Presovane ruze

Liv Tyler

Primećen član
Poruka
783
Pre godinu dana sam pocela da presujem ruze i tako presovane ih cuvam. Sve su mi nekako drage i svaka me podseca na neki dogadjaj, vazan dan, na sasvim obican dan, na drage ljude. I jos uvek imaju boju, samo je malcice tamnija nego ranije. I mirisu! (mozda je to samo moj subjektivni osecaj). Planiram da ih skupljam tako osusene dok ne sakupim 101, a onda da napravim neki buket, cvetni aranzman ili tako nesto. Zanima me jel radite vi nesto slicno? Jel znate mozda da li postoji jos neki nacin da se sacuvaju a da to nije presovanje? Neki sprej ili lak kojim mogu samo da naprskam ruzu kad se osusi i da ostane tako osusena, a da joj ne otpadnu latice i da ne izbledi?
A sta vi sakupljate? :)
 
ako zelis da ih sacuvas kao buket, nemoj ih presovati
dovoljno je samo da zakacis da visi na koncu naopacke dok se skroz ne osusi
sacuvace i oblik i pomalo boju.
kada se dooobro osusi, mislim da je dovoljan lak za kosu!

p.s. verovatno ima i neki bolji stos, ja znam samo za ovaj!


ja volim sesire :) iz svakog grada koji sam obisla, donela sam neki sesir..ima raznih :)
ovih dana sacujem jedan polucilindar u Uppsali...vec ga vidim da je moj...samo cekam bozicnu rasprodaju :)) (skup je do bola)
 
ja sam ubijao mrave i skupljao ih..kasnije sam ih sahranjivao uz sve pochasti...pravio male kovchege i krstice..i pravio simpaticna groblja od par metara kvadratnih..,.bas sam bio sladak petogodisnji djechachitj
 
Имам једну сачувану пресовану ружу изззз....1983. године! :-?
Е, да, и једну из 1985. :)

...После сам престала да их пресујем и чувам! :wink:
 
chika_doktor:
ja sam ubijao mrave i skupljao ih..kasnije sam ih sahranjivao uz sve pochasti...pravio male kovchege i krstice..i pravio simpaticna groblja od par metara kvadratnih..,.bas sam bio sladak petogodisnji djechachitj

Е, то смо и ми радили! :lol: Само нису били мрави у питању него скакавци, жабе, гуштери, а специјалитет је био један цркнути миш! Он је највише пута сахрањиван и оплакан. Наиме, кад нам досади игра онда повадимо мртваце, ставимо их у кутију, па их сахрањујемо опет, св док је то могуће, а кад се распадну - уловимо друге мртваце. Миша је било тешко набавити, па нам је био најдражи мртвац!
Ах, каква су то гробља била, какви споменици, па свечани испраћаји са свештеницима, музиком и посмртним говорима... :lol:
 
Hellen:
Е, то смо и ми радили! :lol: Само нису били мрави у питању него скакавци, жабе, гуштери, а специјалитет је био један цркнути миш! Он је највише пута сахрањиван и оплакан. Наиме, кад нам досади игра онда повадимо мртваце, ставимо их у кутију, па их сахрањујемо опет, св док је то могуће, а кад се распадну - уловимо друге мртваце. Миша је било тешко набавити, па нам је био најдражи мртвац!
Ах, каква су то гробља била, какви споменици, па свечани испраћаји са свештеницима, музиком и посмртним говорима... :lol:

i ja osjecam hemiju koja vlada izmedju nas :)
 
ne znam imam neke lutkice poklanjali su mi tipa kucici i veshtice i sl. pa su na gomili i skupljaju prasinu i en baca mi se... tj ne daje.. ali mozhda..i tako neke sitnice ali nemam ih previse.. i imam neshto shkoljki ali nisu neke, one neke sitne... eto ustupicu shkoljke. samo gde su i da li su se polomile
e valjda nije dobro po feng=-suiju da imash suvo cvece u stanu ali ne znam da li se to odnosi na zacine... mada to je lepo ail tako oni kazu ne znam ne pridrzavam se toga osim sto mi je cebe plavo
 
nemam ruze,ustvari imam neki herbarijum al to jer su me terali za skolu da pravim.
al zato imam 20ak komada detelina sa 4 lista,nalazila sam ih nenorlamno kad sam bila mladja,sve mutanti :? posle vise nije bilo interesantno kad ih toliko nadjes pa sam ostavila corav posao...
 
aom_nut:
ako zelis da ih sacuvas kao buket, nemoj ih presovati
dovoljno je samo da zakacis da visi na koncu naopacke dok se skroz ne osusi
sacuvace i oblik i pomalo boju.
kada se dooobro osusi, mislim da je dovoljan lak za kosu!

p.s. verovatno ima i neki bolji stos, ja znam samo za ovaj!


