Materijalni deo veze

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Dakle ova tema je , sto bi se reklo cista ...ona najsurovija realnost. A odnosi se na troskove veze. Koji se dele na dva dela.

1)Troskovi ljubavne veze-u koje spadaju racun za telefon i sms-poruke, autobuske karte ili potroshen benzin , zatim pokloni , zajednicki izlasci i naravno ono sto potroshite na sminku , odecu , vesh da biste bili atraktivni , vreme utrosheno na vezu
2)Troskovi zasnivanja porodice-ovde spada zajednicki zivot , racuni za stan , zatim troskovi svadbe , i troskovi za decu , vreme utrosheno na porodicu

U sustini tu su dve kategorije da bi svako godishte moglo da pishe nesto iz svog licnog iskustva. I da malo teoretishemo , iznosimo neke cinjenice , savetujemo...tako , zenske price , koliko to zaista za vas iziskuje odricanja? Kako prolazite?

Naravno , kad kazem odricanja , ne mislim da ste vi nesto ogorceni ili da se patite.Meni je porodica i veza s covekom koga volim osnov mog zivota , a nesto mislim da nema toga cega se zena nece odreci radi ljubavi.

Drugim recima zanimaju me vasha iskustva. (:

Boze ljudi ko ce s vama izaci na kraj , kako sve tumacite na neki svoj nacin...:D
 
Ovako kad ja realno stavim sve na papir , i podelim po mesecima rekla bih da mesecno izdvajamo 2000-2500 na nashu vezu.Buduci da nas roditelji izdrzavaju.
U to ubrajam markicu za prevoz , ili u letnjim mesecima kartu za autobus Bg-Kovin , racune za telefon i sms ,kondome i kontraceptivne pilule, poneki slatkish , poklone za rodjendan , godishnjicu i novu godinu , poneki izlazak (sto je zaista retko).

Ono sto mene interesuje , je ...kako ide posle , svadba , nameshtaj , stan itd?Kako ste vi proshli?
 
Sve je islo glatko do dolaska bebe. Ja kao da sam nekako namirisala kako ce da bude, pa sam do porodjaja kupila sve sto mi je bilo potrebno. Znaci za godinu i po imali smo sve sto je potrebno za zivot jedne porodice...sve osim stana. :) Normalno, odricali smo se mnogih zadovoljstava, ali nam to uopste nije tesko padalo, jer smo ulagali u nashe "gnezdo". E kad nam se pridruzila beba...da nam roditelji nisu pomagali, bili bismo i dugovima do grla! I trebalo nam je dugo da nauchimo da balansiramo izmedju starog i novog zivota.
 
Mislim da ne mozes da racunas u troskove za vezu :D sminku, ves i slicno...
Pa ni markicu, jer bi ti i onako bila potrebna da ides na fax...

Troskovi veze...
Nekako se sve to stapa i potire, ne mogu da ocenim. Kondomi... hm...ma sve je to nista.
 
Oboje smo zaposleni, zivimo zajedno i zajedno snosimo sve troskove...sve sto ostane trosimo na sebe i svoje potrebe...garderoba, kozmeticar, frizer, izlasci, ...nema ogranicavanja, npr. ti si potrosio ovoliko na to i to, sad cu ja u tom iznosu da kupim sebi maskaru...zajednicki pravimo planove sta su prioriteti, a sta moze da " saceka "....
Nivelacijom potreba i mogucnosti uspevamo da odrzimo sklad u vecini slucajeva....
 
...e a vesh koji kupish samo za njegove oci? :) ...te stvari su stvari koje se ulazu u sebe pre pocetka veze , da bi do veze i doshlo....tj ja to ne radim , ali mnoge devojke tako razmisljaju...
...i verovatno je tacno , pre ce ostaviti utisak neka lepo skockana i nasminkana devojka nego ja u trenerci i bez sminke na muskarca...ali to je vec za drugu temu koja je prezvakana 100 puta...
...markica , sta znam...njemu i ne bi trebala fax mu je na 5min , ali eto on kupuje jer uvek mene prati kutji posle predavanja...

Sto se tice bebe , znam verujem. Skupa stvar , mila i draga , ali moramo joj pruziti pored ljubavi i topao dom , hranu odecu i socijalnu zastitu i to je realno.Drago mi je da ste se snashli i da ste dobro. (:
 
ja ne mogu svoj brak da gledam kao neki trosak:? u principu ja i stedim jer bih tv svakako kupila a podeljeno na dva je jeftinije...i nekako ne trosim na nas dvoje kad nesto kupim nego ulazem u svoj zivot,meni to cini zadovoljstvo,kao i on
uopste ne bih volela da on gleda tako na stvari,kao sto si ti predstavila
 
Nevo , iskreno...vi ipak imate visok standard zivota.
Meni ce to verovatno biti mnogo vishe od uskladjivanja potreba.

