srbima ne smetju "ustaske" pare (T-HT)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kaj

Primećen član
Poruka
589
u petak sam isao u erste banku u vukovarskoj ulici u zagrebu radi kupovine dionica T-HT-a koje su u javnoj ponudi i koje se moze kupit po povlastenim uvjetima ako ste gradanin HR.
u redu ispred mene sam primjetio covjeka iz srbije (po naglasku i ekavici) pa sam ga pitao... covjek je kao djete izbjegao iz HR u beograd, a buduci da je roden u HR je i HR drzavljanin pa time ima i pravo na kupovinu dionica T-HT-a po povlastenim uvjetima. covjek je bio jako ljubazan btw...

i danas u vecernjaku citam ovaj clanak:

Nakon što smo zabilježili da u susjednoj Sloveniji postoji velik interes ulagača za kupnju dionica T-HT-a:
www.economy.co.yu[/url], i to na forumu predviđenom za najaktualnije investitorske diskusije.

Ne treba čuditi interes Srba za bilo koju hrvatsku dionicu jer je dobro poznato kako je velik broj hrvatskih ulagača, pogotovo onih poznatih, davno prešao granicu srpskog dioničkog tržišta.

Dok su slovenski mediji predlagali svojim građanima sklapanje terminskih ugovora s hrvatskim građanima o kupnji dionica T-HT-a, što je relativno napredan i dosjetljiv način zaobilažnja hrvatskih propisa, Srbi na forumima postavljaju jednostavna, praktična pitanja.

Raspituju se tako mogu li njihovi "drugari" u Hrvatskoj upisati više paketa dionica, i pod kojim uvjetima, kako s prijateljima ili rodbinom iz Hrvatske sklopiti ugovore, što ako je netko rođen u Hrvatskoj pa ima MB nužan za upis T-HT-a ali mu je prijavljeno prebivalište u Srbiji, kako iznijeti novac iz Srbije, može li se novac bez problema unijeti u Hrvatsku... Ukratko, čini se da nema rupe u propisima niti rodbinske veze koju naši istočni susjedi nisu pretresli u potrazi za mogućom zaradom na T-HT-u.

BELEX u krizi
Moramo pirznati da smo se nasmijali kad smo pročitali komentar jednog sudionika srpskog foruma kad je vidio link koji je istaknuo drugi član koji se naziva "I tata bi sine", a koji upućuje na Večernjakovu informaciju o spremnosti premijera Sanadera da zbog velikog interesa građana proda viši postotak dionica T-HT-a od planiranog.

"I tata bi sine" dobio je odgovor od člana zvanog "MVP": "Neće valjda, ionako nam je BELEX u krizi". BELEX je, naime, beogradski burzovni indeks.

i sad... poznato je da izbjeglice iz HR (blago receno) mrze HR, a i u vise navrata sam na forumu mogao procitati kako su HR kune zapravo "ustaski" novac jer je i u NDH kuna bila platezno sredstvo. pa sad "ustase" ne ali "ustaske" kune da :mrgreen:
 
Kaj:
naravno da nema... i nemam nista protiv da si covjek zaradi koju kunu :mrgreen:
ali je lako moguce da kada se vrati u otadzbinu da pa na krstarici krene pricat o genocidnoj HR, vatikanu kao zlocinackoj drzavi, i ostalim glupostima.
e ta pomisao mi je blago receno smjesna :lol:
Ti si dosadan...trebalo bi da se priheftaš Kyo-u kao prikolica kad bude dolazio da poseti drugare u Srbiji.Nije da smatram da nam trebate,ali mislim bi nas manje smarao glupostima.8-)
 
Kaj:
naravno da nema... i nemam nista protiv da si covjek zaradi koju kunu ::

Otrčaće u prvu banku i zameniti je za evro, i pohraniti je na deviznom računu neke banke,
idealno švajcerske.
Šta tu ima lošeg i nepatriotskog :confused: . Najveći patriotizam je učiniti sebe bogatim (na fer i pošten
način) i ne biti socijalni slučaj na grbači društva i grebator u državnim firmama (ali kako objasniti to Brozovoj deci komunizma-nemoguće :!: )
 
Kaj:
naravno da nema... i nemam nista protiv da si covjek zaradi koju kunu :mrgreen:
ali je lako moguce da kada se vrati u otadzbinu da pa na krstarici krene pricat o genocidnoj HR, vatikanu kao zlocinackoj drzavi, i ostalim glupostima.
e ta pomisao mi je blago receno smjesna :lol:
pa jeste genocidana narod... ali cu vam uzeti i sve sto mi kao srbinu rodjenim u hr pripada jer mi se moze!
i na kraju vi ce te opet kupovati sljive od nas!
 
Lacibg:
Nema. Ali vi dugujete mnogo, pa morate da se trudite ... :lol:

al si ti opterećen našim dugovima, eh da komšiji crkne krava tztztzt

čovječe pa sve zemlje svijeta su zaduzene neke manje neke više.

nemoj si tražiti utjehu u hrvatskoj zaduženosti, nama stranci daju novac jer vjeruju da ćemo isti i vratiti.

vama ga ne daju,što to govori o vašoj državi??

da ti pomognem : jesi čuo kad za riječ: kreditna nesposobnost :idea:
 
Šakal:
Hm, ej čupavi... ajd' prevedi keve ti... ne mogu da se uključim u diskusiju... ybg. nešto ne kapiram ovaj vaš moderni kroatski... baš najbolje...
kažem bre s@rete mnogo...

gledaj svoju avliju bre i uvati se lopatu i taljigaj kolica sa malterom bre

pa će možda da dobiješ i neku paru od antisrpskog zapada

pa da se vozaš u vozu koji je izgradjen barem u ovom veku bre

i da ne kidaš točkove po drumovima punih rupa

jel si sad razumeo bre ????





jebte koji sam lingvist :lol: :lol:
 
klikk:
kažem bre s@rete mnogo...

gledaj svoju avliju bre i uvati se lopatu i taljigaj kolica sa malterom bre

pa će možda da dobiješ i neku paru od antisrpskog zapada

pa da se vozaš u vozu koji je izgradjen barem u ovom veku bre

i da ne kidaš točkove po drumovima punih rupa

jel si sad razumeo bre ????





jebte koji sam lingvist :lol: :lol:


Hm, vidi malog...:lol: Al' ga je opravio... Nego, tako brate, pričaj Srpski da te ceo svet razume...:razz: Ajd' mi sad prevedi ono ''smetju''!
 
Lacibg:
Nema. Ali vi dugujete mnogo, pa morate da se trudite ... :lol:
Državni tajnik za more Branko Bačić najavio je danas u Dubrovniku da će 15. listopada ove godine i službeno početi gradnja mosta Pelješac - kopno, u koji će biti uloženo 1,950.000.000 kuna.
U ovoj godini za 57 projekata u najjužnijoj hrvatskoj županiji Vlada je izdvojila 1,2 milijarde kuna, rekao je Branko Bačić.

eto laci kad ste uložili u nešto skoro 300 milijuna €ura???

a ima vas duplo više od nas, dakle više i novca od poreza :idea:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top