pitam,
primala je progesteron na dva pa na tri dana...morala je malo da leskari i miruje....i eno beka vec gura peti mesec..samo se ne nerviraj koliko god mozes,
nervoza nije bas majka trudnoci...moras da se opustis, kad znas da ce to biti bolje za bebu i tebe....:heart:
...javi sta je bilo kod cika doce....:ok:

...citaj nesto, sta god, samo probaj da skrenes misli..i ne boj se...:zag:

vazi
ma nasla sam da je to sigurno od hormonskog disbalansa, to ce biti

posto sam ja inace imala problema sa tim i cesto sam bila na terapiji hormonima...
 
smirenija sam mnogo
o boze, znaci, ne znam sta bih radila da internet ne postoji
ovako bar imas pun net tema o tome
pa mozes da procitas da je dosta zena kroz to proslo i da su mnoge prosle bez problema
ne znam sta bih bez neta
verovatno bih dzigericu svoju pojela
ovako se bar malo smirih
 
smirenija sam mnogo
o boze, znaci, ne znam sta bih radila da internet ne postoji
ovako bar imas pun net tema o tome
pa mozes da procitas da je dosta zena kroz to proslo i da su mnoge prosle bez problema
ne znam sta bih bez neta
verovatno bih dzigericu svoju pojela
ovako se bar malo smirih

...eeeeeeeee...a zamisli kako je bilo kad smo mi bile trudnice...
...ja sam svoje trudnoce odrzavala, i kod kuce i u bolnici,
pila lekove i primala inekcije do porodjaja...a nema nigde nista da
se procita, lekari kazu samo osnovno da te ne plase..a ja svejedno
uplasena...ma necu sada da pricam o tome, bices ti draga dobro,
sad je sve lakse i bolej nego pre 25 godina...
 
koliko informacija možeš ovde da prikupiš, toliko isto i dezinformacija možeš...
ponekad je bolje ne slušati tuđa iskustva, koliko olakšaju, isto toliku umeju i da uplaše... aj da pokušamo da demonstriramo... :lol:
recimo da su simptomi raka grlića materice, obrati pažnju: u kasnije stadijumu, slabo krvarenje, obojen sekret, čak i oticanje u nogama... tako da tuđa iskustva samo prolongiraju odlazak kod lekara... možda je sa trudnicama malo drugačiji slučaj, jer je trudnoća nešto što se prati, ali ne smem ni da zamislim šta bi se desilo da niste trudne.
verovatno bi dijagnoze tražili na osnovu tuđih iskustava?
 
sredila sve sve jutros
dodjoh kuci napokon
crkla sam

da ne bi kucala na dve teme isto, kopiracu post koji sam na onoj temi napisala...

odem prvo do doma u srbobranu
ginekolog je na bolovanju do kraja meseca, a nema nikakve zamene
stasno!!!
kaze, idite za vrbas hitno...
sednem odma u prvi autobus i pravac za vrbas, tetka mi je rekla da odem do dispanzera za trudnice
(meni je majka u norveskoj, pa nermam kraj sebe nikoga kome mogu da se izjadam i posavetujem...i jako mi fali moja majka)
odem tamo, prime me hitno preko reda
doktora me gleda, kaze ne vidi trudnocu
a ja krvarim i dalje
i kaze vidi se iza materice neka, kako je rekla, hipoehogena promena (to jos ne znam sta je)
ali bebe nigde
i sad posalje me da uradim tu free beta hcg pa da dodjem opet, da bi iskljuvuli mogucnost vanmatericne trudnoce
odem u medlab, jer je kao on najblizi i oni rade sa njima, oni me iznjakaju tamo, kao vec su poslali uzorke, moj mogu tek sutra, a posto je vikend, nalaz cu dobiti tek u ponedeljak
e tu mi se sve srusilo, i pocela sam da placem i dozivela sam nervni slom
i jos me nazvao ovaj moj,i trudila sam se da zvucim smireno
al dzabe, pocela sam da ridam ko magare
odem nazad kod doktorke, ona me uputi u drugi lab, kaze da oni rade sami analizu, ne salju je za novi sad
i stvarno odem tamo, oni svi ljubazni, dosla tamo neka starija laborantkinja, pa je pricala sa mnom tesila me
jer sam ja bukvalno na svakih 5 minuta imala suzne oci
taman se smirim, ja opet u plac
i kad je bio gotov nalaz vidim da je hcg beta nekih 491 i pise da to odgovara trecoj nedelji
nazovem odma doktorku (dala mi je njen mobda je odma zovem cim dobijem rezultate)
ona mi prepise progesteron depo od 250 mg na svaka 3 dana, 7 injekcija da primam
i ja sam uzela u apoteci i tu folnu kiselinu, pa cu i to da pijem
inace, usla sam u drzavnu apoteku i trazila progesteron i ova mi rekla da nemaju!!!
pao mi je mrak na oci, svasta sam im rekla
kupila sam na kraju u privatnoj to sve i otisla u dom zdravlja da primim prvu bocu
i sad bi kao trebalo da mirujem, tako mi je rekla doktorka, pa da idem opet kod nje sledeci cetvrtak
i tada je rekla da veruje da cu videti bebu
nadam se...
msm, ja i dalje imam taj braon sekret
odvratno
krv krv krv
dobro, nema je kolicinski puno, al je ima...
i to mirovanje...gledacu da mirujem...
ma... sad nek bude sta biti mora, isplakala sam se za medalju, istraumirala...
ucinila sam sve sto je u mojoj moci, e sad mora i bebac da se potrudi malo
 
