Agresivnost(za Dr.)

X

XMama

Gost
Moj sin im a11 godina i u krajnie vreme je veoma agresivan stalno trazi nesto sto zna da je nemoguce ,mislim da sve je od toga sto ima tako luxozni zivot da sad ne zna sta da radi,u krajne vreme ni ne uci stalno trazi da izadje negde,stalno trazi novac da trosi za Cd games,Dragi doktore to mi je jedino dete koje imam i ceo zivot mislim samo za njega otac mu je umro kad je imao samo 6 god. i od tada sam i majka i otac puno radim da bi ispunjavao njegove zelje ali sada mislim da on preteruje on ne zna sta je ''Ne'' kad kod mu kazem tu rec on postaje agresivan i je u stanju da me nervira mnogo ,dok je u skoli veoma dobar decko i mngo cutljiv zatvoren u sebe rece mi njegova nastavnica,molimte pomozi te mi jer moja kuca u poslednje vreme je pakao mnogo se plasim :cry
 
To sto je u skoli miran a u kuci pravi haos samo znaci da ti nemas dovoljno autoriteta i da on moze da ti se popne na glavu.
Citaj razmazen je.
Moras da probas da postavis nove modele ponasanja,da se zna ko je dete a ko majka.Ako je u skoli stidljiv i povucen to onda znaci da nema drustvo,pogotovo ako se i kod kuce druzi sa kompjuterom,video igricama i ostalim supersonicnim igrackama.
Dakle moj savet ti je a mislim da ce se samnom sloziti i vecina roditelja je da postanes crsta,dete ne sma da oseti da ga se plasis i da ces sve da ucinis za njega,mora da zna gde je granica-granicu ti postavljas.Bilo bi dobro da umesto da mu dajes pare za igrice,da ga upises da se bavi nekim sportom,po mogucstvu neki kolektivni sport(fudbal,kosarka,odbojka) gde ce biti sa svojim vrsnjacima,razvijati osecaj komunikacije ,obaveza,pravih vrednosti.
Znam da je tesko pogotovo u ovim vremenima biti samohrana majka ali to sto ga volis i sto je jedinac i sto nema oca ne sme biti izgovor za njegovo ponasanje.
Ukoliko ne uspes da se izboris sa njegovim ponasanjem u neko skorije vreme potrazi pomoc skolskog psihologa.
 

Back
Top