Razvod braka inostranstvo

Gagiska

Početnik
Poruka
2
Postovani citaocio forumasi i ostali :) moja istuacija je sledeca:
Zivim u Austaliji i zelim da se razvedem od sadasnje supruge u Srbiji. Brak smo osnovali u Srbiji . U AUS je to jako komplikovano jer tek posle godinu dana od naseg zahteva oni nas zvanicno razvode a i ona i ja zelimo nove porodice jer ne zivimo vec duze vreme zajedno.
Ona pristaje na to ali trenutno nije u mogucnosti da dodje u Srbiju. Da li neko zna koji papir je potreban da potpise ona kako bih ja poneo to i ovde sto pre zavrsio sve sto se tice papirologije.

Unapred zahvalan
Gagi
 
I ti i ona treba samo da popisete papire kojima dajete punomoc advokatu da vas razvede.
Dakle kad ides u Srbiju, nadji advokata, izlozi mu problem, ti ces svoj deo odmah potpisati, njoj njen ponesi i daj joj da potpise. Dalje je stvarno na tri cet`ri sad :D
 
Neki moji prijatelji su usvojili dvoje dece do sad, bas cu ih pitati dal imaju nekog da preporuce.
Inace, besplatnu pravnu pomoc mozda daju na Pravnom fakultetu, kazem MOZDA, ranije je bilo nesto, neke kao organizacije, mada mislim da je takodje bilo za neke ugrozene kategorije), a mozes da pogledas i sa nekim nevladinim organizacijama...
 
Ja bi mogla da vam odgovorim na ovo pitanje,ja sam u istoj siuaciji kao vi samo sto u mome slucaju zivim u Danskoj.Mozete se razvesti dole,s tim da oboje imate svog advokata koji ce da vas zastupa na sudu,Potrebno je da i vi i vasa supruga posaljete specijalna punomocja vasim advokatima.To znaci da su punomocja overena kod notara.Sada ne znam kako je u Austriji,ali mislim da je kao i ovde,notare imate u svakoj sudskoj kuci.
 
Moja prijatelj ima sina iz vanbračne veze sa Austrijskom državljankom,Austrijankom.Ona tvrdi da je njegov sin ali je odbila DNK analizu i sada čak ne dozvoljava da ga vidi,pretila je i prijavom ako se pojavi u Beču,odnosno ako dođe kod nje.
Sa obzirom da je iz Srbije kome da se obrati prvo za pravnu pomoć?
Ja koliko znam,treba da nju tuži u mestu njenog prebivališta,u Beču.
Preko koga ide tužba,da li preko ambasade ili ministarstva inostranih poslova?
Sigurno ne može sada otići tamo i naći advokata ako mu je priprećeno.
 

Back
Top