Bracna i nebracna zajednica

naravno da ne, sto se mene tice ni u ludiliu ne bih pozelela takav zivot, al pitanje je sta one podrazumevaju kao postovanje.. sigrno imaju drugacije standarde u odnosu na zene sa zapada..
i ne mislim na extreme, vec na neke malo otvorenije drzave, gde zene ne moraju da idu pokrivenog lica...
 
hanibal77:
o cemu pricas?mislis da su svi seici pa sve zene dobijaju poklone,novac...?
a postovanje,mozemo li govoriti o postovanju kad su ti uskracene osnovne ljudske slobode,da setas,volis koga hoces,oblacis se kako hoces,druzis se s kim hoces?
ko uopste moze da pozeli takvu sudbinu svom detetu?a zelimo deci sve najbolje,pa i postovanje

Mislis da smo svi iz grada pa mozemo da kafenisemo sa drugaricama kada hocemo?
Ili na selu ustaju na sabajle, rmbaju po ceo dan pa jos i muzu treba da titraju?
Naravno da nije svima isto. I naravno da mi to ne mozemo da razumemo jer nismo tako vaspitavane. One jesu, i ima veliki broj zena kojima muzevi dozvoljavaju da ne nose tradicionalnu odecu a one to ipak zele same. U Libanu na svadbi mlada je bila obucena tako da sam se ja zgrazavala kakva je vencanica sa dekolteom do pupka, a njena zaova je zabradjena da joj se ni oci ne vide, a ne zato sto je mladozenjin brat zadrt nego zato sto ona tako zeli.
One nemaju nikakva prava van kuce, da izlaze uvece i druze se, ali su u kuci bog i batina sto se u mnogim nasim kucama to ne moze reci.
Gomilu prijateljica imam koje moraju posle posla da trce kuci da spreme rucak da ima dragi sta da jede kada dodje kuci kao da ce da umre gladan bez nje, a da vam ne pricam o drugaricama koje izlaze samo kada su im muzevi na poslovnom putu i sve je " da, dragi".
A gde su oni obecani brakovi i Virdzine?
Moj brat koji je sa juga, zavrsio medicinu i radi kao hirurg u Beogradu je ozenio devojku koju mu je majka odredila i time raskinuo dugogodisnju vezu. Ovu je pre zenidbe znao mesec dana. To je na jugu normalno a ja mislila da u 21. veku toga vise nema i da mi je taj deo familije emancipovan obzirom da je i teca bio lekar. Kad PRC! Vraga
 
gvendy,

ipak to nije bas tako,zivim u najarapskijoj drzavi u evropi i vidjam ih svaki dan.tacno je sto kazes da cesto i one same biraju taj nacin oblacenja,ali prosto ne znaju za bolje,sto seljak ne poznaje on i ne stavlja u tanjir zar ne?
u modernom drustvu makar imas izbor da zivis kako hoces,tamo nemas,dolazila iz najgore selendre ili centra dubaija kao zena ne mozes otvoriti svoju firmu!tamo zena ne poseduje jer je i sama vlasnistvo.a ne kazem da je u svetu globalno zenin status ravnopravan,ali je svakako bolje nego njima
 
CakiCoka:
Sve zavisi od toga kako se postave stvari.
U nasem drustvu, danas, prakticno je nemoguce odrzati poligamiju (na stranu to sto je zabranjeno :D)
Ali mislim da u nekim muslimanskim zemljama to sasvim lepo funkcionise. Svako zna gde mu je mesto, zene su postovane, zadovoljne. Ali... za to su potrebne druge okolnosti, kultura, stanje svesti...

pa ti idi preseli se u teheran...tamo je super...i kultura i sve...
 
hanibal77:
gvendy,

ipak to nije bas tako,zivim u najarapskijoj drzavi u evropi i vidjam ih svaki dan.tacno je sto kazes da cesto i one same biraju taj nacin oblacenja,ali prosto ne znaju za bolje,sto seljak ne poznaje on i ne stavlja u tanjir zar ne?
u modernom drustvu makar imas izbor da zivis kako hoces,tamo nemas,dolazila iz najgore selendre ili centra dubaija kao zena ne mozes otvoriti svoju firmu!tamo zena ne poseduje jer je i sama vlasnistvo.a ne kazem da je u svetu globalno zenin status ravnopravan,ali je svakako bolje nego njima

Dodji iz centra Tunisa, situacija je drugacija. Znas kako se kaze. Sve mogu da biram osim roditelja i drzave u kojoj cu da se rodim. Kao sto je onaj zadovoljan svojim zivotom u selu u nekoj vukojebini jer ne zna za bolje, tako je meni sve ispod Beograda tesno. Kako si odgajan tako i zivis. Hocu reci nismo u tudjoj kozi i veri pa da znamo da li njima valja ili na valja. A sigurno su postovane, za razliku od zapadnjakinja koje se sve do jedne tretiraju kao laka roba, to ti svakako znas kada zivis u Dubaiju.
 

Back
Top