Zasto Jaksic vredja?!

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Prekid sednice zbog uvreda
26. septembar 2007. | 10:18 -> 13:57 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Sednica Skupštine, na kojoj je trebalo da se raspravlja o izboru guvernera NBS, pretvorila se u razmenu uvreda i bila je prekinuta.


Marko Jakšić, DSS (FoNet)
Predsednik parlamenta Oliver Dulić bio je prinuđen da je prekine na pola sata. Vreme za skupštinskom govornicom poslanik DSS-a Marko Jakšić je iskoristio da ponovi uvrede na račun predsednika Demohrišćanske stranke Vladana Batića, a koje je već izneo na jučerašnjoj sednici Odbora za Kosovo - da je Batić "Ciganin u karakternom smislu."

"Na sednici Odbora za Kosovo imao sam prilike da u jednom žestokom razgovoru za gospodina Batića kažem da ima ciganski mentalitet. Ja ovom prilikom hoću da se izvinim pre svega pripadnicima romskog naroda, Romima, ali sam tu mislio na Ciganina kao osobenu, karakternu osobinu gospodina Batića", objasnio je danas Jakšić svoj stav.

Zbog izrečene uvrede predsednik parlamenta Oliver Dulić je na kratko prekinuo Sednicu. "Bogu hvala, isteklo je vreme... Izvinjavam se sad... imamo mali problem. Pošto smo sada otvorili jednu jako ozbiljnu temu, mislim da je apsolutno bilo neprikladno ovo što je izrečeno sa ove govornice, to je izazvalo određenu reakciju poslanika i zato ja dajem pauzu od pet minuta i molim šefove poslaničkih grupa da se nađemo u Sali jedan", rekao je on tada.

Posle oko pola sata pauze i konsultacija sa šefovima poslaničkih klubova, Dulić je izrekao opomenu Marku Jakšiću i uputio izvinjenje svima koje je njegov istup uvredio.

"Želeo bih da uputim izvinjenje svima onima koji bi se mogli naći pogođeni rečima koje su danas sa ove govornicom izrečene, sa nadom da se to više neće desiti i da skupštinska govornica neće biti mesto gde će se vređati bilo koja nacija, bilo koji poslanik ili bilo koji građanin naše zemlje. Ja vas molim da sada nastavimo sa radom", rekao je Dulić.

Na Jakšićeve uvrede potom je reagovao sam Vladan Batić, koji se izvinio svim Romima. "Očito da je smatrao da je vrhunska uvreda da nekome kaže da je Rom ili Ciganin. Zaista je najstrašnije što će nas taj čovek predstavljati u nekim pregovorima", kaže on.

"Ne pominjem tu Marka Jakšića personalno, on uopšte nije važan, nego ko tako razmišlja u Evropi u 21. veku. Mislim da je nekakva opomena previše blaga kazna za nešto što je očito model ponašanja za neke političke stranke i njihove članove u Srbiji", rekao je Batić.

A poslanik LDP-a Žarko Korać ocenio je da bi Jakšiću, zbog "rasističkog ispada", trebalo oduzeti mandat.

"To što je rečeno ovde je strašno i ja pretpostavljam, pošto nema praktično nijednog poslanika DSS-a ovde, da njihova poslanička grupa sada o ovome razgovara. Ali, zaista je minimum da se oduzme mandat tom čoveku, koji se nalazi odgovornim funkcijama državnim i koji sutra treba da predstavlja našu zemlju u pregovorima o statusu Kosova", rekao je Korać.

Prethodno je i šef Poslaničke grupe Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović tražio od predsednika da, povodom jučerašnjeg sukoba te dve političke struje na sednici Odbora za Kosovo i Metohiju, sazove konsultacije šefova poslaničkih grupa kako bi se utvrdila reakcija parlamenta.

Jovanović je tražio i da uvidom u zapisnik sa sednice bude utvrđen način na koji je "jedan poslanik sebi dozvolio neverovatno ponašanje prema Batiću, a preko kog se ne može preći".

"Jakšić je ponizio parlament, ne Batića, tražeći od njega da ciganskim mentalitetom ne ugrožava rad Skupštine. Jakšić se danas izvinio Romima, ali je nastavio da iznosi uvrede na račun Batića, navodeći da on ima ciganski mentalitet kao karakternu crtu", rekao je Jovanović.
 
Ma batali budalu...nikad mi se nije dopadao...glupo je od Beograda sto od pocetka nije forsirao Olivera Ivanovica kao svog predstavnika na Kosovu...ovo sto rade Milan Ivanovic i Jaksic moze svaki ljakse da zavrsi,nema mnogo intelektualnog naprezanja...