...dobro , ovo je ipak suv materijalizam...i ne gledam ja tako materijalisticki na stvari hanibale77 (: vishe stvari gledaju tako na mene...
...nema veze...interesuju me vasha iskustva...so keep on
 
Mislim da nije visok standard ako zadovoljavas svoje potrebe i mozes pored toga da zivis normalno...da, visok standard ovde...naravno, neke stvari iz svog " predhodnog " zivota sam smanjila, ali to nije odricanje od istih...
A ta naceta tema, trenerica-sminka...malo je smesna i nezrela....ja licno, sa ili bez momka, nikada u zivotu nisam niti cu sedeti pod punom ratnom opremom, ni zbog jednog muskarca...biti lepom i svideti se nekom, i da te neko voli, ne potice samo od odabira sminke ili donjeg vesa...pobogu, pa on me vidi i bolesnu...vidjamo se u kuci u raznim situacijama....ali, veruj mi, primeti kako drugi gledaju.... :wink:
 
Zefirra:
Ovako kad ja realno stavim sve na papir , i podelim po mesecima rekla bih da mesecno izdvajamo 2000-2500 na nashu vezu.
Pih, nama toliko nije
dovoljno samo za kondome...nedeljno... :D
Šalim se, pošto biram slične sebi, ponekad negde odemo, izleti i sl., što zna da
bude skupo, benzin, hrana, piće; pa još i izlasci. Ne znam stvarno koliko to može
da nas košta, ali plaćamo sve zajedno. Ja nešto više jer radim.
 
Zefirra:
Troskovi ljubavne veze
Par živaca u pms-u. :lol:
Ostalo smatram ulaganjem u istu i ne vodim to pod troškove. :D

bug.gif
 
Neva:
...biti lepom i svideti se nekom, i da te neko voli, ne potice samo od odabira sminke ili donjeg vesa...
...ti to meni pricash? :lol:

...tema@ malo da pojasnim , ne radi se o tome koliko ja troshim na sebe/njega nego koliko oboje troshimo na nas...znachi da za trenutak iskljucimo emocije...ja podrazumevam,kako sam i rekla , da se mi !ne zrtvujemo! za vezu , vec da je to nashe uzivanje i nesto sto nam je osnova i podrska u zivotu


...s druge strane lepo je kad oboje radimo , imamo fine plate imamo stan...
...medjutim evo primer:
...sestra moje drugarice koja je s deckom 10god u vezi , ne mogu da se uzmu jer nemaju stan a nece da zive kod roditelja, ona je zavrshila gradjevinski fax i ima 300e platu , on tako nesto slicno , treba da iskeshiraju svadbu , treba da nadju stan...i sve su im to problemi...
...znam drugi par koji su nashli iznajmljen stan u belim vodama kraj Bg-a...i skrasili se nekako , oboje rade...ali bogami za proshirenje porodice se nema...
...e to mene interesuje...
...ako ste bili u slicnoj situaciji , kako je ishlo...
 
troskovi zasnivanja porodice: jeftinije nego kad smo ziveli odvojeno - tj trosimo istu svotu novca ali sada imamo kucu, stednju, ulazemo...promenio se nacin na koji zivimo, imamo vise obaveza, manje slobodnog vremena. u sustini, sada sam tek finansijski organizovana kako treba.
u praksi: on zaradjuje a ja ulazem. za sve nas kupujem odecu, obucu, hranu, namestaj, planiram putovanja, radim papirologiju i vaspitavam dete sama. ulazem vreme na pracenje novcanih tokova, oscilacija trzista, kamate, akcije, nekretnine. on misli na karijeru i platu, ja na sve ostalo sto se odnosi na funkcionisanje porodice - i na kuvanje, i na sredjivanje i na domace zadatke i vikende na moru i planini, pare u banci, poreze i kredite... nema tu zrtve, jer smo svi na dobitku :)
 
Zefirra:
...medjutim evo primer:
...sestra moje drugarice koja je s deckom 10god u vezi , ne mogu da se uzmu jer nemaju stan a nece da zive kod roditelja, ona je zavrshila gradjevinski fax i ima 300e platu , on tako nesto slicno , treba da iskeshiraju svadbu , treba da nadju stan...i sve su im to problemi...
Meni su ovakvi ljudi smešni. :roll: Znači i on i ona su zaposleni. I u čemu je problem iznajmiti stan?? Jednu platu na stan od druge žive. Ne, u Srbiji dok ne dobiješ sve na tacni, ni ne razmišljaš o odvajanju od roditelja.
Šta rađe će da se vukljaju po njenoj i njegovoj devojačkoj/dečačkoj sobi???