Poslednja izmena:
...bice to sve dobro Barb, samo stvarno miruj, lezi...nema radova po kuci, pranja naprezanja...znam da ti nije mama tu,
vec si pisala, ali ti imas sestru cini mi se...pa neka ti ona pomogne, i zasto ne ides u NS ili gde zivis...???
...ako ne budes mirovala smestice te u bolnicu...
 
...bice to sve dobro Barb, samo stvarno miruj, lezi...nema radova po kuci, pranja naprezanja...znam da ti nije mama tu,
vec si pisala, ali ti imas sestru cini mi se...pa neka ti ona pomogne, i zasto ne ides u NS ili gde zivis...???
...ako ne budes mirovala smestice te u bolnicu...

pa zato sto mi je ovde tata sam, a i ovde imam kuvano i svega, kod babe
a i pun zamrzivac svega
a tamo, znas kako, nas dve dva studenta, tesko bi mi bilo sad finansijski
ovde imam sve...
a i tata mi je velika podrska, mnogo me je iznenadio, koliko je srecan zbog mene, i koliko brine
i koliko me cuva
 
sredila sve sve jutros
dodjoh kuci napokon
crkla sam

da ne bi kucala na dve teme isto, kopiracu post koji sam na onoj temi napisala...

odem prvo do doma u srbobranu
ginekolog je na bolovanju do kraja meseca, a nema nikakve zamene
stasno!!!
kaze, idite za vrbas hitno...
sednem odma u prvi autobus i pravac za vrbas, tetka mi je rekla da odem do dispanzera za trudnice
(meni je majka u norveskoj, pa nermam kraj sebe nikoga kome mogu da se izjadam i posavetujem...i jako mi fali moja majka)
odem tamo, prime me hitno preko reda
doktora me gleda, kaze ne vidi trudnocu
a ja krvarim i dalje
i kaze vidi se iza materice neka, kako je rekla, hipoehogena promena (to jos ne znam sta je)
ali bebe nigde
i sad posalje me da uradim tu free beta hcg pa da dodjem opet, da bi iskljuvuli mogucnost vanmatericne trudnoce
odem u medlab, jer je kao on najblizi i oni rade sa njima, oni me iznjakaju tamo, kao vec su poslali uzorke, moj mogu tek sutra, a posto je vikend, nalaz cu dobiti tek u ponedeljak
e tu mi se sve srusilo, i pocela sam da placem i dozivela sam nervni slom
i jos me nazvao ovaj moj,i trudila sam se da zvucim smireno
al dzabe, pocela sam da ridam ko magare
odem nazad kod doktorke, ona me uputi u drugi lab, kaze da oni rade sami analizu, ne salju je za novi sad
i stvarno odem tamo, oni svi ljubazni, dosla tamo neka starija laborantkinja, pa je pricala sa mnom tesila me
jer sam ja bukvalno na svakih 5 minuta imala suzne oci
taman se smirim, ja opet u plac
i kad je bio gotov nalaz vidim da je hcg beta nekih 491 i pise da to odgovara trecoj nedelji
nazovem odma doktorku (dala mi je njen mobda je odma zovem cim dobijem rezultate)
ona mi prepise progesteron depo od 250 mg na svaka 3 dana, 7 injekcija da primam
i ja sam uzela u apoteci i tu folnu kiselinu, pa cu i to da pijem
inace, usla sam u drzavnu apoteku i trazila progesteron i ova mi rekla da nemaju!!!
pao mi je mrak na oci, svasta sam im rekla
kupila sam na kraju u privatnoj to sve i otisla u dom zdravlja da primim prvu bocu
i sad bi kao trebalo da mirujem, tako mi je rekla doktorka, pa da idem opet kod nje sledeci cetvrtak
i tada je rekla da veruje da cu videti bebu
nadam se...
msm, ja i dalje imam taj braon sekret
odvratno
krv krv krv
dobro, nema je kolicinski puno, al je ima...
i to mirovanje...gledacu da mirujem...
ma... sad nek bude sta biti mora, isplakala sam se za medalju, istraumirala...
ucinila sam sve sto je u mojoj moci, e sad mora i bebac da se potrudi malo