ja volim sesire :) iz svakog grada koji sam obisla, donela sam neki sesir..ima raznih :)
ovih dana sacujem jedan polucilindar u Uppsali...vec ga vidim da je moj...samo cekam bozicnu rasprodaju :)) (skup je do bola)
Hvala! Svidja mi se ovo i ima neku logiku to naopacke
 
hirajgoagain:
e one se valjda pojave npr pored neke struje tako sam cula mozda sam ovo vec napisala izvinjavam se toplo
Cek, cek. Ko se pojavi pored struje? :) A to za feng shui.... Pa verujem ja u feng shui al ne znam bas puno o tome. A znam da preporucuju da se ne cuva bilo sta staro, suvo, iscepano, zakrpljeno, sastavljeno i tako to :lol:
 
Mnogo lepo zvuci ovo sa ruzama.Ja imam tri osusene ruze,koje cu da cuvam ceo zivot jer mi znace mnogo.....a vec su poprilicno stare,pa sam ih zato stavila u vitrinu da se ne bi ostetile.
Ne sakupljam nista,jedino imam jedan mali ritual:kad god odem u neki drug grad kupim tamo neku knjigu(posto obozavam da citam)i naravno napisem datum i mesto gde sam je kupila,a ponekad i neki stih.........mozda zvuci malo blesavo,ali ja se bas osecam ispunjeno kada to prelistavam......
 
Ma,jok! Ja mislim da je H. mislila na deteline sa četiri lista da se pojavljuju pored struje.Kontam nešto da ta struja utiče na njih tako da "mutiraju" kao što strujna kola utiču i na ljude (mada loše),pa nije dobro živeti blizu nekih velikih transformatora i takvih čuda jer je, kao, veća verovatnoća da se dobije neki rak ili nešto slično (pu,pu daleko bilo) :!:
 
Ja sam sestra sakupljaca ruza. Svaka ima svoj znacajan datum i pazljivo se cuva. Ali ipak je bolje presovanje nego susenje naopacke (na kraju joj otpadaju latice). Mozes da napravis sliku od presovanih ruza i da je uramis. Samo malo ce velika da bude ta od 101:)
 
Liv Tyler:
Pre godinu dana sam pocela da presujem ruze i tako presovane ih cuvam. Sve su mi nekako drage i svaka me podseca na neki dogadjaj, vazan dan, na sasvim obican dan, na drage ljude. I jos uvek imaju boju, samo je malcice tamnija nego ranije. I mirisu! (mozda je to samo moj subjektivni osecaj). Planiram da ih skupljam tako osusene dok ne sakupim 101, a onda da napravim neki buket, cvetni aranzman ili tako nesto. Zanima me jel radite vi nesto slicno? Jel znate mozda da li postoji jos neki nacin da se sacuvaju a da to nije presovanje? Neki sprej ili lak kojim mogu samo da naprskam ruzu kad se osusi i da ostane tako osusena, a da joj ne otpadnu latice i da ne izbledi?
A sta vi sakupljate? :)

O Боже, како је то романтично.
 
Liv Tyler:
Pre godinu dana sam pocela da presujem ruze i tako presovane ih cuvam. Sve su mi nekako drage i svaka me podseca na neki dogadjaj, vazan dan, na sasvim obican dan, na drage ljude. I jos uvek imaju boju, samo je malcice tamnija nego ranije. I mirisu! (mozda je to samo moj subjektivni osecaj). Planiram da ih skupljam tako osusene dok ne sakupim 101, a onda da napravim neki buket, cvetni aranzman ili tako nesto. Zanima me jel radite vi nesto slicno? Jel znate mozda da li postoji jos neki nacin da se sacuvaju a da to nije presovanje? Neki sprej ili lak kojim mogu samo da naprskam ruzu kad se osusi i da ostane tako osusena, a da joj ne otpadnu latice i da ne izbledi?
A sta vi sakupljate? :)

Kako ih točno presuješ? Da li ih samo pritisneš sa 2 knjige ili ima još stvari na koje se treba paziti? Gdje ih čuvaš? Može li se to raditi i sa drugim cvijećem, npr. ljiljanima? Ja sam osušila par ruža za koje me vežu uspomene, ali me strah da će se uništiti!
 
NATASA_7:
Ma,jok! Ja mislim da je H. mislila na deteline sa četiri lista da se pojavljuju pored struje.Kontam nešto da ta struja utiče na njih tako da "mutiraju" kao što strujna kola utiču i na ljude (mada loše),pa nije dobro živeti blizu nekih velikih transformatora i takvih čuda jer je, kao, veća verovatnoća da se dobije neki rak ili nešto slično (pu,pu daleko bilo) :!:
Struja ljude koje zna vole je i obozavaju da zive pored nje.
Nije primetila da lose utice na njih,naprotiv.
Cim je vide osmeh im se razvuce preko cele glave.
Niko jos nije dobio nikakvu bolest,cak kazu da je i lekovita.

Tako su i ljudi pored struje kao ta detelina sa 4 lista. Srecni.
Teorija ti je neodrziva.
 

Back
Top