Program za katalogiziranje

dzj1

Početnik
Poruka
10
Imam sto na hardu, sto na diskovima sigurno preko 1 TB podataka.
Ni sam ne znam sta sve imam.
Da li mi mozete preporuciti neki program za katalogiziranje (ako se tako kaze).
Probao sam 'Where is it' ali mi nije odgovarao.

pozdrav, dj
 
Apsolutno potpisujem ovo sto je napisao moj kolega..
Ovaj program koristim vec dugo vremena i ne da odradjuje posao nego, da ne pretjeram gotovo je savrsen bas za ovo sto trazis.. Cak je na nekom sajtu bila i uradjena lokalizacija na srpski jezik..

Program ima mnogo mogucnosti i mogu da kazem samo preporuka i nista vise..
Jedina mana, ako se moze da nazove manom, nije se snasao bas extra sa muzikom, ali to svakako nije razlog da se kaze da program ne moze da zadovolji potrebe..

I naravno mana mu je, softver nije besplatan.
 
'Where is it' sam koristio samo u demo verziji: ima 2 gb data storage per catalogue, ne znam kako radi sa malo vecom bazom, nema export funkciju (xls...), a i mnogo lici na 'Explorer'.
Bilo bi bolje da je npr 30 dana full functioning nego ovako.

Mislim da bi mi vise odgovarao neki spreadsheet program,
zbog vece flexibilnosti, preglednosti, mogucnosti da strukturiram
stvari po sopstvenim kriterijumima...
jedino ne znam kako bi unosio podatke sa raznih diskova.
 
WhereIsIt je jednostavno receno FENOMENALAN. Ja ga odavno koristim. Imam bazu podataka od 1,6 TB i radi mi odlicno. Imam i dosta plug-inova (za thumbnails, itd...).
Mozes da skines podatke o filmovima direktno sa internet filmske baze podataka (www.imdb.com).
Samo pazi, kada to radis nemoj rucno da sacuvas katalog nego ga podesi da radi na "autosave", u protivnom ce ti se katalog zakljucati, a pitaj boga koja je lozinka, i moci ces samo da pregledavas katalog i vise neces mo'i da ga menjas (da dodajes i brises). To mi se uopste ne svidja. Po meni to mu je najveca mana. Ako neko ima istih problema, neka kaze (cisto da znam.).

Neshoje....
Koja je vec poruka koju moram da brisem ili editujem..Pripazi malo, previse se sluzis piraterijom ovako javno..
 
A sta je ovde piraterija. Whereisit moze da se skine besplatno sa njihovog sajta, a ja sam samo govorio o punoj verzijji i nisam spominjao nikakve linkove ili bilos ta slicno.
A to sto se tice zakljucavanja kataloga. kako je to piraterija. To je neki BUG ili nemam pojma sta vec i zakljucava samo katalog a ostatak programa je i dalje funkcionalan.
Ako bi moglo jedno objasnjenje kakve veze ovo sto sam rekao ima sa piraterijom?
 
a ko je spominjao pirateriju?


361161tf1.gif
 

Back
Top