I jos budala neopevana spominje Rome,a trenutno su njegovi sunarodnici juzno od Ibra u gorem polozaju nego sami Romi...
 
Da je Jaksic rekao imas balijski mentalitet mislim da ne bi bilo nista strasno.

A ovako nekome reci ciganinu (na osnovu njegove boje koze i mentaliteta), crnjo, crncugo, judo (misleci na jevreje), itd. je nesto strasno sto se treba osuditi.
 
Jerry Ropero:
pa posto vladan batic vredja nas pravoslavne hriscane, krajnje je vreme bilo da tom nosatoj cigansturi neko odgovori istom merom.
Posebno mi je simpatično kad Hrvat postavi temu o kulturi ophodjenja medju Srbima, pa sav zabrinuto piše o tome kako bi neko mogao i u zatvor.
Ne razumem, čemu potreba za zabadanjem nosa u tudja posla.
 
Само бих да поставим једно питање: шта ће Батић у одбору за Косово и Метохију када његова партија говори да то више није део Србије? И даћу и одговор: да би се огребао за дневнице.
 
Ja se sav zgrazavam i jezim zbog ovoga sto se desilo. Kako je moguce da neko ne moze gubicu zacepiti i sjedeti mirno na mjestu kada ga niko ne dira?.A ovako guz.ca mu ne sjedi s mirom..
Fasizam je najgora stvar u drustvu pa prema tome ja je osudjujem.
 
Marin55:
Ja se sav zgrazavam i jezim zbog ovoga sto se desilo. Kako je moguce da neko ne moze gubicu zacepiti i sjedeti mirno na mjestu kada niko ne dira.A ovako ****** mu ne daje mjesto.
Fasizam je najgora stvar u drustvu pa prema tome ja je osudjujem.
Brini ti za fašizam u svojoj zemlji, a nas Srbe ostavi da rešavamo svoje probleme i čistimo svoja g.ovna kako znamo i umemo.
 
Jerry Ropero:
nije vredjanje reci ciganinu koji vredja nasu srpsku pravoslavnu crkvu, da se ne ciganise.


Nisam siguran da je Batic vredjao SPC,ali sam 100% siguran da SPC vredjaju likovi kao Pahomije,Filaret i njima slicni.Zbog takvih smradova sve manje ljudi odlazi u crkvu i postuje SPC.A ti,i tebi slicni, koji ta govna branite i opravdavate njihove postupke,niste nista bolji od njih.
 
Jeste da mi Batić poprilično ide na živce, ali u ovom konkretnom slučaju on nije vređao SPC, nego je postavio čuveno tabu pitanje, koje u Srbiji u srce dira više nego bilo koje drugo...."a gde su pare?"
Oči mi izbij, Kosovo mi uzmi, al' me za kintu ne pitaj...
 
Tako su i nacisti govorili "jevrejski lihvarski ,zivotinjski..." mentalitet,ustase su opet govorile "srbo-ciganski ili srbo-turski " takodje sve to na ljudskoj ,a ne nacionalnoj osnovi pa se i veseli Jaksic nasao u drustvu ovih gorepomenutih "covekoljubaca".
Mada to sto je Jaksic fasista to je njegova licna stvar i sramota kao i njegove sekte,tj. partije iz koje dolazi ali mnogo je veci problem sto je Jaksic osvedocena lopuza i kriminalac koji se predstavlja kao "vodja Srba sa Kosova" iako ga za to nikad niko nije izabrao i sto je jos vaznije sto on i jos par lokalnih krimosa kontolisu sav ogroman novac koji drzava salje Srbima na Kosovu, a koji u ogromnoj vecini zavrsava u njihovim dzepovima a mrvice koje ostanu razdele onom nesrecnom narodu dole .Ne smeta Jaksicu ni to sto je po njemu Batic cigan ,ni sto je u LDPu ili sa njima ,ni sto je kao napadao SPC ,ne smetaju Jaksicu cak ni cigani kao takvi vec se strecnuo kao i svaki lopov i prevarant tek kada se Batic a i mnogi drugi zapitali gde zavrsavaju tolike pare koje iz budzeta idu za Kosovo a 90%naroda tamo i dalje zivi bedno .Za to vreme Jaksic i Milan Ivanovic i ta ekipa iz SNVa koja ce braniti Kosovo do smrti vec imaju hiljade kvadrata stambenog i poslovnog prostora po Beogradu i centralnoj Srbiji i spremna je za odstupnicu .Uostalom duga je tracija na nasoj politickoj sceni da kada nekog loppova pitas gde su pare on te odmah optuzi da si izdajnik ,narkomnan ,ciganin ,ustasa ....
 

Back
Top