hcg je tumor marker, kako pouzadno pokazuje trudnoću, tako pokazuje i patološke promene, i vanmateričnu i ciste, da ne tupim više... poenta je da ako prilikom pregleda nije ustanovljena trudnoća od 3 nedelje, kolike su ti šanse da je nalaz pouzdan bez uz, ili testa?
takođe sam pročitala na jednoj temi, gde si rekla da si dugo uzimala hormonsku terapiju? moguće je da se ovaj hormon zadrži i dosta dugo nakon prestanka uzimanja terapije, tako da se ovim pouzdanos svodi na još manji procenat... ne želim da budem negativna, ali to što ti održavaju "trudnoću" veštačkim putem, ne znači apsolutno ništa, tačnije ne govori da trudnoća postoji... progesteron služi da održi moguću trudnoću dok ne budu bili sigurni da li uopšte postoji.
isto tako je moguće da si imala spontani...
ali dobro, znaćeš više sl. nedelje... :ceka:
 
hcg je tumor marker, kako pouzadno pokazuje trudnoću, tako pokazuje i patološke promene, i vanmateričnu i ciste, da ne tupim više... poenta je da ako prilikom pregleda nije ustanovljena trudnoća od 3 nedelje, kolike su ti šanse da je nalaz pouzdan bez uz, ili testa?
takođe sam pročitala na jednoj temi, gde si rekla da si dugo uzimala hormonsku terapiju? moguće je da se ovaj hormon zadrži i dosta dugo nakon prestanka uzimanja terapije, tako da se ovim pouzdanos svodi na još manji procenat... ne želim da budem negativna, ali to što ti održavaju "trudnoću" veštačkim putem, ne znači apsolutno ništa, tačnije ne govori da trudnoća postoji... progesteron služi da održi moguću trudnoću dok ne budu bili sigurni da li uopšte postoji.
isto tako je moguće da si imala spontani...
ali dobro, znaćeš više sl. nedelje... :ceka:

jeste
isto tako moze i auto da me pregazi sutra kad budem isla u novi sad
i sve ce biti gotovo, verovatno cu umreti na licu mesta... naravno da postoji hiljadu scenarija, ali
ja imam svoju doktoricu koja mi govori sta i kako i sa njom se dogovaram
a ti slobodno zadrzi za sebe sve te scenarije sa tumorima
nije meni ovo prvi odlazak kod doktora i ginekeloga
 
i jesam sponinjala da sam primala hormonsku terapiju, ali to nema veze sa hcg hormonom, jao svasta ti pises
a trudnoca se preko UZ nekada ne uoci ni u petoj nedelji
kao sto ti rekoh pre, na onoj temi, aj se prvo malo informisi
umesto sto nabrajas moguce bolestine
msm, dal je s tobom sve ok, pitam se
 
a ti nemoj da ideš u novi sad, pa te neće pregaziti.
nabrajam na šta sve reaguje hcg test. informisana sam ja jako dobro, tvoj je problem što si sebi nešto uvrtela u glavu...
ta ista doktorka ti je rekla da si u 5 nedelji trudnoće, pre koliko... par dana?
aj sad pročitaj ponovo šte sam napisala i pokušaj da zamisliš da to nisam ja pisala, pa ćeš možda videti nameru iz nekog drugog ugla?
 

Back
Top