bug.gif
 
Prema primanjima i mogucnostima, oboje aktivno ucestvujemo u svemu, takodje da kada je jedan "umorniji" drugi preuzima inicijativu. Mnogo je bolje u dublu , na sve se odnosi, najbitnije je da tu ima uzajamne ljubavi, postovanja,razumevanja...
Sve veze koje su dugo vremena na cekanju nekih boljih vremena, po meni su ogranicenog veka.
 
Kalaz:
Prema primanjima i mogucnostima, oboje aktivno ucestvujemo u svemu, takodje da kada je jedan "umorniji" drugi preuzima inicijativu. Mnogo je bolje u dublu , na sve se odnosi, najbitnije je da tu ima uzajamne ljubavi, postovanja,razumevanja...
Sve veze koje su dugo vremena na cekanju nekih boljih vremena, po meni su ogranicenog veka.

...slazem se sa tobom u potpunosti...(:
 
Ja živim sa momkom u iznajmljenom stanom već 4 godine, sve delimo, mislim ne ono baš pola-pola, nego jednom jedan kupi nešto, drugi put drugi....i tako...Garderobu i neke lične stvari svaki kupuje sebi od ''svojih'' para, a ostale stvari- hrana, kućna hemija, sredstva za higijenu- delimo....I snalazimo se nekako...mislim, nema nekih troškova specijalno namenjenih za našu vezu (iskreno ni ne razumem tu kategoriju)...imamo malo i trudimo se da uživamo u tome koliko imamo, ali Bože moj, biće i bolje :).
 
Ne ne ne...kad zivite zajedno sve pare koje primate skoncentrisane su na vashu vezu tj porodicu...ja sam samo navela primer da se vidi kako je drasticna razlika...izmedju troskova kad te izdrzavaju roditelji i kad vi to radite sami...

...u sustini , hocu malo da se spustim na zemlju , vidim sta me realno ceka...mozda naravno...pa da se spremim ...ne volim kad previshe idealizujem nesto...(:
 
Pa dobro, mene i sad izdržavaju roditelji (još uvek sam student....još malo), dobijem dvadesetak hiljada, od toga 8 ode na stan i troškove (pola stanarine i pola troškova), dakle ostane 12 sa moje strane, i s njegove malo više (doduše, on sam zarađuje)....i tako seci uši-krpi dupe....uvek se izvučemo nekako...:)
Nekad ja malo odradim neki poslić dodatno, nekad njemu uleti nešto, uglavnom bude tako da taman kad ja nemam para on ima, i obrnuto...srećom :)...Puno nam je bolje otkad živimo zajedno, a korak po korak za ove 4 godine kupili smo skoro sve što nam treba i od nameštaja i od kućnih aparata....samo nam još stan fali. Ali dobro, kad se ja zaposlim, biće i to....neki mali na kredit, ali jbg, kad nema bolje varijante mora se tako...
 
Zefirra:
...ipak oni znaju svoje muke bolje nego ja i ti , i nije sve tako jednostavno...
Koju muku??? :shock: Meni je veća muka da gledam dvoje ljudi u svojim tridesetim godinama sa završenim fakultetima i zaposlenjem kako razvlače dupe po roditeljskim kućama jer je tako lakše. Mama skuva, mama opere, mama pospremi, a oni svoju platicu u džep za garderobicu, šminkicu i sitne gedžete. :roll:

bug.gif
 
Dusko i ja smo sami napravili sve pare koje imamo zajedno, imamo milione, ali to ja volim da se vodi kao da je njegovo, jer ja mislim da pare donose dosta odgovornosti i privlace svakakve nenormalne ljude, zloba, lopovi, koriscenje, zavist, ljubomora.... Svako trosi onoliko koliko mu je potrebno, bez ogranicenja.
 
topmodelsica:
Dusko i ja smo sami napravili sve pare koje imamo zajedno, imamo milione, ali to ja volim da se vodi kao da je njegovo, jer ja mislim da pare donose dosta odgovornosti i privlace svakakve nenormalne ljude, zloba, lopovi, koriscenje, zavist, ljubomora.... Svako trosi onoliko koliko mu je potrebno, bez ogranicenja.
Mackice , ipak mislim da je malo neumesno da oni kojima se zarada broji u desetinama i stotinama hiljada evra , postuje po ovakvim temama...:)
 

Back
Top